• Сьогодні: Вівторок, 17 Травня, 2022

Неочікуваний поворот у справі: нападнику на журналіста Качора загрожує майже два роки колонії

Листопад21/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Sud-Styagov-061Броварський «тітушко» Сергій Стягов може отримати щонайменше 1 рік та 7 місяців ув’язнення за напад на журналіста Андрія Качора, який він скоїв 25 травня під час громадянського суботника. Збільшення ступеня тяжкості покарання загрожує через те, що в ході одного з судових засідань по справі з’ясувалось, що Стягов на момент скоєння нападу перебував на умовно-достроковому звільненні за свій попередній злочин. 25 листопада суддя Олена Кічинська має поставити крапку у цій історії та винести своє рішення у справі, розгляд якої триває понад 4 місяці.

На одному з останніх засідань суддя Кічинська з’ясувала, що кваліфікація дій Стягова, вказана в обвинувальному акті прокуратури, не відповідає дійсності. Так, прокурор Тетяна Блінова раніше стверджувала, що обвинувачуваного слід судити за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу – нанесення легких тілесних ушкоджень, що не спричинили короткочасний розлад здоров’я. Утім, суд звернув увагу, що згідно з результатом судово-медичної експертизи потерпілий Качор в результаті удару Стягова таки отримав короткочасний розлад здоров’я, а тому справу було перекваліфіковано на ч. 2 ст. 125 ККУ.

Окрім того, в ході розгляду справи були витребувані документи з Голопристанської колонії Херсонської області, де Сергій Стягов раніше відбував покарання та був звільнений звідти умовно-достроково. З’ясувалося, що на момент скоєння нападу на журналіста Андрія Качора термін умовно-дострокового звільнення Стягова ще не сплив.  Відтак, враховуючи той факт, що обвинувачений скоїв новий злочин під час перебування на УДЗ, у разі обвинувального висновку судді він буде змушений повернутись у місця позбавлення волі та відбути там 1 рік та 7 місяців – термін умовно-дострокового звільнення. Нагадаємо, що раніше Стягов вже притягався до кримінальної відповідальності за розбій та крадіжку.

Також слід зауважити, що стаття, по якій зараз судять Сергія Стягова, зокрема передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців, відтак до терміну УДЗ нападника, що складає 1 рік та 7 місяців, за рішенням суду може бути додано ще кілька місяців арешту.

Нагадаємо, що напад Сергія Стягова на журналіста Андрія Качора відбувся 25 травня в броварському парку «Перемога» під час «громадянського суботника», на якому громадськість демонтувала незаконно встановлентий будівельний паркан в центральному міському парку. Тоді на захід прибуло близько 10 «тітушок», які вчиняли різного роду провокації. Під час однієї з них Стягов вдарив в обличчя журналіста Качора, від чого останній втратив свідомість. В результаті удару в Качора було діагностовано закриту черепно-мозкову травму та струс мозку. Присутні на акції правоохоронці під час подій у парку затримали кількох громадських активістів, проте жодним чином не реагували на дії «тітушок».

Сергія Стягова вдалося затримати лише за кілька годин після нападу силами громадськості.

Пізніше на захист Сергія Стягова на сесії броварської міської ради публічно виступив голова Броварської організації Партії регіонів Сергій Федоренко.

У свою чергу Андрій Качор запропонував Стягову публічно назвати прізвища замовників провокацій 25 травня у парку «Перемога»: у такому випадку потерпілий заявив про готовність відмовитись від обвинувачень. Утім, броварський «тітушко» досі стверджує, що прийшов на «громадянський суботник» та здійснив напад на журналіста за власною ініціативою.

Наступне судове засідання, де в разі недосягнення мирової угоди між обвинуваченим та потерпілим має бути оголошено рішення, відбудеться 25 листопада о 16:00 в Броварському міськрайонному суді за адресою: вул. Возз’єднання, 1.

  • avatar
    Guest
    7 років тому

    Шматок лайна, який вміє лише нападати на тих, хто слабіше.
    Якщо справедливості в цьому місті від влади годі і чекати, то її здобудуть мешканці зі зброєю в руках