• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

Активісти закликали броварчан не палити вогнища на єврейському кладовищі

Квітень23/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

плахов парк2Минулого тижня під постом броварського активіста Олександра Плахова у фейсбук-групі «Бровари» розгорілась дискусія стосовно відпочивальників у парку «Перемога», зокрема на тій ділянці, де раніше було єврейське кладовище. Занепокоєння броварчанина викликало розпалювання відкритих вогнищ під час пікніків на старому цвинтарі, які там часто влаштовують з приходом весни. Як виявилось, ця проблема хвилювала не лише Плахова: у дискусії під записом Олександра кілька активних броварчан обєднались – і через кілька днів в тій частині парку розвісили таблички із закликом утриматись від розведення багать.

Ідею з табличками запропонував автор посту, інші користувачі його підтримали. У коментарях під дописом розгорівся справжній брейшторм: броварчани обговорили та узгодили всі деталі, починаючи від тексту оголошення та дизайну таблички і закінчуючи місцями та способом їх розміщення. Через кілька днів активні броварські фейсбук-юзери вийшли в офлайн та приклеїли роздруковані таблички на дерева по всьому периметру старого єврейського цвинтаря.

табл

Проте через кілька днів організатор цієї акції помітив, що деякі таблички позривали з дерев. Інформація про старе єврейське кладовище не стала для багатьох причиною відмовитись від розведення вогню. Слід зазначити, що крім морального боку проблеми, існує ще й юридична відповідальність за розведення вогнищ в парках. Згідно з законом, порушників мають штрафувати, проте, як видно, правоохоронці не поспішають розбиратись з любителями шашликів в паркових зонах.

плахов парк4

Затятим любителям шашликів на кладовищі замість розведення вогню на землі активісти радять принаймні використовувати спеціальні мангали.

плахов парк7

Як повідомляє Плахов, ініціатива все ж знайшла певну підтримку серед перехожих. Власне метою цієї акції і було привернення уваги до проблеми та інформування громадян про те, що на цьому місці поховано багато людей, зокрема й засновник лікарні в Броварах Ісаак Фельдман з родиною. Активісти сподіваються, що таблички переконають броварчан утриматись від розпалювання вогнищ на місці захоронення євреїв.