• Сьогодні: Понеділок, 20 Вересня, 2021

Ні заборона суду, ні раптова заметіль не стала на заваді акції протесту проти брехливої преси в Броварах

Березень04/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Попри заборону суду та раптову заметіль, півтори сотні обурених броварчан вийшли на місцевий Майдан Свободи на акцію протесту «Брехня за наші гроші». Згідно прийнятого на 2012 рік бюджету Броварською міською радою виділено 1, 575 тис грн на фінансування комунальних ЗМІ: телестудію «Наше місто», газет «Брама» та «Нове життя». Броварська громада вважає, що ці кошти можна було б використати на соціальні програми, адже місцеві комунальні ЗМІ є вкрай низькоякісними та не об’єктивними.

За кілька днів до акції головний міліціянт міста Сергій Семікоп заявив, що в Броварах склалась «складна оперативна обстановка» і пропонував міському голові Сапожку заборонити проведення мітингу. Наступного дня Київський окружний адміністративний суд за позовом броварської влади видав постанову про заборону проведення акції. Проте це не зупинило броварчан, котрі таки вийшли на центральну площу міста вимагати від влади зупинити брехню та маніпуляції в комунальних ЗМІ

Люди встояли під натиском стихії
Один з експонатів галереї брехні
Правоохоронців було багато, але броварчан не затримували
Старі знайомі: ці міліціонери раніше протизаконно не допускали незалежних журналістів на відкриту сесії міської ради

Організаторами акції, активістами громадської організації «Гроза» були  продемонстровані «експонати брехні»: на дерев’яних стендах розмістили  «незалежні та об’єктивні» статті з газет «Броварська Панорама» та «Нового життя», а також фотографії лукавих, на думку організаторів, сюжетів  комунальної телестудії «Наше Місто». В цих матеріалах йшлось про начебто проплачену акцію протесту на захист парку «Перемога», вирізки з газет з купою реклами «Партії регіонів», матеріалами про начебто імітацію нападу на опозиційного депутата Павла Різаненка тощо.

люди дають свою оцінку комунальним ЗМІ

На стенді під назвою «Кухня брехні» красувалися фото всіх «шеф-кухарів», «офіціантів», «посудомийників» броварських комунальних ЗМІ з іменами та прізвищами. Зокрема, для загального огляду були представлені фото «су шефів кухні брехні»: директора телестудії «Наше Місто» Ірини Куліш та головного редактора газети «Броварська панорама» Василя Глушка. Простим «кухарем брехні» організатори акції вважають провладну журналістку Світлану Петренко, а дикторку комунальної телестудії Марію Петрик назвали «офіціанткою». Головним же на кухні був зображений Олександр Грицай – за версією броварчан, саме він є «сірим кардиналом» місцевої преси, автором темників для комунальних ЗМІ.  Неподалік «галереї брехні» лежала каструля з відверто несмачною «локшиною» – нарізаними на шредері комунальними газетами. Цю локшину, на переконання учасників заходу, вішають на вуха броварчанам провладні журналісти.

В своєму коментарі для «Маєш Право Знати», один з організаторів акції Сергій Тафій сказав, що стомився дивитись в місцевих новинах постійну брехню. «Дратує, коли міський комунальний телеканал працює, як в радянські часи, коли показують тільки «покращення життя», що «жити стало краще, жити стало веселіше», хоча всі ми з вами знаємо, в яких умовах людям зараз доводиться виживати. Провладні журналісти розказують, як влада «героїчно простистоїть зимі», а я дитину не можу нормально відвести в садочок, бо дороги і тротуари всі вкриті глибокими та величезними калюжами. Цим ніхто не займається роками, протягом зими двори багатоповерхівок жодного разу не прибирали! І мені потім кажуть з телеекрану, що «пристоличне місто наше розквітає на очах»?! Набридло вже це все.

