• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022

Напади на депутатів і перешкоджання журналістській діяльності вертаються у Бровари? – ВІДЕО

Грудень14/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Перша половина грудня виявилася багатою на події в стінах Броварської міської ради. Та не всі з них минули мирно. Цієї п’ятниці декілька чоловіків напали на депутата Леоніда Черепейніка – просто під час велелюдної наради із обговорення виділення місць у гаражному кооперативі для бійців АТО. Через декілька днів із журналістом Олексієм Комаровським, який висвітлював тодішні події, вирішили «поговорити». Представнику преси вказали, що за написане з ним ще «розбиратимуться» АТОвці.

Напад на депутата Леоніда Черепейніка стався 9 грудня. Як видно з оприлюдненого місцевим виданням «Трибуна-Бровари» відео, під час обговорення декілька чоловіків, які сиділи з-поміж АТОвців, встали та підійшли до обранця. Той саме мав слово, доводив свою думку щодо питання про гаражний кооператив. Чоловіки попросили вийти обранця, а за декілька секунд вже силою виштовхували його зі свого місця.

Під час нападу один із цих чоловіків намагався заборонити знімати на камеру журналісту «Трибуни Бровари» Олексію Комаровському. Наступного дня на сайті цього видання з’явилась стаття про п’ятничний захід і сутички. А в понеділок, 12 грудня, після закінчення оперативної наради за участю міського голови, до журналіста підійшли Максим Мовчан та офіційний радник мера з питань АТО Станіслав Малець.

Максим Мовчан висловлював незадоволення написаним у статті «Трибуни-Бровари» про Станіслава Мальця. При цьому слова чоловіка можна було сприймати як погрозу. В репліках Максима Мовчана були фрази, на кшталт «пішли вийдемо поговоримо» та «коли АТОвці це прочитають, вони приїдуть розбиратись».

Як згодом повідомило видання «Трибуна-Бровари», наступного дня до Олексія Комаровського підійшли Станіслав Малець, представник організації «АТО-М» Валерій Білик і ще двоє АТОвців. Вони, – йдеться в матеріалі, – вимагали спростувати оприлюднену інформацію протягом доби та вибачитись. У випадку невиконання журналісту нібито пообіцяли «накрутити вуха».

Як розповіла «Трибуна-Бровари», за вказаними фактами медійники вирішили подати заяву до правоохоронних органів – про перешкоджання журналістській діяльності та погрози.

Нагадаємо, про призначення Станіслава Мальця офіційним радником міського голови з питань АТО громада дізналася 3 листопада під час бурхливих подій на початку чергової 20-ї сесії міськради: на рішення мера деякі депутати та АТОвці зреагували тоді неоднозначно і обурено.

Максим Мовчан

Максим Мовчан – начальник броварського ЖЕК №3, АТОвець (11-й батальйон “Київська Русь”), балотувався в депутати на останніх виборах у Броварах за списками “УКРОП”. Валерій Білик – відомий як керівник організації «АТО-М». Вони часто відвідують сесії, засідання та громадсько-політичні зібрання. Їх пов’язують із виконавчою владою міста та мером Ігорем Сапожком.

Нагадаємо, що за перешкоджання журналістській діяльності в Україні передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі ст. 171 КК, за незаконну заборону висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності” можна сісти на 6 місяців до тюрми. Покарання передбачені також за переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю, особливо якщо його здійснюють з використанням службового становища чи за попередньою змовою групою осіб.