• Сьогодні: Субота, 22 Січня, 2022

Офіційно: кількість хворих на грип дітей у Броварах зросла на 50%, дорослих – на третину

Січень15/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Нарешті броварські медики офіційно озвучили дані про перших двох померлих від грипу. За неофіційними даними, померлих більше. Який штам грипу косить броварчан – до цього часу невідомо, а захворюваність на грип та ГРВІ в місті прогресує. Це підтверджують, у першу чергу, статистичні дані. А зі статистикою – не посперечаєшся.

«За два тижні нового 2016 року кількість дітей, які захворіли на грип та ОРВІ, становила 661. Минулоріч за два тижні ця цифра була вдвічі менша – 316 хворих дітей, – повідомила нашим журналістам завідуюча інформаційно-аналітичним  відділом Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Полуденко. –  Захворюваність серед дорослих, порівняно з минулим роком,  зросла на 31, 1% на 100 тис. населення».

Однак, каже  статист, ці зведені дані лише з амбулаторій міста, а хворі звертаються і безпосередню в Броварську лікарню, оминаючи сімейних лікарів. Озвучені цифри не можна вважати абсолютними ще з однієї причини, пояснює Наталія Полуденко, адже кількість населення, порівняно з 2015 роком, зросла. Якщо попереднього року, згідно з даними Головного управління статистики в Київській області, в Броварах було зареєстровано 17 886  дітей, то цьогоріч – 18 281. Але, як показує амбулаторна статистика, насправді у  нашому місті дітей значно більше – 22 696. Для порівняння: минулоріч  амбулаторіями Броварів було зареєстровано 20 921 дитина. Однак, каже завідуюча, навіть беручи до уваги такі дані,  можна сказати, що захворюваність дітей зросла на 18, 4 %.

Щодо захворюваності дорослих броварчан, то їхня кількість, у порівнянні з минулим роком, збільшилася на третину. Навіть якщо враховувати, що на 1.01. 2015 року дорослого населення в Броварах  було 96 672 чоловік, а на 1.01. 2016 р. ця цифра склала 98 971 особа. За амбулаторними ж даними, дорослих у  нашому місті  99 623. А в цілому в місті проживає  127 172 броварчан.

Щоб зрозуміти, яка в Броварах наразі повна картина  із захворюваністю на грип та ОРВІ, ми звернулися і в центральну лікарню, зокрема, до завідуючої інформаційно-аналітичним відділом Інни Кругляківської.

«За період з 31 грудня по 6 січня в Броварську лікарню з гострою вірусною інфекцією госпіталізовано 1 506 людей. З них – 529 дітей. Пневмонію діагностовано в 29 дорослих. Другого тижня  нового року – з 7 по 14 січня, госпіталізовано 1 451 людина. Серед них – 663 дитини. Грип діагностовано в 31 хворого. Серед них – 19 дітей. Пневмонію підтверджено в 36 людей. З них – 12 дітей», – повідомила завідуюча.

грипп

Як бачимо, лише за тиждень кількість хворих на геморогічну пневмонію,  яку лікарі називають головною причиною смертей від ускладнень від грипу, зросла.

Взагалі з початку року в Броварську лікарню госпіталізовано 92 хворих, у яких було діагностовано пневмонію. 5 хворих  геморогічна пневмонія вклала на лікарняні ліжка в реанімаційне відділення. Як повідомила Інна Кругляківська, двоє з них – померли. 64-річна жінка  пішла з життя 7 січня, а через тиждень,13 січня, померла 22 –річна дівчина. За словами лікарів, в обох жінок пневмонія була ускладнена хронічними захворюваннями, безпосередньо, цукровим діабетом. Нашим журналістам став відомий ще один факт смерті: 25-річної броварчанки, яка пішла з життя 3 грудня 2015 р. За словами  рідних покійної, причиною смерті дівчини стала пневмонія, однак броварські лікарі першочергово встановили неправильний діагноз. Не зрозуміло, чому БЦЛ до цього часу не забезпечила лікарів експрес-тестами, які в змозі за 10 хв визначити діагноз і допомогти лікарям у призначенні правильного лікування? І хоча такий тест коштує 170 грн, та здоров’я і життя – цінніше.

На жаль, інформаційно-аналітичний відділ БЦЛ чомусь не має статистичних даних стосовно захворюваності на грип та ОРВІ за попередні роки. А в СЕС, де мають всі необхідні  цифри, озвучувати їх не поспішають. Зате повідомили, що в обласну санепідемстанцію відправили вже 8 зразків мазків на визначення штаму вірусу  грипу, та жодної відповіді поки що не отримали.

Навіть на основі вище викладеної інформації  можемо зрозуміти: ситуація із захворюваністю на грип та ОРВІ в Броварах прогресує. Однак у Броварській СЕС заспокоюють: захворюваність – не вище порогу. На сьогодні вона складає 74  людини на 10 тис населення. І нагадують 2009 рік, де на 10 тис населення припадало понад 200 хворих.

Нагадаємо: у зв’язку з масовим захворюванням броварчан на грип, у закладах міста оголошено тижневий карантин.