
Пляжний волейбол VS літня спека: у Броварах відкрили два ігрових майданчика
Цієї неділі, 22 серпня, у Броварах, вперше в історії міста пройшов любительський турнір з пляжного волейболу «Броварський Талісман-2015», а також відкриття двох майданчиків для цього виду спорту. Ініціатором проведення турніру, як і створення піщаних майданчиків для його проведення виступила броварська фірма «Талісман», яка спеціалізується на виробництві алюмінієвих архітектурних систем, та самі місцеві мешканці, які взяли цю місцевість під свою опіку й провели тут кілька тижнів тому масштабне прибирання.
Турнір за системою «Double elimination», або до двох поразок
Змагання, які хоч і вмістилися в один ігровий день, вийшли тривалими — з 10:00 майже до 14:00 проходили відбіркові матчі, а з 14:00 і аж до 20:00 — фінальні. Об’єднав при цьому, без перебільшення всеукраїнський турнір, 16 команд і гравців з усієї країни — Броварів, Києва, Вишгорода, Чернігова, і навіть «окупованої» Євпаторії.
Проходили ігри паралельно на двох майданчиках. На одному полі тривали поєдинки суто чоловічих команд, на іншому — команд «мікс», тобто змішаних — чоловіків в парі з жінками. Кожна гра тривала до двох перемог. У разі рівного рахунку по партіях 1:1 проводилась третя вирішальна партія. У чоловічих командах грали короткі партії до 15 очок, у «міксах» — до 21-го. Загальна ж система турніру була до двох поразок або «Double elimination», тобто, такою, коли немає ігор «на виліт», і після першої поразки є шанс потрапити до фіналу. У випадку другої поразки команда завершує змагання.
Слід відзначити професійну роботу суддів, які суворо стежили за рахунком та дотриманням всіх правил пляжного волейболу.
Як із пустиря майданчик робили
Піщані майданчики на вулиці Котовського (зупинка «Олімпійська-3», район Торгмаш) стали взагалі першими такими придатними для гри в пляжний волейбол у Броварах. Більше того, їх відразу ж створили майже по міжнародним стандартам цього виду спорту.
Чому їх взагалі змогли створити? Як розповів організатор турніру, депутат Броварської міської ради Євген Гредунов, це сталося тому, що «ніхто ні у кого не питав дозволу». «Сьогодні на війні виграє не той, хто багато разів перепитує у керівництва, як чинити в тій чи іншій ситуації, а той, хто діє швидко і рішуче. Точно так ми діяли тут. Побачили, що ці майданчики простоюють, тут чагарники і смітники. До того ж, власники цієї земельної ділянки отримали її п’ять років тому незаконно. Не зареєструвалися в податковій, як платники податку за землю, і за 5 років ці фіктивні фермери не сплатили жодної копійки. Я вважаю, що ті, хто були в міській раді минулої каденції (багато з них залишилися в нинішній) масово виводили землі під різними мотивами. Зокрема, і цей майданчик був у міста вкрадений. Ні в вигляді оренди, ні в вигляді податку місто не отримало жодної копійки», — зазначив депутат.
До війни, розповідає Євген Валерійович, район Торгмаш був окремим населеним пунктом — Хутір Первомайський, зі своєю історією та традицією. Нині ж, на Торгмаші немає жодного парку, скверу, центральної площі. Будинок культури «Торгмаш» у району був відібраний, а на території стадіону заводу «Торгмаш» побудували багатоповерхівки (залишилися лише невеликі стадіони біля шкіл).
Не дивно, що коли був «кинутий клич» серед населення щодо упорядкування земельної ділянки, люди охоче відгукнулися. Вийшли на кілька суботників, прибрали чагарники і хащі. Долучилися до прибирання і кілька організацій, які надали для прибирання людей та техніку, а комунальники вивезли частину сміття. Небайдужі мешканці Торгмашу, зокрема, приватний підприємець Микола Зінченко, побудували лавки, стійки для волейболу, магазин спорттоварів «Авангард» подарував кілька м’ячів, Павло Жебик знайшов для майданчиків пісок, Олександр Короленко (ТОВ «Імперія доріг») — організував техніку.
Саме такий «сплав» активістів та небайдужих мешканців району, за словами Гредунова, і став запорукою появи спортивного майданчику для пляжного волейболу. Окремо відзначимо ініціатора створення майданчиків для пляжного волейболу в Броварах Романа Корчевського, який і втілив у життя цю ідею від креслення майданчиків до організації проведення турніру.
