• Сьогодні: Субота, 4 Лютого, 2023

На вулиці Київській зрізали ще близько сотні дерев. Активісти б’ють на сполох

Квітень10/ 2015
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

вирубка_дерев_київська_1Броварчани не полишають спроб зберегти хоч якусь зелень вздовж вулиці Київської, але дерева продовжують спилювати не зважаючи ні на що. Сьогодні на ділянці неподалік від житлового комплексу “Шоколад” та автозаправки “ВОГ”, зібралися протестувальники та журналісти. Люди передовсім хочуть зупинити знищення дерев до з’ясування всіх обставин, або як мінімум до вівторка, коли після свят можна буде з’ясувати всі незрозумілі питання та вивчити документи.

Активісти зустрілися з представником власника земельної ділянки, на якій власне й зрізали протягом цього тижня десятки дерев. Олексій Петрович, так назвався цей чоловік, заявив, що ця ділянка (а загалом їх дві кожна по 9 соток) перебуває у власності замовника, а не в оренді (отже, він має право розпоряджатися своєю власністю на свій розсуд). При цьому він запевнив, що ніяких технічних споруд – у тому числі мийки або СТО – тут зводити не планують. З його слів, скоріш за все, тут будуть розміщені торгівельні заклади або заклади громадського харчування.

вирубка_дерев_київська_13

вирубка_дерев_київська_5

вирубка_дерев_київська_2

Ініціативні мешканці хотіли побачити документи: право власності на землю, дозвіл на знищення зелених насаджень. Представник замовника показав якісь бумаги, але з рук їх намагався не відпускати та наполегливо не давав фотографувати.

вирубка_дерев_київська_8

вирубка_дерев_київська_7

Може й недарма, бо нам вдалося зафіксувати, що, судячи по документах, принаймні одна ділянка має призначення: для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства, для будівництва та обслуговування автозаправного комплексу.

вирубка_дерев_київська_15

Якщо громада цього вимагатиме – чоловік пообіцяв у вівторок запросити юриста, який докладно все пояснить. Також запевнив, що як мінімум до вівторка ніякі роботи на ділянці проводитися не будуть. Це і зрозуміло, адже “темну справу” вже зроблено: на своїй території (18 соток) власник вже спиляв дерева.

вирубка_дерев_київська_17

Тепер активісти мають намір поборотися хоча б за ті дерева, що розташовані на сусідніх ділянках, а також не полишають прагнення змусити нових власників озеленити територію. За словами Андрія Лопатюка, одного з активістів, вони мають намір дійти навіть до міністра екології, аби зупинити цей несправедливий, на їх думку, процес знищення зелені.

вирубка_дерев_київська_11

вирубка_дерев_київська_12

Броварчани не довіряють висновкам комісії про аварійний стан дерев, який виданий по сусідній ділянці напроти “Терміналу”, та підозрюють, що підприємці намагаються якнайскоріше спиляти дерева, поки вони не зазеленіли – тоді довести, що дерево мертве, буде значно складніше. Люди висловили побоювання, що дерева спиляють вночі або у свята, аби тільки мешканці не оговталися та не змогли скоординуватися та протистояти вирубці.

вирубка_дерев_київська_18

вирубка_дерев_київська_19

вирубка_дерев_київська_20

вирубка_дерев_київська_21

Після зустрічі з представником власника земельної ділянки активісти вирушили до броварського управління архітектури та містобудування, щоб з’ясувати, які об’єкти і хто саме планує будувати вздовж всієї вул. Київської – починаючи від кафе “У лісі” і закінчуючи вул. Короленка. Головний архітектор міста Лілія Рибакова чітких відповідей не дала, але повідомила, що ніяких містобудівних умов її відомство приватним компаніям не видавало, тому сказати, що будуватимуть на місці зрізаних дерев, не може. Не змогла чиновниця, яка входить до комісії з обстеження зелених насаджень, на жаль, згадати і той факт, чи давали вони висновки щодо дерев, які зрізали на цій ділянці. При цьому Лілія Євгеніївна зазначила, що дерева і на інших ділянках вздовж вул. Київської знищуватимуться, як мінімум для того, щоб прокласти необхідні комунікації. Крім того, архітектор показала активістам детальний план цієї території, який затвердила міська рада у 2013 році, і на цьому кресленні ніяких зелених насаджень тут не передбачається взагалі.

