• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

«Бюрократична головоломка» про закриту відкритість мерських «звітувань»

Березень27/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Моє листування з владою з приводу звітування міського голови  завершилось феєричною відповіддю від виконкому, яка варта окремої історії у цій колонці. Цю «бюрократичну головоломку» не можна «розгадати» жодними законами логіки чи здоровим глуздом, а відтак її можна лиш долучити до публічної колекції зафіксованих письмово «калізій» влади.

Загалом я надіслала 3 запити на інформацію та 1 звернення до міського голови. Спочатку на мій запит про точний час, день та місце проведення звітування, мені відповіли, що «в даний момент формується графік з встановленням точного часу та місця проведення звітування. Про час та місце проведення звіту громадськість буде поінформована після затвердження вищезазначеного графіку згідно чинного законодавства».

Потім на звернення до міського голови з проханням поінформувати броварчан про звітування через відкриті джерела інформації, щоб кожен міг вільно прийти на відкриту зустріч, мені ще раз відповіли практично те саме, тільки іншими словами – «після затвердження точного часу та місця проведення зустрічей громада міста буде поінформована через відкриті джерела інформації, згідно чинного законодавства».

Я наївно прочекала до кінця лютого на хоча б якесь офіційне повідомлення про майбутнє мерське звітування, однак його, як Ви вже знаєте, опубліковано так і не було, і про звітування міського голови я дізналась вже постфактум, і одразу ж надіслала ще один запит, у якому попросила повідомити, у яких відкритих джерелах це звітування було проанонсоване, а також про всяк випадок попросила надати той графік звітувань, про який мені писали у середині лютого.

Відповідь за підписом керуючого справами виконкому від 29 лютого змусила мене кілька разів перечитати попередні відповіді на мої запити, а потім почати згадувати базові закони логіки…

Після двох письмових обіцянок оприлюднити у відкритих джерелах інформацію про звітування та після того, як виконком сам повідомив, що формує графік звітування, нам відповіли: «Чинними законодавством України не визначено порядок завчасного інформування про звітування у засобах масової інформації та інших джерелах інформування, а також складання і оприлюднення графіку звітування».

Зрозуміло, що справа зовсім не у «не визначеності законодавством». Законодавством якраз закріплено принципи відкритості та гласності діяльності місцевого самоврядування, і ця відповідь засвідчує їх недотримання.

Загалом же ця відповідь породжує лише низку запитань. Як може бути відкритою для всіх зустріч з громадою, якщо громаду про неї ніхто не сповіщає? Як може проходити низка зустрічей «у другій половині лютого», якщо в останній день лютого влада офіційно повідомляє лише про одну зустріч, яка відбулась, і заявляє, що ніякого графіку зустрічей немає?

І це зовсім не риторичні запитання. Однак, на жаль, відповідей на них немає і не може бути. Бо не буває закритої відкритості. Бо не буває законної незаконності. Але є право знати про такі логічні «калізії». 

 • avatar
  Andriy Kachor
  11 років тому

  Ну не можу втриматись. Це ж воно, те саме, тільки в текстовому вигляді! :) 

  Сапожку не дає спокою слава Геннадія Мінаєв? :) 

 • avatar
  Alice
  11 років тому

  Мені взагалі вкрай складно зрозуміти останній абзац тексту листа  виконкому.
  1. ” …на звернення міського голови до Броварської міської ради ветеранів, 22 лютого 2011 року проведено звітування … Сапожка І.В. про свою роботу перед ветеранами…”.
  Виходить, Сапожко подавав якесь звернення до ради ветеранів? А чому лише до цієї організації?
  2. “Також, відповідно до звернень міського голови щодо пропозицій проведення звітування, трудові колективи та громадські організації міста самі обумовлюють час та місце зустрічі….”.
  Якщо, більше ні перед ким Сапожко не звітував, то невже всі його звернення до трудових  колективів та громадських  організацій  міста – ними були проігноровані?
  Да я і в принципі не можу зрозуміти, як можливо відзвітувати перед чисельними трудовими колективами та громадськими організаціями – поодинці  перед кожним?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Я думаю, Ви вірно зрозуміли, Сапожко сам звернувся до ради ветеранів, щоб відзвітуватися перед ними – тут, по-моєму, інших тлумачень бути не може :)