І на акцію я вийшов, тому що не хочу, аби з бюджету – фактично, з моїх кишень – спонсорували ці брехливі комунальні газети та телеканали. Більше того: ці ЗМІ вже давно перетворились, по факту, в агітки Партії регіонів – там на кожній сторінці емблеми ПР і обличчя їхніх лідерів в Броварах. Чому я маю спонсорувати їхню передвиборчу агітацію?!» – обурюється Сергій.

Один з виступаючих на акції, місцевий громадський активіст Сергій Іллюхін також вважає, що в броварчан уривається терпець. «Якщо народ виходить на акції протесту вже не проти високих тарифів, беззаконня влади або правоохоронців, а проти брехні в комунальній пресі – це значить що людям ця влада та все, що з нею пов’язано, просто остогидла. Сьогодні ми побачили, що людей вже не зупиняє ні заметіль, ні холодний вітер, ні паніка міліцейського керівництва ні навіть заборона суду на мирні зібрання».

«Люди виходять і будуть виходити на страйки та протести, і будь які погрози влади про переслідування громадян за те, що вони мирно збираються разом в центрі міста матимуть лише зворотній – для влади – ефект. Люди втомились від брехні зі сторінок комунальних ЗМІ та телебачення, вони хочуть правди та свободи, і отримають це, при умові, що громадськість об’єднається і спільним фронтом виступить на захист своїх прав. І якщо міліція розцінює масове обурення громадян діями влади як «складну оперативну обстановку, що загрожує дестабілізувати безпеку», то можу запевнити – «обстановка» дійсно «ускладнюватиметься», допоки влада не почне працювати на людей, а не на себе» – заявив ще один учасник акції, місцевий незалежний журналіст Андрій Качор.

Не обійшлося й без «головних героїв» – знімати сюжет про акцію на свою честь прибула знімальна група місцевої комунальної телестудії “Наше Місто”. Молодь з транспарантами «Ні брехні за наші гроші!», «Екта» бреше!», «Брама! Бреше!» стали просто перед об’єктивом телекамери. Громада почала скандувати «Ганьба!», а для знімальною групи принесли ту саму каструлю з «локшиною», приправлену брехнею та маніпуляціями.  Від страви працівники провладного телеканалу відмовились. Після короткого спілкування з журналістами комунального ЗМІ люди жартома гадали, чи покаже телестудія цей епізод в своєму сюжеті.

Розмова учасників акції з журналісткою телестудії “Наше Місто” Світланою Петренко

Наприкінці акції броварчани підготували доручення до влади із вимогами навести лад в сфері міських комунальних ЗМІ та забезпечити право громадян на повне та правдиве висвітлення суспільно-політичного життя міста у комунальних ЗМІ,  або використати бюджетні кошти, направлені на фінансування комунальних ЗМІ на більш потрібні речі, зокрема, на соціальні програми. Крім того, люди вимагали звільнити зі своїх посад головного редактора газети «Броварська панорама» Василя Глушка та директора КП «Телестудія «Наше місто» Ірину Куліш, які, на думку громадян, дискредитували професію журналіста в Броварах.

Тарас ШАКО

Чекайте незабаром повного фоторепортажу та відеосюжету про акцію!

 • avatar
  dmytro stretovich
  10 років тому

   малацци

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Так, гарна акція, гарний репортаж, особливо у частині спілкування з журналісткою Екти :)

 • avatar
  Alesandro22
  10 років тому

  это что получается, такие все правильные граждане, которые всегда придерживаются законов, не исполнили решение суду??? чем же вы теперь отличаетесь от остальных?

  • avatar
   Таня
   10 років тому

   Чем,чем… Рыжие Мы!!!

