• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Бізнесмен Віктор Поліщук втік за кордон

Вересень22/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У вівторок, 20 вересня, відбулось засідання комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, на якому обговорили ситуацію, яка склалася з постраждалими вкладниками банку «Михайлівський», повідомляє видання «Інтерфакс-Україна». Про стан справи доповідав перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко, який зазначив, що прокуратура сподівається на притягнення до відповідальності за банкротство банку власника мережі з продажу побутової техніки і електроніки «Ельдорадо» і торгівельно-розважального центру Gulliver, скандально відомого броварчанам забудовника (“Альянс Новобуд”) і людини, причетної до незаконного виведення земель, що належать громаді міста, – бізнесмена Віктора Поліщука. По цій справі вже заарештований колишній голова правління банку Ігор Дорошенко, а також колишній директор «Інвестиційно-розрахункового центру» Михайло Канюк. Але наразі, як інформує видання, Віктор Поліщук втік за кордон.

На засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності розглядалась ситуація із постраждалими вкладниками банку «Михайлівський». Шукаються шляхи вирішення питання допомоги людям, адже мова іде про 14 тисяч вкладників, яких банківські шахраї обікрали на суму понад 1,2 млрд гривень. «Комітет продовжує працювати над тим, аби допомогти вирішити ситуацію із вкладниками банку Михайлівський, яких реально обдурили, оформивши їхні вклади не як вклади у банк, а як внески у фінансові компанії. Відтак держава тепер відмовляється компенсувати людям втрачені кошти. Навіть у межах гарантованої суми у 200 тисяч гривень», – зазначив голова фінансового комітету Сергій Рибалка.

Присутній на засіданні перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко відзначив, що прокуратура сподівається притягнути до відповідальності за  банкрутство банку бізнесмена Віктора Поліщука, в якому він раніше володів 92,501% статутного капіталу. Прокурор також повідомив, що по цій справі рішенням Шевченківського райсуду м.Києва вже заарештований колишній голова правління банку Ігор Дорошенко. Його підозрюють у розкраданні 870 млн гривень банківських коштів та доведенні банку до неплатоспроможності. Екс-посадовцю інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ст. 218-1 КК України. Заарештований також колишній директор «Інвестиційно-розрахункового центру» Михайло Канюк, а заступник голови правління Денис Панфілов знаходиться у розшуку. Щодо Віктора Поліщука, то, як сказав перший заступник прокурора Києва, той “забрав свої застави (з банку “Михайлівський) і втік за кордон… Шанс (притягти його до відповідальності) є», – визначив  прокурор перспективу притягнення того до відповідальності.

Віктор Поліщук

«Банкрутство банку «Михайлівський» – результат шахрайства власника і команди топ-менеджерів фінансового закладу, – зазначила в інтерв’ю виданню «Гордон» в.о. заступника голови Нацбанку України Катерина Рожкова.

Зі свого боку голова підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності рейтингових агентств і електронної комерції Павло Різаненко на засіданні зазначив, що Нацбанк частково несе відповідальність за ситуацію, а також відзначив важливість доведення розслідування даної справи до конфіскації майна бізнесмена В.Поліщука, аби цими коштами хоча б частково розрахуватись із вкладниками.

В рейтингу 100 найбагатших української редакції  Forbes Віктор Поліщук за підсумками 2015 року зайняв 67  місце: за оцінкою видання, понад 100 тис м2 орендної площі могли принести йому річний дохід в розмірі 325-390 млн грн, тоді як по мережі магазинів «Ельдорадо» за 2015 рік зафіксовано понад 6 млрд грн виручки.

Нагадаємо, в оборудках з банком «Михайлівський» були задіяні компанії, пов’язані із бізнесом Віктора Поліщука, зокрема «Альянс новобуд», «Інтер-Профіт», «Алекса Групп» та інші. Компанія «Альянс новобуд» є найбільш відомим забудовником у Броварах, серед проектів компанії – ЖК «Лісовий квартал» та «Зелений квартал». Також вже рік триває історія із запланованим будівництвом на місці лісосмуги на вулиці Симоненка. На даний момент компанія не відмовилася від своїх планів, не дивлячись на невдоволення містян та високу щільність забудови в зазначеному районі.

Водночас бізнесмена Віктора Поліщука пов’язували з міським головою Броварів Ігорем Сапожком, пригадуючи зокрема призначення компанії “Альянс новобуд” гензабудовником міста.