Вранці 6 травня активісти Броварської Народної Ради здійснили візит до міського голови Ігоря Сапожка, під час якого передали броварському меру звернення БНР з приводу цьогорічного відзначення завершення Другої світової війни в Україні.
Активісти потрапили в кабінет Ігоря Сапожка прямо під час наради міського голови із своїми заступниками, керівниками виконавчого комітету та представниками військового комісаріату. Член БНР Андрій Качор передав Сапожку текст звернення, озвучивши основні його тези: обмежити проведення масових акцій в Броварах 9 травня, відмовитись від використання будь-якої символіки, окрім національної та посилити заходи безпеки в Броварах найближчими днями.
За інформацією Народної Ради, на території Броварів вже сьогодні можуть діяти законспіровані терористичні групи сепаратистської спрямованості, мета яких – дестабілізувати ситуацію в місті та спровокувати хвилю насилля під час заходів, присвячених 69-ій річниці завершення Другої світової.
Окрім того члени Народної Ради звернули увагу міського голови та присутніх на нараді на провокаційні дії в цьому контексті окремих місцевих чиновників, зокрема начальника відділу культури Наталії Багмут, відомої своєю антиукраїнською та проросійською позицією. Як ідеться в зверненні «на офіційному сайті броварського відділу культури опублікований перелік запланованих заходів міської влади на честь відзначення 69-ої річниці завершення Другої світової війни, кожен з яких проілюстрований «георгіївськими стрічками», а також іншою символікою, що сьогодні є позначенням проросійських терористичних угруповань, на рахунку яких вже десятки життів українців». Активісти БНР розцінюють подібні кроки представників місцевої влади в кращому разі небезпечною недбалістю, а в гіршому – свідомою провокацією.
У свою чергу міський голова підтвердив інформацію БНР про можливі провокаційні дії в Броварах з боку екстремістських організацій напередодні 9-го травня та заявив, що у зв’язку з цим влада вирішила обмежити масові акції в ці дні. «Цього року не буде ні параду, ні ходи містом у зв’язку з напруженою обстановкою», – запевнив міський голова. За його словами, влада обмежиться виключно покладанням квітів до пам’ятнику загиблим броварчанам на вулиці Кірова. Водночас позицію своєї підлеглої Наталії Багмут Сапожко не прокоментував.
У 2010-му році, готуючись до приїзду Азарова в Бровари, Наталія Багмут ініціювала проведення вулицею Гагаріна т.зв. “Параду історії”. Під час цього “параду” броварською владою в примусовому порядку були організовані місцеві школярі, які мусили марширувати центром міста у формі… карателів НКВС. За версією Наталії Багмут, котру начальниця відділу культури озвучила з центральної сцени, чекісти (на рахунку яких мільйони замордованих українців) є “визволителями українського народу”.
Утім за деякий час після зустрічі активістів Народної Ради із Сапожком, провокаційну символіку із сайту міськвідділу культури прибрали, замінивши її в т.ч. на стилізоване зображення червоного маку – рекомендоване для використання Інститутом національної пам’яті.


Зі свого боку мер попросив Народну Раду вплинути на інші організації та середовища в Броварах, дії яких можуть спровокувати напругу в місті 9 травня. Зокрема Сапожко мав на увазі місцевих комуністів, котрі щороку в цей день виходять на вулиці з власними партійними прапорами. Також чиновники намагались зясувати мету Українського Маршу, запланованого в Броварах напередодні, 8 травня, та зконтактувати з ініціаторами акції на предмет організації заходів безпеки під час маршу. Активісти Народної Ради пообіцяли посприяти владі в цьому контексті.
Ольга
8 років томуЧогось не вистачає вашому маковому символу, – пропоную додати кущ коноплі для повного щастя.