• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Голову ОСББ “Лагунової 18б” можуть звинуватити у нецільовому використанні бюджетних коштів

Листопад20/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Через 7 місяців після отримання повідомлення про злочин Броварська прокуратура ухвалила рішення по справі щодо можливого нецільового використання Управлінням житлово-комунального господарства Броварської міської ради 117 тис грн з міського бюджету на капітальний ремонт нових ліфтів ОСББ “М.Лагунової 18б”.

Як повідомляє у своєму листі заступник прокурора Київської області Вадим Лушер, 30 жовтня 2012 року Броварською міжрайонною прокуратурою було ухвалено рішення про відмову у порушенні кримінальної справи стосовно голови правління ОСББ “М.Лагунової 18б” Мартишко К. М.

При цьому Броварська прокуратура, вочевидь, взагалі не перевіряла ступінь можливої вини посадових осіб Управління житлово-комунального господарства (начальника управління Вознюка К.О. та спеціаліста управління Озимай Т.П.), які, на думку заявника, ввели в оману виконавчий комітет та Броварську міську раду: жодних рішень щодо цих дій осіб прокуратурою ухвалено не було.

Законність винесеної постанови про відмову у порушенні кримінальної справи стосовно голови ОСББ наразі перевіряється Прокуратурою Київської області.

Нагадаємо, кошти у розмірі 117 тис грн були виділені Броварською міською радою у 2011 році в рамках міської програми фінансової підтримки житлово-будівельних кооперативів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. ОСББ “М.Лагунової 18б” отримало ці кошти з чітко вказаним цільовим використанням: “на обстеження та капітальний ремонт ліфтів”.

В ході проведеного активістами “Маєш право знати” громадського розслідування з’ясувалося, що у будинку встановлено нові ліфти OTIS, які експлуатуються не більше 6 років і капітального ремонту не потребують.

У березні 2012 року голова Київської обласної організації партії “Демократичний Альянс” Сергій Іллюхін направив до Броварської прокуратури повідомлення про злочин, а саме про халатне виконання посадовими особами Управління житлово-комунального господарства своїх обов’язків, що призвело до нецільового використання бюджетних коштів Броварською міською радою.

Броварська міжрайонна прокуратура одразу розпочала перевірку, залучивши Державну фінансову інспекцію у Київській області, однак рішення змогла ухвалити лише через 7 місяців – після того, як Іллюхін подав скаргу до прокуратури Київської області.

Коментуючи дане рішення, Сергій Іллюхін висловив своє здивування щодо того, що прокуратура намагається зробити відповідальною голову ОСББ, а не чиновників, які, ймовірно, сприяли нецільовому використанню бюджетних коштів, використовуючи службове становище. “У разі, якщо обласна прокуратура не скасує рішення своїх підлеглих, ми будемо звертатися до Генеральної прокуратури, а в разі потреби – до суду”, – зазначив громадський активіст.