• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Броварчан закликають не купувати російське «зубатими матрьошками»

Вересень23/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Image00020 - КопіяУ Броварах протягом двох останніх тижнів місцеві активісти всеукраїнського руху “Відсіч” поширюють плакати, наліпки та листівки із закликом бойкотувати російські товари. Такою є реакція громадськості на низку недружніх кроків, які останнім часом чинить Росія щодо України. Акція є частиною загальноукраїнської кампанії «Не купуй російське!», яка розпочалася після фактичної блокади експорту української продукції у Росію у серпні цього року.

Як зазначають активісти, зокрема й у своїх агітматеріалах, торговельна блокада є лише однією з причин початку кампанії бойкоту. Серед інших: продаж газу Україні за ціною, що у 10 разів більша за собівартість; розстріл українських рибалок російськими прикордонниками у Азовському морі; збройне захоплення будівлі міського соціально-культурного центру у Севастополі тощо.

boycott_A-4_2

Ці події, на думку активістів, свідчать про те, що російська влада ставиться до українців як до людей другого сорту. Такого щодо України не дозволяє собі жодна інша країна.

Як висновок, активісти констатують: «Кожен з нас може дати відповідь на спроби Росії поставити  нас на коліна. Для цього треба лише відмовитись від купівлі російських товарів. Неросійських аналогів по тій самій ціні й тієї ж якості (а часто – дешевше і краще) на полицях українських магазинів вистачає.»

Image00019

Image00022

Перехожі по-різному реагують на нові листівки у Броварах. Пенсіонерка Тамара Миколаївна вважає, місто надмірно засмічене і заклеєне. На думку пані, його треба відчищати від будь-яких листівок, незалежно від змісту. Натомість, студентка Юлія підтримала активістів. На її думку, в української влади досі відсутня політична воля чинити опір експансії північного сусіда. Тому влада в цьому питанні має відчувати підтримку народу, зокрема й завдяки поширенню таких листівок.

Матеріали, які поширюють активісти, існують у декількох варіантах. На всіх плакатах та наліпках зображені один з трьох логотипів: перекреслена зубата матрьошка, перекреслені валянки з російським прапорцем або перекреслений штрих-код із першими цифрами «46» та надписом «made in Russia».

Плакати, розклеєні містом, були як у вигляді високоякісної кольорової поліграфії, так і роздрукованої на звичайних принтерах чорно-білої продукції.

Image00018

Image00001

Image00008

Image00015

Image00013

Image00017

Як розповіли активісти кампанії, кольорова продукція була виготовлена за рахунок тих, хто відгукнувся на заклики про фінансову та іншу допомогу. Самі активісти своїми силами виготовляють чорно-білі інформаційні листівки.

За словами координаторів кампанії, поширення триватиме і надалі, зокрема і у Броварах. Також активісти обіцяють незабаром «охопити» декілька сіл Броварського району, серед яких буде Требухів. Координатори закликають усіх небайдужих долучатися до кампанії.