• Сьогодні: Вівторок, 25 Січня, 2022

Броварська молодь «вмирає» від російських товарів просто в супермаркетах

Липень10/ 2014
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

1Image00058

У вівторок, 8 липня, у броварських супермаркетах відбулася хвиля флешмобів «Російське вбиває». Молоді люди ніби замертво падали з російськими товарами та плакатами з закликами бойкотувати російське. Це перший подібний флешмоб у Броварах й організатори обіцяють не зупинятися та регулярно звертати увагу мешканців нашого міста на походження товарів, які вони можуть придбати. Не обійшлося і без інцидентів: охороці торговельного центру «Термінал» та одного з магазинів АТБ перешкоджали та нападали на активістів і журналіста.

Флешмоб

Цього дня активісти відвідали три супермаркети – «Мегамаркет» (у ТРЦ «Термінал»), «Варус» та АТБ. Серед учасників були переважно активні броварські хлопці та дівчата з Об’єднання незалежної української молоді та Громадянського руху «Відсіч».

Флешмобери, не виказуючи своїх намірів, проходили до торговельних залів магазинів. У визначений час активісти одночасно падали, і лежали протягом п’яти хвилин, як мертві.

1Image00010
“Мегамаркет” у ТРЦ “Термінал”
Image00015
“Варус” на ринку “На Київській”
1Image00042
АТБ біля ринку “На Київській”

У руках молоді люди тримали плакати із закликами не купувати російське.

Image00007

1Image00018

Частина активістів не падала, а стояла на час проведення флешмобу із такими самими плакатами.

1Image00012

Окрім того, «лежачі» активісти тримали російські товари, які знайшли на полицях магазинів.

1Image00039

1Image00058

Відвідувачі супермаркетів часто не розуміли, що відбувається, бачачи «непритомні тіла». Однак, після пояснень, зазвичай висловлювали підтримку такій ініціативі молоді.

Через декілька хвилин флешмобери підіймалася, клали товари на свої місця та йшли з магазину, вигукуючи при тому патріотичні гасла: «Слава Україні! Героям слава!», «Україна понад усе!», «Геть московських окупантів!» та інші.

Активісти відзначають, що за метою проведення таких акцій є перш за все інформування людей. За словами молоді, український покупець мусить знати, що його гроші, віддані за російські товари, можуть і будуть використані Кремлем на війну проти України та окупацію наших територій. Учасники флешмобів переконані, що бойкот російських товарів — це та форма протесту та спротиву, до якої має змогу вдатися кожен громадянин. Активісти зазначають, що окрім економічного впливу, бойкот демонструє ворогові єдність і рішучість українців, а також сприяє запровадженню санкцій проти Росії з боку світової спільноти.

Перешкоджання

Однак описаний сценарій флешмобів без доповнень підходить лише для супермаркета «Варус», де ані персонал, ані охорона не намагалась перешкоджати активістам. У «Терміналі» та АТБ молодики з бейджами охоронців нападали та перешкоджали учасникам флешмобів і людям, що знімали події на фото та відео.

Уникнути серйозних наслідків через дії нападників імовірно вдалося завдяки знанням активістів про свої права, а також завдяки втручанню присутніх активістів Броварської Народної Ради та Броварської Самооборони.

У «Терміналі» проблеми почалися вже на вході до будівлі, де декілька молодих людей роздавали листівки зі закликами до бойкоту та списками російських товарів. За словами активістів, охоронці забороняли та фізично перешкоджали їм це робити.

Image00100

Тим часом, у торговельній залі молодики, вбрані однаково у білі сорочки та чорні штани, словесно змушували флешмоберів встати, а також забороняли проводити фото- та відеознімання. Невідомі представилися «службою контролю», після чого двоє з них напали на автора цієї публікації, хапаючи його за руки та б’ючи по відеокамері.

Нападник_1_Термінал
Нападник в “Мегамаркеті” (1)
Нападник_2_Термінал
Нападник в “Мегамаркеті” (2)

Вже на виході з «Терміналу» інший охоронець, вбраний у синю сорочку, одразу накинувся на журналіста, побачивши в його руках увімкнену камеру. Однак його одразу спинив «своїм тілом» активіст народної ради Сергій Батюк.