У атмосфері — легкій і невимушеній
Хоч організатор турніру — керівник фірми «Талісман» та депутат Євген Гредунов — і не зробив прямої заяви про те, що йде на вибори, антураж змагань був насичений символікою політичних партій та організацій. По периметру стояли палатки з логотипами партії «УДАР» та «Солідарність», а юнаки та дівчата, які виконували й такі функції як подавання м’ячів, одягнені були у футболки з відповідними логотипами. Роздавалися та розвішувалися кульки з назвою турніру — «Талісман» на призи Євгена Гредунова.
Після обіду учасників змагань та вболівальників пригощали смачним пловом, який приготували в казані на вогні.
Тепла, навіть спекотна погода, приємні, не злі, спортивні емоції, азарт, красиві, в легких купальниках учасниці — все це викликало враження, сповнені позитиву. Не дивно, що у команд «мікс» (жінки та чоловіки разом) уболівальників було значно більше. Мабуть, для повного щастя того вечора не вистачало лише поруч моря.
Щодо самої гри, то було видно, що в командах виступають не лише любителі, але й професіонали. Принаймні, часто можна було помітити, як гравці команди перекидалися між собою різними знаками волейбольною мовою жестів, мовляв, «я буду закривати удар в лінію чи в діагональ, або взагалі залишу гравця без блоку»
Чоловічі команди, які грали свої партії до 15 очок, завершили свої змагання дещо раніше. Більше уваги та емоцій забрали на себе поєдинки команд «мікс» — тут виникли справжні, безкомпромісні бої. У підсумку до півфіналу пробилося подружжя Михайло та Ольга Петросюки, яке вибороло 3-є місце. Ще двоє півфіналістів — Тарас Савчук та Анастасія Лисенко і Корчевська Олександра та Кольвенко Юрій — пробилися до фіналу і розіграли між собою перше місце. Прикметно, що Анастасія Лисенко є постійною учасницею змагань з пляжного волейболу на всеукраїнському рівні від команд з Чернігова, а Олександра Корчевська — від Києва, до того ж, Олександра є майстром спорту міжнародного класу зі стрибків із жердиною. На цьому турнірі Саша, щоправда, представляла рідне місто — Бровари.
Спочатку у першій грі пара Кольвенко-Корчевська здобули впевнену перемогу, у другій грі ця ж пара була близька до «сухого» виграшу, але в останню мить пара Савчук-Лисенко проявила характер і на морально-вольових якостях перевела загальний рахунок в нічийний — 1:1. А в останній грі обидві команди билися усю гру практично на рівних і лише наприкінці пара Кольвенко-Корчевська поставила переможну крапку на свою користь. Завершальний поєдинок і справді вийшов гідним називатися фіналом.
Щойно свисток арбітра сповістив про завершення матчу і перемогу броварської команди, ми попросили Олександру Корчевську поділитися своїми враженнями про турнір: “Фінал був гідний, а суперники, вважаю, були гідними один-одного. Тож грати було хоч і складно, але цікаво. Турнір пройшов просто на одному диханні і всі отримали масу задоволення від гри, продемонстрованої гравцями. Думаю, цей день запам’ятається надовго. Я вірю в те, що цей турнір започаткує добру традицію, і тут будуть проводитися ще багато цікавих змагань. Кому присвячую перемогу? Мабуть, своїм дітям — вони за мене дуже вболівали.
З тим, що турнір приніс багато задоволення і позитивних емоцій погодився і організатор змагань Євген Гредунов: “Захід вийшов навіть кращим, ніж нами передбачалося. Була сімейна атмосфера, багато дітей, які раділи від того, що тут почалися якісь ігри. Така зворушлива атмосфера спонукає до того, щоб робити ще більше добрих речей. Я сам граю у волейбол, але коли бачиш як грають професіонали — це зовсім інша справа. В тому, що цей турнір пройшов у пору, яку називають «перед виборами», нічого поганого не бачу. Життя хіба закінчується — до, під час чи після виборів? Хіба наші люди не хочуть бути здоровими не залежно від того чи йдуть вибори чи ні? Навпаки, це добре, що такий захід відбувається перед виборами, адже він засвідчує про те, що у нас є конкуренція на виборах. А це спонукає кандидатів робити для людей ще більше добрих справ. Від цього виграють прості мешканці міста.
По завершенню турніру відбулося нагородження призерів медалями, грамотами та призами, а маленькій дівчинці, яка виграла у лотерею м’яч, переможці та фіналісти символічно поставили свої автографи.
Учасники та організатори запевнили, що турнір стане традиційним.
Фото — Микола Кожемяко