• Сьогодні: Понеділок, 8 Серпня, 2022

Ми обурені жорстоким побиттям журналістки Тетяни Чорновол та вимагаємо справедливості!

Грудень25/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

19a27ec-tanechka-derzhis-Ми, команда Інтернет-видання “Маєш право знати”, висловлюємо своє обурення з приводу того, що сталось сьогодні вночі поблизу Борисполя. На відому українську журналістку та активістку Євромайдану Тетяну Чорновол було скоєно звірячий напад. Це відбулось через кілька годин після публікації її статті про маєток міністра МВС Захарченка у блозі на “Українській правді”. Також Тетяна написала чимало викривальних матеріалів про Медведчука, Клюєва, Азарова, Льовочкіна та сім’ю Януковичей, а під час Євромайдану неодноразово ходила з пікетами на Межигір’я та до будинків Клюєва й Медведчука.

За словами Тетяни Чорновол, вона повертала до себе в село Гора, коли помітила за собою стеження. Вона різко повернула назад до Борисполя. Але машина почала її притискати. Після чого її машину кілька разів ударили кузовом. Вона зупинилася. З машини вибігли двоє, розбили скло. Вона вискочила з машини і спробувала втекти. Її наздогнали і били. Били двоє чоловіків“, – написав журналіст Мустафа Найєм.

Побиту дівчину було доставлено у травмпункт Бориспільської райлікарні, де медики діагностували струс мозку, перелом носа та численні гематоми. Дівчина не може пересуватись. О 4-й годині ранку Тетяну перевезли до лікарні в Києві. Нині, за повідомленнями народних депутатів, вона перебуває у відділенні реанімації.

Чорновол

чорновол 3 Чорновол 2
В автомобілі Тетяни був знайдений відеореєстратор. Його забрали активісти для того, щоб вивчити інформацію, що там збережена. Пізніше стало відомо, що запис відеореєстратора з машини журналістки зберігся. Про це повідомив у своєму фейсбуку опозиціонер Анатолій Гриценко: “Зберігся запис відеореєстратора з машини Тетяни Чорновіл. Зараз вивчається у штабі Майдану. Попередньо: нападників було троє, марка і номер машини зафіксовані, номер такий у базі даних є… Думаю, генерал Віталій Ярема як професіонал карного розшуку розбереться швидко, принаймні швидше міліції“.

Авто Чорновол

Ми, броварські журналісти та громадські активісти, вважаємо неприпустимою фізичну розправу над нашими колегами за їх професійну діяльність та висловлення громадянської позиції. Захист та безпека працівників ЗМІ – одна з найважливіших гарантій справді демократичної та правової держави. Ми вимагаємо від правоохоронців Київської області ретельно й оперативно  розслідувати справу побиття Тетяни Чорновол, встановити та розшукати винних осіб, при чому не лише виконавців, але й замовників цього звірства, після чого притягти їх усіх до відповідальності. Лише в такий спосіб працівники міліції, прокуратури та судів зможуть довести, що стоять на боці народу у цей визначальний момент в історії нашої держави, а не на боці режиму, який вдається до жорстоких нападів на жінок-журналістів. В іншому випадку журналісти та активісти будуть змушені вдатись до заходів громадського тиску задля відновлення справедливості, а також докладуть усіх зусиль до того, щоб самі правоохоронці були притягнуті до відповідальності за неналежне виконання своїх суспільних обов’язків.