• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

До 1 липня 2016 року всі багатоповерхівки Броварів мають визначитись, хто управлятиме їх будинком

Серпень03/ 2015
avatar
Комаровський Олексій

Журналіст "Маєш право знати"

Що чекає на багатоквартирні будинки Броварів через рік? Це запитання стало найголовнішим на інформаційній зустрічі, що відбулась у минулий четвер, 30 липня, у дворі будинку по вул. Грушевського, 15. Захід проходив у рамках роз’яснювальної кампанії щодо особливостей реалізації прав власників в багатоквартирних будинках, яку проводять спеціалісти броварського управління ЖКГ спільно з головами місцевих ОСББ.

Бесіда з мешканцями почалась з повідомлення про те, що Верховна Рада ухвалила новий закон 417-19 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Згідно з цим законом, до 1 липня 2016 року всі без винятку багатоквартирні будинки мають обрати одну з форм управління спільним майном. Або це буде об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), або управління будинком здійснюватиме управитель, якого оберуть мешканці будинку на загальних зборах. Якщо ж мешканці багатоповерхівки протягом одного року з дати набрання чинності закону не приймуть рішення про форму управління багатоквартирним будинком, виконавчий орган місцевої ради на конкурсних засадах призначить управителя.

осбб-грушевського 15 (53)

Місце зустрічі — будинок по вул. Грушевського, 15 — було вибране невипадково: тут серед мешканців утворилась ініціативна група, яка висловила бажання створити ОСББ.

осбб-грушевського 15 (8)

осбб-грушевського 15 (3)

Що саме підштовхнуло ентузіастів до створення об’єднання — позитивний досвід інших ОСББ чи нинішній стан обслуговування будинку (вибоїни в асфальті, зарослі дитмайданчики, паркування на газонах тощо), сказати важко, але бажання прямувати до кращого в ініціативної групи було щире і неабияке. Тож, користуючись нагодою, ентузіасти запросили досвідчених керівників багатоквартирних об’єднань, які входять до «Ресурсного центру ОСББ».

осбб-грушевського 15 (1)

осбб-грушевського 15 (39)

осбб-грушевського 15 (44)

осбб-грушевського 15 (40)

Власне, теза “найкраща форма управління — це ОСББ”, звучал цього вечора найчастіше. Щодо інших форм управління мешканці були налаштовані скептично. Прийняття рішень зборами співвласників, судячи з настроїв присутніх, сприймалася як щось не зовсім зрозуміле і невизначене. Призначення управителя «зі сторони» або ж «командно-адміністративним» методом взагалі сприймалося в штики, мовляв, посада управляючого будинком буде не виборна і мешканці не впливатимуть, кому доручатиметься доля їхнього будинку.

осбб-грушевського 15 (9)

осбб-грушевського 15 (16)

осбб-грушевського 15 (20)

На цьому наголосила й начальник управління житлово-комунального господарства Галина Плотнікова, яка теж була присутня на зустрічі – після 1 липня 2016 року буде проведений моніторинг усіх будинків міста, і ті, хто не визначився із формою управління, отримають управителя “згори”.

осбб-грушевського 15 (21)

осбб-грушевського 15 (2)

Після цього перейшли до обговорення новацій до законодавства, яке регулює діяльність ОСББ та управління будинками. Зокрема, зазначили, що відтепер спрощено процедуру зняття будинків з балансу ЖЕКів і переведення на баланс ОСББ. Додалися зручності і при проведенні установчих зборів. Так, якщо з першої спроби на загальному «віче» не збереться необхідна кількість мешканців для кворуму, то упродовж наступних двох тижнів (15 днів) можна зробити обхід по квартирах будинку і взяти згоду у письмовій формі.

Спеціалісти управління житлово-комунального господарства та «Ресурсний центр ОСББ» запевнили, що з будь-яких питань мешканці та ініціативні групи у процесі створення ОСББ можуть до них звертатися. Відповідальною за напрямок по роботі ОСББ в УЖКГ є Ольга Нетеса. 

осбб-грушевського 15 (26)

осбб-грушевського 15 (47)

осбб-грушевського 15 (28)

Інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо особливості реалізації прав мешканців багатоквартирних будинків триває, а зустрічі по будинках планують проводити з періодичністю раз на тиждень, щоб до літа наступного року обійти всі будинки міста. Наступна зустріч запланована на 6 серпня – на території будинку за адресою: вул. Грушевського, 19.

Фото – Аліна Єрмоленко