• Сьогодні: Середа, 7 Червня, 2023

На День Соборності броварська молодь вшанувала «кіборгів» та Небесну сотню, – ФОТО

Січень23/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

1322 січня, коли вся Україна відзначала День Соборності, броварські сірі пейзажі малосніжної зими також заграли жовто-блакитними барвами. Місцева молодь, вже добре відома своїми вуличними акціями та масовими патріотичними флеш-мобами і цього разу вийшла на перехрестя вулиць Київської та Гагаріна, аби ланцюгом єднання відзначити одне з головних державних свят, яке цього року, мабуть, найбільш актуальне з часів проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР.

Вже о 14:00 кілька десятків молодих людей з національною символікою зібрались біля зупинки «Порошинка». Окрім традиційного ініціатора подібних акцій – Організації Незалежної Української Молоді – цього разу до «онумівців» приєднались ще й хлопці з нещодавно створеної організації «Моноліт»: жовті прапори з тризубами та рунічними символами вже не вперше майорять на місцевих вуличних акціях.

 1

2

3

4

5

Роззосередившись вздовж умовної лінії, де мав би бути тротуар по вулиці Київській, сімдесят молодих броварчан згадали про подвиг українських воїнів-«кіборгів», котрі 242 дні героїчно утримували донецький аеропорт, а потім – хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв, котрі назавжди лишились під завалами зруйнованих терміналів АДу.

6

7

10

16

За тим молодь хором почала вигукувати добре відомі всій країні патріотичні кричалки про героїв Бандеру і Шухевича, а також все більш популярні антиросійські гасла. Багато автомобілів, що проїжджали повз, вітали юних патріотів звуками клаксонів, а дехто зупинявся аби пожертвувати кошти на потреби воїнів в АТО.

8

11

12

13

15

На завершення першої частини акції учасники хором заспівали гімни України, а потім організованою колоною попрямували до Майдану Свободи.

17

18

На шляху до центральної міської площі молоді броварчани зупинились поблизу будівлі міськвиконкому, де «незлим тихим словом» згадали представників влади, а зокрема й Президента, від якого вимагали більш рішучих дій у війні з Росією. Тож окрім всесвітньовідомої пісеньки про Путіна, кілька «ласкавих» слів тепер знайшлося і для Петра Порошенка.

19

Фінальним пунктом маршруту учасників маршу єдності також традиційно став Майдан Свободи. На площі молоді люди згадали, що саме цього дня рівно рік тому режим Януковича вбив перших трьох майданівців: вірменина Сергія Нігояна, білоруса Михайла Жизнєвсього та українця Юрія Вербицького.

20

Присутні вшанували світлу пам’ять полеглих хвилиною мовчання, а на завершення – стали на коліно перед хрестом, встановленим на Майдані Свободи на честь героїв Небесної сотні.

Фото – Світлани Яцив