• Сьогодні: П’ятниця, 9 Червня, 2023

На Масиві не вивозять сміття з минулого року: «Комунтранс» звинувачує ЖЕКи, чиновники – мешканців

Січень05/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Подвір’я багатоповерхівок на вулицях Марії Лагунової та Короленка буквально завалені сміттям, яке тут не вивозиться вже півтора тижні. Схожа ситуація і в окремих дворах на Торгмаші, зокрема на вул. Сергія Москаленка (колишня вул. Красовського). У підприємстві «Комунтранс», що займається вивезенням побутового сміття у Броварах, стверджують: деякі ЖЕКи мають кількамісячну заборгованість перед фірмою. В одних ЖЕКах інформацію про борги підтверджують, в інших – спростовують і звинувачують сміттєзбиральну організацію та самих броварчан.

У зв’язку з численними скаргами мешканців міста, журналісти нашого видання вранці 5 січня здійснили «фотооб’їзд» Броварів аби зрозуміти, яка ж насправді ситуація з вивезенням побутового сміття. На подив, більшість контейнерів на Торгмаші, вулицях Небесної Сотні (колишня Возз’єднання), бульварі Незалежності, Ярослава Мудрого (колишня Кірова) Аркадія Голуба (колишня Постишева) та Грушевського виявились майже порожніми: вочевидь, днями тут таки вивезли «післяноворічні» відходи.

DSC_3358
Подекуди сміття все ж вивезли (вул. Грушевського)
DSC_3349
Однак часто наслідки такого “прибирання” – плачевні

Проте на вулицях Марії Лагунової, Короленка та Красовського ситуація стає загрозливою: поблизу деяких під’їздів сміття вже давно не вміщається в контейнери та великими купами лежить поруч, а вітер та безпритульні собаки розривають пакети та розтягують відходи по всьому подвір’ю. Мешканці будинків підтверджують: сміття тут не вивозиться вже понад тиждень.

DSC_3320
Вул. Марії Лагунової, 18
DSC_3322
Вул. Марії Лагунової, 10а
DSC_3326
У дворі вул. Марії Лагунової, 10 та 10а
фото 1
Вул. Марії Лагунової, 7а

На запитання наших кореспондентів у підприємстві «Комунтранс» повідомили, що подібна проблема виникла через заборгованість ЖЕКів перед підприємством: комунальники нібито не сплачують «Комунтрансу» за вивезення сміття ще з листопада минулого року. У ЖЕКу №3, який обслуговує багатоповерхівки на вул. Короленка цю інформацію підтвердили і зазначили, що сміття тут дійсно не прибирають уже дев’яту добу. Проте зі слів комунальників проблема в іншому: їхня організація не може погасити заборгованість перед «Комунтрансом», позаяк за послуги вивезення сміття не сплачують самі мешканці будинків.

DSC_3332
Вулиця Короленка
DSC_3334
Вулиця Короленка
DSC_3335
Вулиця Короленка
DSC_3336
Поблизу ЗОШ №10
DSC_3342
Вулиця Короленка
DSC_3348
Вулиця Москаленка (колишня Красовського), Торгмаш

Тим часом у ЖЕКу №5 усі звинувачення «Комунтрансу» відкидають, а натомість заявляють, що місто вже шукає інше підприємство, котре взяло би на себе вивезення сміття, позаяк на їхнє переконання «Комунтранс» не справляється з покладеними на нього обов’язками.

Нагадаємо, що питання вивезення сміття у Броварах та заміни обслуговуючої організації востаннє гостро постало влітку минулого року, коли міські подвір’я так само було завалено відходами. Тоді міські чиновники обіцяли розірвати договір з “Конмунтрансом” після виходу резонансного сюжету “Бровари у смітті. Технологія холодного віджиму”. Однак після завершення виборчої кампанії питання залишилося не вирішеним.

В Управлінні житлово-комунального господарства Броварської міської ради «Маєш право знати» підтвердили, що виконавчі структури вже займаються підготовкою до розірвання договору з «Комунтрансом», проте співрозмовниця в УЖКГ не змогла ні підтвердити, ні спростувати інформацію про нібито заборгованість броварських ЖЕКів перед «Комунтрансом». Так само в Управлінні не змогли назвати точні терміни, коли ситуація з вивезенням сміття в місті нарешті нормалізується.

Фото – Микола Кожемяко