• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

Підписано Угоду про створення Комітету Опору Диктатурі в Броварах

Березень29/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

28 березня в конференц-залі «Терміналу» відбулось Розширене засідання Ради «Комітету опору диктатурі Броварщини». На захід було запрошено представників районних та міських осередків опозиційних партій «Батьківщина», «Удар», ВО «Свобода», «Фронт змін», громадських організацій «Громадський захист Київщини», «Холодноярська ініціатива», Комітету визволення політв’язнів. Крім місцевих опозиціонерів на засіданні був присутнім також представник центрального КОДу, народний депутат України Тарас Стецьків.

Після національного гімну головуючий Андрій Юсов надав слово пану Стецьківу. В своєму виступі Тарас Степанович розповів про нинішню ситуацію в центральному Комітеті опору диктатурі. Він зазначив, що наразі невизначена позиція щодо входження до КОДу в партії Віталія Кличка «УДАР» (котрий підписав угоду про приєднання до КОДу «із застереженнями») та вирішуються нюанси формату співпраці зі «Свободою». На даний момент основу Комітету Опору Диктатурі на всеукраїнському рівні складають партії «Бітьківщина» та «Фронт Змін». Нардеп також повідомив, що наразі тривають переговори по формуванню єдиного виборчого списку від опозиції: за його словами, в цьому процесі мають можливість взяти партії, які проходять 5% бар’єр. Інші ж можуть розраховувати на висунення своїх кандидатур в мажоритарних округах. Тарас Степанович висловив упевненість, що в разі злагодженості дії опозиції, після виборів Янукович може втратити більшість в парламенті й опинитись в патовій ситуації.

На запитання журналіста «Маєш Право Знати» про те, як всеукраїнський КОД реагуватиме на дії своїх депутатів на місцях, котрі підтримують Партію Регіонів (маючи на увазі, зокрема, місцевий «Фронт Змін»), Стецьків зазначив, що у випадку створення КОДу та випрацювання його політичної позиції, місцева фракція ФЗ не зможе просто так проігнорувати таку ситуацію. Вочевидь, будуть відповідні рухи як з боку центрального керівництва партії, так і коригування позиції партійців-депутатів на місцях. Цікаво, що присутній на зібранні Дмитро Загуменний – син голови фракції «Фронту Змін» в броварській міськраді Миколи Загуменного, котрий також є депутатом однієї з районних рад, – на обговорення ситуації з ФЗ у Броварах не відреагував.

Серед запрошених слово взяв також Микола Коханівський – координатор Комітету звільнення політв’язнів, чиї дії вже призвели до кількох конкретних перемог в плані звільнення репресованих громадських активістів. Пан Микола підтримав ідею створення КОДу на броварщині, з тими ремарками, що слід придивитись до окремих персоналій, серед яких не всі, на його думку, відповідають основним засадам Комітету Опору Диктатурі. Проте висловив впевненість, що КОДу необхідно активно розгортати свою діяльність у Броварах і, передусім, продумати план дій.

Схожу думку висловив і Олег Кузан – представник «Зарваницької Ініціативи», котрий поділився досвідом про створення КОДу в м. Львів. За його словами, КОД у Львові вигідно відрізняється тим, що в рамках Комітету активно співпрацюють партії та громадські організації, що значно підвищує ефективність спільної роботи. На переконання Кузана, Бровари могли б взяти приклад зі Львова і активніше залучати позапартійну громадськість для боротьби з наявною владою, зокрема – з місцевою.

Наприкінці заходу слово взяв міський депутат Павло Різаненко, котрий цього разу виступав від імені Громадської організації «Громадський захист Київщини» («Гроза»). Передусім Павло Олександрович поділився власним досвідом протистояння з місцевими можновладцями, зокрема повідомив, що в результаті його звернень за фактами кількох земельних оборудок в Броварах вже порушено кримінальні справи Службою Безпеки України. Крім того Різаненко зазначив, що навіть за умови фактичної поразки влади на цих виборах, людям доведеться ще й захистити свій вибір, адже влада вочевидь планує масштабну фальсифікацію. «Якщо ми не об’єднаємось та ретельно не підготуємось, на Бровари може очікувати доля «Обухівської трагедії» – переконаний активіст «Грози».

Наприкінці заходу учасники зібрання погодили текст Угоди про створення Комітету Опору Диктатури на броварщині та Заяву, у якій, зокрема, зазначається: «Нашим завданням є об’єднання зусиль усіх партійних та громадських структур демократичного спрямування, задля повалення антинародного диктаторського режиму Януковича і Партії регіонів та відновлення справжнього народовладдя. Попри провокації та силові дії влади, ми зберегли нашу єдність. Настав час переходити до наступу.

