• Сьогодні: Четвер, 2 Грудня, 2021

Навіщо спилюють дерева на вулиці Київській?

Квітень03/ 2017
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

«На даний час проводиться вирізка дерев і викорчовування пнів у зонах розширення дороги. Але спилюють і тополі, які знаходяться на обочині»,  – повідомила на оперативній нараді у міськраді 3 квітня начальниця відділу капітального будівництва БМР Людмила Павлик. І це попри те, що там розширення  дороги не буде. Причина, каже чиновниця, в тому, що  дерева  ростуть не відповідно до нормативів.

Як повідомила Людмила Павлик, відповідно до держаних будівельних норм – «Вулиці та дороги населених пунктів», дерево має бути посаджено від дороги на відстані 2 метрів, а ці норми порушено, тож у рамках реконструкції вулиці, центральна магістраль має бути приведена до відповідності і зроблено її розширення. Там, де вже закінчена реконструкція частини дороги, проводиться планування озеленення обочини, і у рамках І черги будуть висаджені клени, проінформувала начальниця. До вибору дерев підходять вибірково: обирають тільки ті, які не мають великої кореневої системи, так як вона може пошкодити інженерні мережі, що пролягають уздовж траси. Скільки кленів мають висадити вздовж Київської і коли – Людмила Павлик не озвучила.

Відповідно до держаних будівельних норм «Вулиці та дороги населених пунктів» п.8.1: «Озеленення вулиць і доріг»: «За всіх типів озеленення вулиць, доріг і площ між тротуарами та проїзною частиною для зменшення загазованості та шуму необхідно широко використовувати рядове насадження чагарників. Шумо-пилезахисні зелені смуги повинні створюватися з 3-6 рядів густих деревно- чагарникових насаджень загальною шириною від 10 до 30 м».

Вул. Київська. Так було раніше…
…так стало

А от скільки дерев мають зрізати вздовж Київської, нашим журналістам розповів начальник дільниці малої механізації КП «Управління зелених насаджень Дніпровського району м. Києва» пан Петро, під чиїм керівництвом і відбувається ліквідація останніх дерев на центральній магістралі міста. Начальник частково показав нашим журналістам акт обстеження зелених насаджень №113, згідно з яким і здійснюється вирізання дерев. «Обстеження зелених насаджень по вулиці Київській пов’язано з будівництвом тролейбусної лінії  Бровари-Київ», – зазначено в документі.

Начальник дільниці – пан Петро

Згідно з цим актом обстеження, підписаним  комісією на чолі із заступником міського голови Григорієм Голубовським, видаленню на вул. Київська підлягають 118 дерев. Зрізати дерева мають уздовж дороги на ділянці від буд. 155 до перехрестя із вул. Гагаріна. І це не лише добротні тополі, а і липи, які на іншій стороні дороги. Як зафіксовано в акті обстеження, якісний стан майже всіх дерев – задовільний та добрий.

Як зазначив пан Петро, минулорічний топінг тополь (кронація) значно полегшують їх спилювання.

Так як тополі не можна використати у якості  будматеріалу, деревина піде сировиною для  твердопаливного котла, який опалює базу КП «Бровари-Благоустрій», повідомив директор підприємства Андрій Василенко.

Нагадаємо,  минулого тижня броварський виконком  надав дозвіл на зрізання в місті чергових 29 дерев. Загалом масова вирубка дерев на вул. Київській розпочалася  в 2015 році.

Фото – автора