У той же час, як повідомляють у соціальних мережах представники ЖК “Шоколад”, поруч з яким розташована земельна ділянка, де протягом останніх кількох днів спиляли чимало дерев, зелені насадження було знищено незаконно:

По состоянию на 16:00 из личного разговора с И.В.Сапожко мы наконец узнали:
а) вырубка не законна
б) разрешения на спиливание деревьев гор.совет не выдавал
в) местные власти будут писать жалобы в Прокуратуру, и
г) ограничат виды деятельности на этом участке вариантами, что устраивают все стороны.
Из этого всего мы понимаем:
1)деревья потеряли по глупости
2)деревья уже не вернем
3)никакие МАФы, мойки, парковки и т.д. не стоили вырубки таких ценных деревьев
4) на этой территории возводить какие-либо строения невозможно, т.к. вдоль ул.Киевской по центру участков проходит водопроводная магистральная труба, которая питает весь массив г.Бровары, и рядом идет правительственная связь
5)гор.власти не всегда в курсе происходящего.
Что делать:
– остановить вырубку оставшихся и вывоз поваленных деревьев с участка
– снять максимально много фото- и видеоматериала
– можно присоединится и помочь активистам нашего микрорайона в ошиповке деревьев
Что мы (как застройщик) будем делать:
– обратимся письменно в Прокуратуру и профильные Министерства
– мы жестко против застройки этого участка и будем рассчитывать каждый мм площади, проверять все нормативы (если собственники предоставят какой-либо проект). Нас не устроит ничего, кроме остановки общ.транспорта и сквера на этом месте.
– будем настаивать на возобновлении насаждений
– когда мы закончим сбор всей информации и документов, обратимся в СМИ, чтобы максимально придать это дело огласке
Контакты активистов, ссылки на ресурсы разместим в нашей группе.
Для нас это большая потеря.
Мы будем помнить посадку такой и сделаем все, чтоб ее возобновить.
Будем благодарны за распространение информации.

Фото – Світлани Яцив

 • avatar
  rain
  8 років тому

  Практично відбулася крадіжка деревини цінної породи в великих маштабах .
  Ці бариги непогано на цьому заробили .
  Очевидно ж що зрізати все під чисту потреби не було .
  Цим питанням повинна зайнятися прокуратура .
  І шрафами тут не обійтися .
  Взагалі то це вже якась пошесть в Броварах красти гарні дерева цінних порід ,
  дуби , горіхи , акації .
  До прикладу в парку перемоги проріджають не берези , а дуби ,
  Ну а що бухнути ж треба , дубка зрізали , і на пилораму
  комусь цілий фасад на кухню .
  .

 • avatar
  Барс Барс
  8 років тому

  Ну дадут этому так называемому предпринимателю какой то символический штраф и на этом все кончится.
  В стране и городе нет никакой законности. Вполне возможно, что такие вот предприниматели, скоро вырубят и закатают в асфальт парк “Шевченко”. Господин “Олексій Петрович” нет у вас желания вырубать парк “Шевченко”?
  Я вообще то не большой поклонник майдана и революций. Но, вот как боротся с такими вот… слов не могу найти, чтобы достойно назвать этого предпринимателя. Ну это же просто мерзость заниматься такими вот делами.
  Этот …”Олексій Петрович” практически плюнул броварчанам в лицо. Он здесь в Броварах хозяин. Только ему желательно не забывать, что Янукович и его пристные, тоже были здесь хозяинами. Где они сейчас? С такими действиями у вас “Олексій Петрович” есть все шансы оказаться там же!!!

  • avatar
   rain
   8 років тому

   В парку ” Шевченка ” після реконструкції і так зменшили відкритий грунт .
   Вирізали каштани і закатали все в плитку , хоча в цьому потреби небуло .
   Навпаки , в доповнення до міліоративних колодязів треба було б ще досадити дерев для укріплення грунту .
   А цей парканчик з цегли і чорною арматулою поверсі ,
   це взагалі кричащий несмак .
   Чорний надгробок завершив композицію .
   Якщо не враховувати косо кинутого не туди і не сюди газетного мафа .

   І доречі , зверніть увагу що мацкальські попи з церкви біля будинку культури зробили зі сквером памяті після його незаконного захоплення .
   Склад будівельних матеріалів , не виключаю що скоро і там почнуть вирізати дерева .
   Цікаво в Броварах є прокуратура ?
   Чи місцянам зі зброєю в руках треба захищати свою власність ?
   Недаремно ж пораженко і к бояться прийняти європейський закон про зброю . Бо в такому випадку ніякому мерзотникі і в голову б не прийшло творити те що зараз відбувається в Україні .

 • avatar
  Sergii Tereschenko
  8 років тому

  Жалко дерева