• Сьогодні: Понеділок, 20 Вересня, 2021

Прокладання комунікацій до новобудови на вул. Київській може обвалити багатоповерхівку

Вересень24/ 2013
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

спецтехн_ка, що протягує трубу п_д землеюЦілісність та непорушність багатоповерхівки  №288 по вул. Київській опинилась під загрозою. Будівельна компанія «Альянс Новобуд» буквально у кількох метрах від будинку прокладає комунікації до нового житлового комплексу «Лісовий квартал». Люди стурбовані, адже, за їх словами, внаслідок будівельних робіт на стінах їхньої будівлі вже починають з’являтись тріщини. Висотка стоїть на грунтовій «подушці», тому ймовірність обвалу дуже висока, переконані мешканці.

Олександр Кобець, керівник «Орхідея СКА», що є генпідрядником замовника будівництва –  «Альянс Новобуду» –  заборонив мешканцям втручатись в роботу будівельників, пригрозивши кримінальною та адміністративною відповідальністю. Присутній на місці події депутат  міської ради Роман Сімутін став на захист мешканців та вступив в словесну перепалку з генпідрядником.

Олександр Кобець заявив, що занепокоєння людей безпідставне і будинок не завалиться. Його працівники виконують роботу згідно з затвердженим  проектом. Найбільш активним мешканцям представник генпідрядника порекомендував йти додому «попити чайку» і заспокоїтись. На його думку, всі претензії і зауваження мешканців ніщо інше як нісенітниці.

екскаватор, що вирив котлован для протягування труби

Поміж тим, довкола ями, викопаної в кількох метрах від житлової будівлі, почав обвалюватись асфальт та ґрунт.

Яма обвалюється, її заповнює водою

«Будинок осідає, – бідкається мешканка, – навіть вночі ми чуємо, як він тріщить». «Наш будинок цегляний і збудований на ґрунтовій «подушці», товщина якої 2,5 м» – додає інша жінка, – а яма, викопана для прокладання труб з комунікаціями, завглибшки 4,5 м».

спецтехн_ка, що протягує трубу п_д землею

Прокладання труби відбувається закритим способом: траншею біля будинку не копають, натомість спецтехніка робить прокол під землею і протягує трубу, прикріплену до спеціального наконечника, на глибині 4,5 метри. Пан Кобець в коментарі підкреслив, що такий спосіб найбезпечніший і він не зумовлює просідання грунту.

Набалдашник, до якого кр_питься труба

Однак це не дуже заспокоює мешканців, які у разі неприпинення робіт серйозно налаштовані пікетувати міську раду.

Вочевидь, ситуація ще далека від вирішення та матиме продовження. “Маєш право знати” стежитиме за її розвитком та оперативно висвітлюватиме найважливіші події.

 • avatar
  Алексей Симановский
  8 років тому

  жаба человеческая.мы в старом живем,а там новое строится.

  • avatar
   Андрій
   8 років тому

   А спати і боятися шо все рухне -жаба?

   Відремонтувати старе -коштів немає,а на нове -похер на всіх і строять.

   Вул. Шолом Алейхема плавае,дитяч садок я мовчу,а далі по цій вулиці дім біля Грушевського перші поверха завжди в басейні.Познімайте на фото,покажіть людям правду. жаба? А тягнуть куди? До гавнокачки? 3 будівлі висотою в поверхів так 20 і все в одну трубу. Аби потім в гавні всі не плавали включаючи школу.

   • avatar
    Алексей Симановский
    8 років тому

    органiзовуйте ОСББ i ремонтiруйте свой дом самi,попросiте у города ремонт крышi.в Кiеве дома строятся в такой блiзост друг от друга,что i собака не пробежiт.спят,не боятся.сколько домов рухнуло в Украiне за последнiе 20 лет лeт того,что мiмо нiх тянул комункацii?

 • avatar
  Влад
  6 років тому

  был там недавно, ездил смотрел как стройка продвигается. все дома что рядом с комплексом стоят на своем месте, нигде ничего там не повредилось и не обвалилось, подключение коммуникаций судя по всему прошло нормально, еще и асфальт новый положили. кстати за это время первый дом ЖК Лесной Квартал уже ввели в эксплуатацию, всё ок и люди приступили к ремонтам. теперь второй дом на подходе.