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Не несе відповідальності особа, яка відмовляється виконувати протизаконні накази та рішення. Рішення суду було по-перше, незаконним, по-друге, почитайте його уважніше: воно ще не вступило в силу, а по-третє, суд заборонив проводити акцію саме “Грозі”, але після цього (вже в суботу) було подано інше повідомлення про акцію іншою особою, тому акцію, яка проходила, суд не забороняв.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   судове рішення буде оскаржено в апеляції – вже підготовлено відповідні документи. а стосовно його невиконання, то чому ж, воно було виконане. той, хто подавав повідомлення про акцію і кому заборонили її проводити, свою акцію не проводив. проводила інша людина іншу акцію. все цілком законно і легально. і їй чомусь вже не заборонили. от і подумай – чому? ;)

   броварська влада думає, що вона одна така сама хитра. але в Україні вже давно і безуспішно влада у різних містах намагається забороняти мирні зібрання. і в громадських активістів є безліч засобів, як діяти у таких ситуаціях, оскільки право на мирні зібрання захищене Конституцією України. тому не переживайте, ми-то якраз законів дотримуємось.
   а от чого дотримується броварський виконком, який своїм рішенням ще до суду заборонив проведення акції?! це вже просто правове невігластво і перевищення своїх повноважень.

 • avatar
  Таня
  10 років тому

  Какая ЕКТА, такая и журналистка(для одной целевой аудитории) еще и заученные шаблонные фразы. “Хорошая мина,при плохой игре”. Даже “провладний” журналист должен быть профессионалом,а не дилетантом (вернее растением).Коль уж пришла!!!

 • avatar
  Юрий Будилов
  10 років тому

  Снимаю шляпу перед теми, кого в конец не запугали…

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Розширений фотозвіт про акцію “Стоп брехні за наші гроші” https://plus.google.com/u/0/photos/106807727076484715265/albums/5716470303841476001

 • avatar
  Микола
  10 років тому

  Сергій Іллюхін: Коментар видалено через те, що він містить образи на адресу інших читачів

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Миколо, прошу Вас в подальшому утриматись від образ на адресу інших користувачів, інакше коментарі будуть видалятися

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Добре, що для вас – посіпак крадіїв, злочинців і брехунів – моя “міна” є “диявольською”. Бійтеся всіх, хто буде вас викривати – вам нічого іншого не залишається. 

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Оу, ну тоді доведеться змінювати свою зовнішність, раз вона Вам аж так не подобається :)
   В останнє про те, що я йому не подобаюсь, мені казав Роман Багмут. То ж, Миколо, у вас є однодумці.

 • avatar
  Микола
  10 років тому

  Митинг — это когда собирается много народу и одни говорят то, что не думают, а другие думают то, что не говорят.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Цікаве визначення слова мітинг )) Вперше чую, але досить оригінально )) Але раджу через гугл знайти справжнє визначення, дізнаєтесь багато цікавого ;)

 • avatar
  Famales
  10 років тому

  Микола
  Знаешь, что я вижу глядя на твой ник? Я вижу, как ты открываешь рот, достаешь от туда свой грязный язык и лижешь чью то засраную волосатую задницу. Вылизываешь каждый волосок, каждый раз присмоктывая и выколупывая из своих зубов остатки дерьма. Да, правильно говорят, в мире можно смотреть на три вещи. 

  • avatar
   Alice
   10 років тому

   Самое ужасное, что подобные, даже не знаю как лучше охарактеризовать подобную низость, высказывания – нравятся нашим людям. Во истину, прав был Булгаков – “разруха – в головах”.
   Всегда важно не только содержание, но и форма. Будьте же элементарно уважительны к оппонентам.
   P.S. Cлучайно кликнула на “нравится”, так что “поклонников” не 4, а 3.

  • avatar
   Право Знати Бровари
   10 років тому

   Шановні читачі сайту “Маєш Право Знати”! Ми визнаємо за всіма нами право на висловлення власної точки зору як щодо  редакційних публікацій “МПЗ”, так і щодо коментарів чи позицій інших користувачів або дописувачів. Ця точка зору може бути як схвальна, так і різко критична.
   Проте закликаємо всіх дотримуватись елементарних моральних норм, етики та коректності спілкування. Коментарі, котрі грубо та однозначно ображають інших користувачів будуть видалятись