Нападник_3_Термінал
Нападник біля “Терміналу”

В АТБ по вул. Короленка, 79, що поруч з ринком «На Київській», на активіста Євгена Карпенка напав чоловік у формі охорони. На його бейжді було написане ім’я Максим Дикунець. За словами присутніх, охоронець був п’яний, оскільки від нього було чути запах перегару.

Нападник_Дикунець_АТБ
Максим Дикунець, нападник в АТБ

На захист знову стали старші активісти із Самооборони та Народної Ради. Допоміг відокремити охоронця і чоловік, який представився «керівником магазину». Він вибачився, вочевидь, за поведінку підлеглого, однак одразу пішов у наступ. Чоловік переконував, що активісти мають припинити акцію. Нею, мовляв, вони порушують громадських порядок, заважають робочому процесу торговельного закладу та заважають людям пересуватися. У це самий час покупці вільно ходили поміж рядами, де впали активісти.

Події в АТБ та «Терміналі» лише надихнули броварську молодь. Вони пообіцяли, що відтепер флешмоби у супермаркетах міста відбуватимуться щотижня.

Слід зазначити, що у броварських «Терміналі» та АТБ перешкоджання фото- та відеозніманню відбуваються не вперше. Броварські журналісти неодноразово стикалися з порушенням своїх професійних прав у цих торговельних закладах. Автор цієї статті вже готує матеріал про «несвободу» фото- та відео знімання у броварських супермаркетах, про що читайте незабаром.

Трохи історії

Ідея проведення «падучих» флешмобів не нова. Найймовірніше, в Україну «падіння замертво» прийшло із країн західного світу. Зазвичай активісти таким способом висловлюють свій протест проти різних суспільно-політичних загроз, які існують у світі та мають «вбивчу дію».

Перші флешмоби «Російське вбиває» провели громадські активісти руху «Відсіч» у Києві 15 березня цього року, після чого вони поширилися по всій країні. «Падіння» відбуваються в рамках кампанії бойкоту російських товарів «Не купуй російське!»

У Броварах кампанія триває майже від самого її початку у серпні 2013 року, коли Росія практично заблокувала експорт українських товарів. Однак раніше повідомляли лише про масові поширення листівок у місті. Нещодавно символ кампанії, – зубата матрьошка, вже озброєна та в камуфляжі, – стала знову масово з’являтися у Броварах. Поширення листівок у місті підхопили різні середовища та звичайні громадяни.

Фото – Дмитро Карпій та Тетяна Бондар

 • avatar
  Дима Хилько
  8 років тому

  То что Максим Дикунець. работает в охране , еще раз подтверждает Безответственность принимающей стороны на работу при приеме на работу и еще раз подталкивает к мысли , что в охране работают люди , которых на пушечный выстрел нельзя подпускать к этой работе . Пишу так , так как знаю этого алкаша проживающего на розвилке по адресу Кирова 6 . На него и соседи постоянно жалуются . Позор и еще раз позор . Не можешь найти работу , любишь выпить — прямая дорога в охрану , слава богу что хоть оружие не адекватным людям не выдают . Он и стрелять бы мог !!!!!

 • avatar
  Барс Барс
  7 років тому

  Какой же это бред. Ну у кого, столько ума, чтобы придумать такой сценарий флешмоба? Интересно, а с таким сценарием слабо выступить в макдональсе? С идеей гамбургеры убивают!
  Да сникерс, кстати, хоть и выпускается в России или на Украине выпускается американской компанией Mars СНГ.
  В общем было бы смешно, если бы не было так грустно.

 • avatar
  Барс Барс
  7 років тому

  25 декабря 2014года на сессии депутаты рекомендовали, а мер вообще “зобов’язав” магазины в Броварах, цеплять наклейки на российские товары. Что радует, с чувством юмора в БМР, все в порядке. Сделать бесплатную рекламу российским товарам это интересно.

  Жаль только полномочий в БМР маловато. Можно было бы еще и МТС заставить, чтобы перед звонком они там диктовали, что МТС это российская компания. Да чего там МТС, это мелочь. Вот уголь нам ЮАР не захотел поставлять, а Россия нам уголь на электростанции поставляет. Так надо бы, чтобы на каждом брикете(или на каждой кучке) перед тем, как отправлять в топку, наклеить этикетку, что это российский товар. Да… маловато полномочий.