• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Для захисту державної мови у Броварах відроджується «Товариство української мови»

Червень12/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У Броварах буде відновлено діяльність «Товариства української мови імені Тараса Шевченка». Таке рішення було прийнято 7 червня 2012 року на зборах місцевих громадських діячів, краєзнавців, літераторів та журналістів. Про це йдеться у прес-релізі громадської організації «Громадський захист Київщини», поширеному серед ЗМІ.

«Відновлення «ТУМ» є природньої реакцією громадян України на спробу втручання влади в мовне питання. Мова має розвиватись еволюційним шляхом в народі, а не недолугими спробами провладних політиканів штучно створити чергову «гарячу точку» в суспільстві і відволікти увагу людей від безпорадності уряду в вирішенні економічних проблем», – говориться у прес-релізі.

Ініціатором відродження «Товариства української мови» виступив депутат Броварської міської ради, голова ГО «Громадський захист Київщини» Павло Різаненко. «Я вважаю, що українська влада має боротися з бідністю українців, а не з їх мовою. Тому ми, як народ, маємо самі зорганізуватись, щоб завадити можновладцям заробляти політичні дивіденди на мовному питанні. Українська мова – не просто засіб спілкування, це один із символів української держави», – зокрема зауважив він.

Головою оргкомітету з відродження «Товариства української мови імені Тараса Шевченка» було обрано Марію Григорівну Овдієнко – легендарну броварську дисидентку, письменницю, лауреатку премії ім.Василя Стуса. Оргкомітет звернувся до всіх, кому не байдужа подальша доля України, підтримати відродження «Товариства української мови» і підняти його прапор не тільки в Броварах, а й по всій Україні. Наступна зустріч оргкомітету призначена на 21 червня 2012 року.

Сюжет про “ТУМ” у Броварах на “5 каналі” 

«Товариство української мови імені Тараса Шевченка» існувало в кінці 80-х – на початку 90-х років, а згодом була реорганізовано в «Товариство «Просвіта».

Нагадаємо, 5 червня 2012 року у першому читанні було прийнято законопроект «Про засади державної мовної політики», який викликав в українському суспільстві хвилю протестів.