• Сьогодні: Неділя, 9 Серпня, 2020

«Бровари без парканів» – продовжуємо люстрацію чиновників

Грудень02/ 2014
avatar
Яремчук Руслан

Активіст ГО "Броварський народний контроль", юрист, адвокат.

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Люстрація-народна-300Закон України «Про очищення влади» – більш відомий  у народі як Закон про Люстрацію –  був прийнятий ще на початку цієї осені. Керівництво держави у випусках новин майже щодня доповідає про те, скільки чиновників було звільнено. Однак часто складається враження, що люстраційні процеси майже оминули Бровари, адже більшість чиновників часів Януковича досі зберігають за собою посади.

Тому громадська організація «Броварський народний контроль» вирішила долучитись до процесу очищення влади у нашому місті.

Ми збираємось перевірити: чи відповідає рівень життя броварських посадовців їх офіційним доходам, а відтак починаємо проект «Бровари без парканів».

Відповідно до п.8 ст.3 ЗУ “Про очищення влади” не можуть займати посади в органах держаної влади та місцевого самоврядування особи, перевірка щодо яких встановила недостовірність відомостей, поданих ними у деклараціях за попередній рік, про майно, набуте ними за час перебування на зазначених посадах доходам, отриманим із законних джерел.

Раніше ми вже проводили Інтернет-опитування про те, кого з чиновників потрібно люструвати, чий рівень життя не відповідає доходам, в результаті чого нам пропонували перевірити рівень життя багатьох броварських посадовців, а саме:

 • Міського голови та його заступників
 • Всіх суддів
 • Виконуючої обов’язки голови Броварської районної державної адміністрації Прянішнікової К.В.
 • Броварського міжрайонного прокурора Олефіренка Р.Ю.
 • Головного лікаря Броварської районної лікарні Багнюка В.В.
 • Начальника відділу культури Броварської міської ради Багумут Н.В.
 • Начальника відділу архітектури Броварської міської ради Рибакової Л.Є.
 • Голову Броварської районної ради Гришка С.М.
 • Начальника Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області Клименка М.Ф.
 • Начальника управління освіти і науки Броварської міської ради Онищенка В.І.
 • Першого заступника начальника Броварської ОДПІ Ковалюха О.В.
 • Начальника відділу економіки Броварської міської ради Загуменного М.В.
 • Начальника Броварського ГУ ДСНС Черкаса С.В.

Ми прийняли виклик, і зараз проводимо збір інформації, встановлюємо їх місце проживання, контактні телефони, наявність рухомого і нерухомого майна, вимагаємо опублікувати декларації. Також ми готові розширити перелік чиновників, котрі мають пройти подібну перевірку і чекаємо побажань від броварчан щодо конкретних прізвищ.

Відтак просимо усіх броварчан допомогти нам зібрати інформацію про державних та місцевих чиновників, що стосується їх рівня та способу життя. Інформацію приймаємо за тел. 096-192-00-18, або по електронній скринці [email protected], або ж через наші сторінки на Фейсбук чи Вконтакте

.

 • avatar
  rain
  6 років тому

  Коли вже нарешті в Броварах люструють комуняцькі назви вулиць .
  Це більш серйозніша проблема чим смертні .

 • avatar
  Олександра
  6 років тому

  “комунацькі назви ” вулиць – це наша історія – не чіпайту їх. а от чиновників треба прибрати – бо з революцією в Броварах змін нема…….

 • avatar
  Валик Пупкин
  6 років тому

  Читаєш такі речі і виникає питання, а чи належить до компетенції громадської
  організації «Броварський народний контроль» проводити вказану вище перевірку?
  Чи зареєстрована громадська організація «БНР» відповідно чинного законодавства,
  чи це збір нереалізованих людей, які заздрять чиїмось здобуткам? Даруйте, але
  складається таке враження! Адже орган люстрації – орган державної влади
  зі спеціальним статусом, уповноважений на проведення люстрації у відповідності з Законом України про «Очищення влади».
  Раджу Вам, Руслане, вивчити згаданий Закон, зокрема ст. 5., а також подумати про те,що Ви, пишучи таку нісенітницю, закликаєте броварців порушувати Закон про захист персональних даних. Це ж не тридцяті роки минулого століття, коли сусід «стукав» на сусіда!!!

  І з якого це «переляку» у списку з’явилося прізвище пана Гришка, нещодавно вибраного громадою району (після 22 лютого 2014 року) на посаду?
  Поки Ви, Руслане, вчили в гімназії, сидячи за партою, написання прислівників (правопис
  яких, до речі, не засвоїли) пан Гришко вирішував проблеми своєї батьківщини,
  займався бізнесом, сплачував податки, надавав робочі місця людям.

  • avatar
   Andriy Kachor
   6 років тому

   Щодо люстрації: якщо влада не виконує своїх функцій і чиновники епохи Януковича лишаються на своїх посадах і не несуть покарання – цю функцію на себе має брати саме громада, народ, як єдине джерело влади в Україні. Що ж до п. Гришка – дозволю Вам нагадати, що Гришко під час революційних подій займав позицію на підтримку тодішнього диктаторського режиму Януковича, тому поява його в цьому переліку – більш, ніж природня. Ось, наприклад, посилання на його виступ щодо Майдану, де він хизується своїм членством у Партії регіонів https://www.facebook.com/video.php?v=296658723858594&set=o.791170160948271&type=2&theater

   • avatar
    Валик Пупкин
    6 років тому

    Дякую за тодерантне реагування на мою позицію. Приємно вступати в дискусію з розумними людьми! З Вашого коментаря виходить, що Броварський народний контроль – це каральний орган? Громада повинна жити і діяти законними методами. Відео переглянув – і не побачив хизування з боку особи, яку ми “промиваємо”!)). Сподіваюсь, що він також гарний патріот своєї Батьківщини, як і Ви. Я просто неодноразово чув, що людина, яку ми маємо честь обговорювати, достатньо довго вже займається допомогою воїнам АТО.
    Впевнений, що йому це зарахується!

 • avatar
  Лола
  6 років тому

  Підтримую пана Пупкина.

 • avatar
  Яремчук Руслан
  6 років тому

  Хочу повідомити, що ГО “Броварський народний контроль” це офіційно зареєстрована громадська організація. ЄДРПОУ 39264589.

  Головною метою організації є задоволення та захист
  прав та інтересів громадян та інших спільних інтересів своїх членів,
  забезпечення врахування інтересів усіх суспільних груп міста Бровари органами
  державної влади та органами місцевого самоврядування через свою діяльність.

 • avatar
  Яремчук Руслан
  6 років тому

  Відповідаючи на запитання Валіка Пупкіна, повідомляю, що ми поважаємо права громадян на захист персональних даних та конституційне право на невтручання у особисте життя, тому не збираємось розповсюджувати інформацію про фактичні адреси проживання, номери транспортних засобів та інше.
  Ми не збираємось перебирати на себе повноваження державних органів, чи будь-яким іншим чином порушувати закон. Ми тільки хочемо показати наскільки чиновники відкриті до громади, наскільки вони готові правцювати чесно і прозоро.
  Щодо пана Гришка, то я вважаю йому немає чого хвилюватись з приводу нашого візиту, адже він тривалий час був підприємцем і його доходи давали йому можливість користуватися тими чи іншими благами. Тому, можливо для деяких людей із даного списку, складеного на підставі інтернет-опитування, наш візит буде тільки позитивними…