• Сьогодні: Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Мер Броварів знову звітуватиме про свою роботу тишком-нишком?

Лютий07/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Сапожко2Пам’ятаючи нашу минулорічну переписку з владою з метою дізнатись про час та місце звітування Броварського міського голови, яка так і не увінчалось успіхом, цього року ми вирішили зробити нову спробу потрапити на публічну доповідь мера про його успіхи і досягнення. Проте, схоже, цього року міський очільник також планує прозвітувати лише перед обраною ним аудиторією, яка не ставитиме незручних запитань та не знатиме більше, ніж їй дозволено знати.

У середині січня ми направили запит до Броварської міської ради на електронну адресу [email protected]:

Розпорядник інформації:
Броварська міська рада
Запитувач:
Дяченко Аліна Олексіївна
[номер телефону]
[електронна адреса]

ЗАПИТ НА ІНФОРМАЦІЮ

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” прошу надати мені інформацію про час та місце звітування Броварського міського голови Сапожка І. В. у 2013 році про його роботу у 2012 році.
Відповідь на запит прошу підготувати у письмовій формі. Про готовність відповіді на запит прошу повідомити за телефоном: (067) ….

17 січня 2013 року

Відповідь не забарилася, однак зміст її не вселив оптимізму щодо справжньої відкритості влади та готовності її керівників до діалогу з громадою. Замість того, щоб вказати день, час та адресу відкритої зустрічі мера з громадянами, керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов повідомив “сенсаційну” інформацію: “Звітування міського голови Сапожка І. В. за 2012 рік буде проведено у 2013 році відповідно до вимог чинного законодавства” :-)

Відповідь на запит по звіту мера

При цьому нашу увагу також привернула й фраза, зазначена у попередньому абзаці: “Чинним законодавством не визначено порядок завчасного інформування про звітування“.  Навіщо це було написано? Ми не запитували нічого про завчасне інформування. Однак розгадка у цієї “загадки” дуже проста і криється у нашому минулорічному листуванні з владою. Того разу ми також спершу подали звичайний запит та запитали час та місце звітування мера, і дізнавшись, що Сапожко планує розповідати про свою роботу лише трудовим колективам міста, які самі обумовлюватимуть час та місце зустрічі, ми направили звернення з проханням поінформувати ВСІХ броварчан про звітування міського голови через відкриті джерела інформації (офіційний веб-сайт, муніципальні газети тощо), щоб кожен міг вільно прийти на відкриту зустріч. Нас двічі запевнили у двох письмових відповідях, що “громада міста буде поінформована через відкриті джерела інформації про час та місце звітування”. Проте цього зроблено не було – мер тишком-нишком прозвітував лише перед ветеранами, а громадськість дізналась про цю подію вже постфактум. І коли ми запитали, то як же так, де обіцяне завчасне інформування, нам відповіли, що…. “чинними законодавством України не визначено порядок завчасного інформування про звітування у засобах масової інформації та інших джерелах інформування”.

То ж, певно, нині у такий спосіб влада намагається “упередити” наші дії й одразу попереджає, що про звітування Сапожка знатимуть лише ті, хто треба, а не всяка там “громадськість”. І навряд чи варто знову подавати звернення з пропозицією завчасно повідомити про звітування мера, бо прохання від окремого кола громадян Броварів для місцевих чиновників автоматично потрапляють в “бюрократичний спам-кошик”. Проте у даному випадку справа зовсім не в тому, чи дослухаються міські очільники саме нас. Відкритість та завчасність інформації про час та місце звітування Сапожка насамперед покаже те, чи боїться особа, обрана броварчанами для керівництва їхнім містом, зустрітись зі своїми виборцями віч-на-віч, чи ні. А ще подібні спроби приховати свою “відкриту зустріч з громадою”, щоб банально “профільтрувати” коло її учасників, є протиправними, адже порушують право окремих людей бути присутніми на звітуванні міського очільника, то ж у разі, якщо минулорічна історія з грою в хованки влади від громади повториться, буде привід позиватись до суду. Хоча, звісно, у Ігоря Васильовича ще є шанс і сміливість проявити, і судової тяганини уникнути ;-)

 • avatar
  Brovarozitel
  9 років тому

  Как
  же мы все оторвались от простоты в общении: сплошные бюрократы ищут бумажку,
  инструкцию, закон, отмазку, чтобы в итоге ничего не ответить. Другие
  настаивают: “ну, чел, ведь ты главный, давай отвечай на неудобные
  вопросы”… Самое интересное, что удовольствия от такого общения –
  никому!  Как вроде легальная сторона стала слишком сложной и бюрократия
  все тормозит: законы, законы, новые законы, новые акты, новые разъяснения –
  новые структуры, больше бюрократии… А встречный напор сопротивления все
  сильнее, и как следствие усложнение бюрократии… И все больше и больше мы ненавидим
  друг друга, просто челы с разными взглядами на жизнь, хотя варимся-то все в
  одном котле (например Бровары), но из общего котла, практически выпрыгнуть
  нельзя, надо жить рядом с теми, которых мы да же ненавидим, презираем. Как же
  тогда развиваться и искать ответ на вопрос: “почему всем должно быть
  плохо, только потому, что мы упрямы и только мы, считаем, что мы правы, больше
  ни кто”. Или просто спросить: “Игорь Василич, а почему мы все в таком
  дерьме. Если завтра пролетарии проснутся, капиталистам, бюрократам –
  пипец, не веришь, вспомни события 1917 года!” Как показали выборы в
  ВР, Игорь Василич – власть, но реальнее власть – это ПР, во главе с паном
  Федоренко. Собственно, тогда, все вопросы успехов, отчетов и достижений
  Броварщины должны быть адресованы пану Федоренко, также. Ну бывает, проиграл,
  жизнь то продолжается. Не таи обиды пан Федоренко, пожалуйста! Расскажи людям,
  что сделал, что дальше думаешь будешь делать, по простому, ведь мы же тебе не
  враги. Как же броварчанин может враждовать друг на другого, если не лихой он,
  а? Мир всем!

 • avatar
  Yuriy Olevski
  9 років тому

  Аліна!
  Вам часом не нащадок Пауля Зіберта давав відповідь.
  В того теж все було зашифровано і засекречено!
  В такій ми державі живемо!

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  А ще не так давно – у 2005 році Броварська міська рада не була такою закритою і нелюдяною. Тоді, у 2005 році, додатком до рішення БМР одразу йшов детальний графік звітування депутатів – з вказаними датою та часом звітування: http://rizanenko.org/downloads/doc/rishennya/2005_rik/31_sesia/3.pdf
  Що ж трапилось, чому за 8 років все так змінилося? Більшість депутатів звітуються тишком-нишком і не хочуть дивитися в очі виборців…

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   У 2009 році також одразу затверджували місце та час ОСОБИСТОГО звітування для кожного депутата: http://rada.pravo-znaty.org.ua/index.php%5Eoption=com_content&view=article&id=1885&catid=4&Itemid=33.htm