Ми наголошуємо, що єдиним опонентом для Об’єднаної опозиції є чинний режим і ті хто його уособлюють. Зокрема, на місцевому рівні, це Ігор Сапожко, Сергій Федоренко, Ігор Трощенко, Петро Іваненко. Це посадовці, які використовують надані громадою повноваження задля власної наживи, безпосередньо причетні до дерибану земель, що належать громаді, приймають незаконні рішення та спонукають до цього підлеглих шляхом тиску та залякування».

Наступне засідання броварського КОДу планується зібрати в найближчі тижні.

Інф. “Маєш Право Знати”

 • avatar
  вiльний
  11 років тому

  Микола Коханівський
  Вітаю, друзі! Вчора броварські свободівці запросили мене не засідання “КОДу броварщини”. Я погодився, тому що вже вирішив балотуватися по цьому округу. Організація зборів була обставлена доволі урочисто, була хороша озвучка, на вході гостей реєстрували приємні дівчата. Серед гостей був й представник “великого КОДу” нардеп Тарас Стецьків. Вів збори Андрій Юсов. Скажу відверто, у мене відразу склало…ся враження, що, в принципі “КОД” вже точно знає, хто в Броварах має бути єдиним кандидатом. Але це нормально, така політика, тому я не засмутився, тим більше, не факт що та людина, яку КОД визначив як “єдиного кандидата”, обов`язково мусить бути “поганою”. Вразило інше: уявіть моє здивування, коли на ціх зборах я побачив пана Романа Сімутіна. Для тих, хто не знає: позавчора на судовому засіданні по справі так званих “васильківських терористів” у обвинувачення раптом з`явився важливий свідок. Цей громадянин “з питань безпеки” не має ПІБ, а лише псевдо Ярмоленко, також покази він давав з іншої кімнати по рації, щоби ніхто не бачив його обличчя (відповідно брехав і оговорював патріотівців). Так ось, а представником і, власне, захисником цього пана Х в судовій залі був адвокат і за сумісництвом депутат броварської міськради Роман Сімутін. Було помітно, що пан Сімутін на цих зборах людина невипадкова, а один з активних учасників броварського КОДу. Відпочатку він сидів та мило спілкувався з паном Харченком, також депутатом міскради, і паном Павлом Різаненком, який, як я зрозумів, також має наміри балотуватися по цьому округу. Виглядало так, що вони якщо не одна команда, то, принаймні, добрі приятелі. Після декількох виступів зовсім неочикувано пан Андрій Юсов надав мені слово, доволі “респектно” мене представивши. Що ж, в цьому випадку організаторам зараховується, декларована демократичність була дотримана. Я сказав про те, що КВП не відкидав ніколи співпраці з різними патріотичними організаціями, що, звісно “разом краще і батька бить”, але як я можу бути в об`єднанні, де присутня людина, яка мочить репресованих патріотів, тому я поки залишаюсь на рівні гостя, а далі час покаже. Далі ще були виступи, голосування, “різне”. Після зборів, я спокійно без офіціозу поспілкувався з паном Павлом Різаненком – моїм “конкурентом”. В цій розмові я ще раз підтвердив свою позицію щодо КОДу і постаті Романа Сімутіна. Як мені здалося, пан Павло мене зрозумів. Висновок я для себе зробив, м`яко кажучі, невтішний, якшо на рівні одного округу у “опозиції” трапляються такі “накладки” у вигляді Сімутіна, то можна лише уявити, які накладки і “персонажі” у “великім КОДі”. Але, менше з тим, “…життя триває, точиться війна…”.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Пане Миколо, напевно, випадково, Ви продублювали коментар трічи.
   Ваші інші 2 коментарі я видаляю, якщо Ви не проти (інакше – поверну)

   • avatar
    Darina-sl
    11 років тому

      про що йдеться? якщо фронтовики і бютівці затишно себе почувають на
    керівних посалах у місті та району? Який КОД? Облиште лицемірство!

    • avatar
     Rpaarp
     11 років тому

     В міській раді немає Батьківщини. Під час виборів 2010 до БМР приймала участь “лжебатьківщина” від якої пройшли по списку два кандидата: 1) Заєць – давній “товариш” пана Трощенка  та 2) Кужим – родич пана Трощенка.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Серед депутатів міськради немає Харченка (ось перелік http://brovary.kiev.ua/deputaty )
   Моживо, Ви мали на увазі головного редактора газети “Київщина. Мала Батьківщина”?

  • avatar
   Anon
   11 років тому

    Супер. Після першого ж кроку до створення нового обєднання вже починається конкуренція всередині. Так тримати. Ну і про Фронт Змін і Батьківщину в сусідньому коменті дуже влучно написано.

 • avatar
  Евгений Акмурадов
  11 років тому

  Как после привлечения Батьківщини і Фронту Змін к этому можно относиться серьезно????

 • avatar
  Ambier
  11 років тому

  Я так зрозуміла, що на  цьому розширеному засіданні Ради КОДу не був присутнім Анатолій Кривонос. Чому?