• Сьогодні: Понеділок, 8 Березня, 2021

Офіційно: пожежі у броварських хмарочосах нічим гасити, гроші на потрібну техніку шукають

Квітень05/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

18 березня броварські чиновники разом із рятувальниками області та забудовниками міста провели спільну нараду. Єдине питання порядку денного – закупівля пожежної машини із підйомником, який у разі необхідності зміг би дістати до 20-го поверху хмарочоса. Під час майже годинного засідання більшість присутніх забудовників не відмовились від участі у фінансуванні такої машини. Однак, ні до чого конкретного не домовились. Наступну зустріч із цього питання запланували через тиждень. Однак станом на сьогодні тиждень вже минув, але результатів – жодних.

На нараді були присутні представники найбільших забудовників Броварів – «Альянс-Новобуду», «Атланту», ДБК «Меркурій», БЗБК, «Укрбудінвест-2000», ППВФ «М-ЕКО» та ЖБК «Ярославський». Міський голова Ігор Сапожко запропонував їм «скинутись» на пожежну машину – пропорційно за кількістю збудованої житлової площі. Для цього мер оголосив два можливі варіанти: або створити благодійний фонд, або ж перераховувати гроші безпосередньо на рахунок Відділу капітального будівництва Броварської міської ради.

Відеозапис спільної наради 18 березня 2016 року від проекту «Відеопрозорість Бровари»

Представники будівельних компаній переважно не заперечували варіант із співфінансуванням придбання пожежної техніки. Однак, не всі були задоволені оголошеним підходом. Зокрема, один із забудовників зауважив, що деякі компанії будують не вище 9-ти поверхів. Тому не зрозуміло, чому вони мають брати участь у придбанні пожежного автомобіля, призначеного для гасіння 20-поверхівок.

Присутні також намагалися знайти інші можливі джерела фінансування, наприклад з державного або міського бюджету. Як запевнили представники служби з надзвичайних ситуацій, у державній скарбниці гроші на галузь передбачені. Однак лише на загальні потреби рятувальників.

Слід сказати, що рятувальники та представники громадськості зауважували на численних порушеннях при будівництві висоток у Броварах. Зокрема, на їхню думку, подібні пожежні машини не зможуть проїхати до багатоповерхівок у разі потреби, оскільки «не впишуться» у наявні проїзди. До того ж, присутні висловлювали нерозуміння, яким чином доведеться гасити пожежі у хмарочосах вище 20-го поверху. Як так сталося, що ті ж самі пожежні погодили будівництво житилових комплексів з непридатними для пожежогасіння умовами, зокрема що стосується під’їздних шляхів – питання лишається відкритим.

Нагадаємо, що два роки тому, під час пожежі у “хрущівці” на вул. Київській три роки тому, місцеві рятувальники не змогли оперативно загасити пожежу навіть у п’ятиповерховому будинку по причині суцільної зношеності обладнання: як техніки МНС, так і міських комунікацій, котрі мали забезпечити подачу води.