• Сьогодні: П’ятниця, 22 Жовтня, 2021

Після співбесіди мер міста підтвердив: Інна Савченко очолить броварський відділ культури

Грудень30/ 2016
avatar
Ірина Улітенко

Журналістка "Маєш право знати"

Вчора заступник міського голови Григорій Голубовський заявив, що за результатами конкурсу на заміщення вакансії начальника відділу культури перемогу отримала Інна Савченко. Сьогодні ж відбулася співбесіда у міського голови з двома претендентками на цю посаду – Інною Савченко та Катериною Меліковою – для остаточного визначення кандидатури.

Про співбесіду, як і проведення самого конкурсу, влада ніяк публічно не оголошувала. Публічної презентації претенденток перед громадою (як це було у випадку із обранням очільниці управління освіти) також не було. Проте сьогодні броварські депутати та їхні помічники – Ірина Веремчук, Андрій Саук, Олег Берестовий, Галина Негода, Олена Слободяник та Ірина Нікітчина – висловили побажання бути присутніми на цій співбесіді та послухати кандидатів.

Зайти в кабінет до міського голови, де проходила співбесіда, відвідувачам намагався заборонити Петро Бабіч, секретар міськради. Він заявив, аби депутати не заважали міському голові або записувалися до нього на прийом. Коли все ж таки депутатам вдалося потрапити в кабінет, вони спитали міського голову: чи прозорий процес обрання начальниці відділку культури, і чому не можна знаходитися на ньому депутатам. Ігор Сапожко відповів, що у нього є рекомендації конкурсної комісії і тепер він хоче особисто поспілкуватися з кандидатками, щоби визначитися остаточно з призначенням. Як підкреслив пан Сапожко, депутатів не запрошували, а їхній візит порушує його права та зриває бесіду з претендентками.  Депутати сказали, що працювати не заважють, а лише хочуть послухати кандидаток та відмовилися виходити з кабінету. Незважаючи на те, що Ігор Васильович хотів перейти в інше приміщення, зрештою він все ж таки погодився продовжити співбесіду в присутності броварських обранців та їхніх помічників.

Окрім міського голови, на співбесіді були присутні фахівці культурної сфери міста: представники броварської музичної школи Цимболя Олена, Дитячої школи мистецтв Шекула Валентина та в.о. начальника відділу культури Лариса Метьолкіна.Також, до зустрічі приєдналися голова гуманітарної комісії Сергій Бєльський та секретар міськради Петро Бабіч.

Послухати Інну Савченко вдалося не повністю. У той же час інша кандидатка на посаду очільника броварської культури Катерина Мєлікова відповідала на питання про розвиток бібліотек, МКЦ Прометей, Краєзнавчого музею та процеси об’єднання молоді. Щодо розвитку музею, пані Катерина підкреслила, що треба оновити експозицію та підкріпити все це фінансово, а в МКЦ Прометей приміщення потребує значної реконструкції. За іншими напрямками якихось конкретних проектів розвитку пані Катерина не надала. Як зазначила Валентина Шекула, на даний час пані Катерина працює в броварській дитячій школі мистецтв і проявила себе як фахівець високого рівня та освічена професійна людина в напрямку організації та проведення конкурсів.

Після спілкування з кандидатами Ігор Васильович спитав враження всіх присутніх. Депутатка Ірина Веремчук відмітила професійність Катерини Мєлікової. Однак підкреслила, що не чула відповіді іншого кандидата.

Сергій Бєльський, підкреслив, що у пані Катерини дуже погана українська мова. «Це не стільки «полювання на відьом» з мого боку, але це ж показник культури і маленький мінус. Це моя суб’єктивна думка», – зазначив пан Сергій. В цьому його підтримала депутатка Галина Негода та міський голова.

Ігор Васильович також додав, що у пані Савченко дуже потужна підтримка певної молоді, яку вона сама виховала, і це їй надає плюс. Також, йому сподобалась ідея від пані Інни долучити молодь до розвитку музею через організацію квестів.

Броварські фахівці у сфері культури сказали одностайно, що важко визначити – хто кращій. Бо обидві кандидатки є фахівцями та професіоналами.

Депутат Олег Берестовий попросив надати можливість поспілкуватися з обома кандидатками та поставити їм певні питання. «Можливо це допоможе Вам, Ігор Васильович, зробити зважене рішення», – пояснив пан Олег. Тому, до кабінету були знову запрошені Інна Савченко та Катерина Мєлікова.

На перше питання від пана Берестового – “Якими методами долучити молодь до бібліотек?” – почала відповідати пані Савченко. Вона зазначила, що бібліотеку треба наповнювати новими сучасними книжками та комп’ютерізувати її, щоб у молоді була змога знайти книгу. Також, вона розказала, що можна організувати квести для молоді «Як знайти книгу».

На наступне питання від міського голови – “Який розвиток МКЦ Прометей Ви бачите?” – відповідала Катерина Мєлікова. Вона підкреслила, що по-перше, треба зробити реконструкцію та ремонт в самій будівлі, щоб було комфортніше виступати дітям та артистам. Ігор Васильович не дуже був задоволений цією відповіддю і зазначив своє бачення використання будівлі Прометей як вільної майстерні. Де різні творчі люди такі як, іконописці, художники, гончари, могли б проводити свої виставки та себе реалізувати.

Наприкінці зустрічі міський голова подякував всім, хто прийшов на співбесіду та оголосив остаточнє своє рішення – Інна Савченко стала начальницею відділу культури міста Бровари.

Олег Берестовий та Ігор Сапожко зазначили, що відділ культури в свої роботі не повинен бути політично заанганжований, а новий начальник відділу культури не робив помилки свого попередника.

Фото – Ірина Улітенко