• Сьогодні: Субота, 8 Жовтня, 2022

Півмільйона на миючі засоби для шкіл та садків виділили броварські депутати

Лютий09/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Виділяти з міського бюджету кошти на миючі засоби для дитячих навчальних закладів, а не збирати з батьків – так вирішили депутати Броварської міської ради. Розмови про це велися вже давно, зокрема Громадська рада при управлінні освіти неодноразово піднімала питання звільнення батьків від поборів. В цьому році плани втілюються в життя: закупляти миючі буде броварське управління освіти через систему Prozorro. Та чи вистачить коштів на весь рік – питання відкрите…

Планова цифра на миючі засоби в бюджеті Броварів на 2016 рік за поданням управління освіти становила 1 млн грн, на сесії міськради було прийнято рішення виділити 224 200 грн на школи і 235 600 грн на садочки. Цих коштів не вистачить на рік, кажуть в управлінні, скоріш за все – лише до кінця навчального року. А керівники навчальних закладів зазначають, що більше є потреба в дезинфікуючих, ніж в звичайних миючих засобах.

Закупатися дезинфікуючі та миючі засоби будуть не в кожній школі окремо, а централізовано, через управління освіти: для закупівлі використовуватимуть систему електронних державних закупівель Prozorro. Нагадаємо, наприкінці минулого року вперше через Prozorro броварське управління освіти закупило дезинфікуючі засоби для шкіл на період карантину.

Дотепер питанням забезпечення миючими в броварських школах і садочках опікувалися батьківські комітети, які збирали добровільні внески з батьків. І хоча суми були не великі, все одно ситуація була непевною: юридичний статус батьківських комітетів не визначений, спланувати грошові надходження і витрати неможливо, багато батьків відмовлялися платити, прозорості у витрачанні коштів немає. Тепер же батьки звільнені від добровільно-примусового збору коштів: принаймні до кінця навчального року, принаймні в частині миючих засобів.