• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

У Броварах на капітальний ремонт нових ліфтів виділили 120000 грн

Грудень25/ 2011
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Фінансово підтримувати ОСББ і ЖБК – мета корисна і благородна!
Так вирішили і депутати Броварської міської ради, які навіть затвердили Міську програму фінансової підтримки житлово-будівельних кооперативів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2011-2012 роки, згідно з якою з бюджету міста виділялось 200тис.грн у 2011 році і 500тис.грн. – у 2012 році.

ОСББ і ЖБК міста радо заходилися готувати всі необхідні документи, адже програма передбачала, що для отримання коштів необхідно мати зокрема:
– Акт обстеження технічного стану будинку;
– Дефектний акт;

Та не так сталося, як гадалося: не встигли депутати затвердити програму, як виконком вже оголосив список ОСББ, які отримають кошти у 2011 році: рішення міськвиконкому №520 від 11.10.2011 р.
А пощастило в цьому році двум ОСББ:
ОСББ “Зоря” (вул.Гагаріна, 5-б) – 80000 грн. на експертне обстеження та капітальний ремонт житлового будинку;
ОСББ “М.Лагунової 18-Б” (вул.М.Лагунової, 18-б) – 120000 грн. на експертне обстеження та капітальний ремонт ліфтів;

ОСББ “Зоря”

Будинок ОСББ “Зоря” (вул.Гагаріна, 5-б) – це старенька “хрущівка”, збудована більше 40 років назад.

Я поспілкувався в телефонному режимі з головою правління ОСББ “Зоря” Людмилою Дмитрівною і вона розповіла, що вже більше 5 років вони просять броварську владу допомогти їм з ремонтом будинку. А проблем там і справді багацько: ще під час будівництва було допущено дуже серйозні помилки і тому тепер будинок сильно просідає, на перших поверхах взагалі стіни їдуть в різні сторони.

Людмила Дмитрівна пожалілася, що виділених 80000 грн. їм на капітальний ремонт точно не вистачить, встигнуть зробити в кращому випадку лише експертне обстеження будинку. Та ще і умови управління ЖКГ дуже жорсткі ставить: кошти обов’язково необхідно витратити у 2011 році, інакше їх необхідно повернути. А чи виділять ще раз – невідомо…

Згідно рішення Броварської міської ради, прийнятого на позачерговій сесії 20.12.2011 року до програми було внесено зміни: обсяг фінінсування на обстеження та капітальний ремонт житлових будинків зменшено на 80000грн, тобто по факту у 2011 році ОСББ “Зоря” отримало 0,00 грн!

ОСББ “М.Лагунової 18-Б”

Зовсім по-іншому виглядають справу у іншого ОСББ – ОСББ “М.Лагунової 18-Б” – цей будинок введено в експлуатацію у 2005-2006 рр і на даний момент у нашому місті це один із найкращих, елітний, так би мовити, будинок! В ньому живуть навіть кілька наших броварських депутатів, серед яких і один із найвпливовіших “регіоналів” міста – Ігор Трощенко (підприємство якого, до речі, і збудувало цей будинок).

В цьому будинку встановлені 4 ліфти OTIS: 2 вантажних (1000 кг) і 2 пасажирських (400 кг). Ліфти експлуатуються вже аж 5-6 років, але, на думку виконкому Броварської міської ради, вже потребують капітального ремонту!

Я зателефонував до управління ЖКГ і поспілкувався з Озимай Тетяною Петрівною, яка “опікується” інтересами ОСББ в нашому місті. За її словами, ліфти ОСББ “М.Лагунової 18-Б” зазнали вандальних пошкоджень, тому потребують ремонту.

У своїй відповіді на інформаційний запит “Маєш Право Знати” управління ЖКГ нам повідомили, що жодних актів огляду, кошторисів і т.ін. у них немає, що вони виділили кошти ОСББ, тому відповідльністі за те, як використовуються ці кошти, вони не несуть – розпорядником цих даних є ОСББ, до нього і необхідно звертатися. Нас така відповідь, звичайно, не влаштувала, тому в новому запиті ми запитуємо копії документів, які мало надати кожне ОСББ для того, щоб бути включеним до програми фінансування, а саме: Акт обстеження технічного стану будинку і Дефектний акт. Відповідь наразі очікуємо.

Згідно рішення Броварської міської ради, прийнятого на позачерговій сесії 20.12.2011 року до програми було внесено зміни: обсяг фінінсування на обстеження та капітальний ремонт ліфтів зменшено на 3000грн, тобто по факту у 2011 році ОСББ “М.Лагунової 18-Б” отримало 117000,00 грн!

Власне розслідування

23 листопада 2011 року комісія у складі 4 активістів: 3 членів Громадської ради при виконкомі Броварської міської ради та представник будинку по вул. М.Лагунової, 18-Б провели обстеження даного будинку і склали Акт обстеження ліфтових кабін будинку по вул.М.Лагунової, 18-Б (переглянути акт огляду)

Нами було з’ясовано, що всі 4 лифти в будинку працюють в нормальному режимі, жодних серйозних поломок впродовж минулих 6 місяців не було: якщо щось і траплялось, то миттєво ремонтувалося впродовж години.

При цьому варто зазначити, що косметичного ремонти ліфти дійсно потребують: там є дірки в лінолеумі, там є трішки подряпані стіни, правила експлуатації ліфтів дуже старенькі і деякі речі там важко прочитати.

Жодної потреби у проведенні капітального ремонту комісія не побачила.
Звичайно, ми не заглядали до машинного відділення, але якщо ліфти експлуатуються лише 5-6 років і жодних поломок не було, то що там може потребувати ремонту на 120000 грн ???
І найголовніше – чому зараз, в кінці року, коли спливає термін використання виділених коштів, у ліфтах не здійснено навіть косметичний ремонт?

Відео з будинку ОСББ “М.Лагунової 18-Б”:

Фото будинку ОСББ “М.Лагунової 18-Б”:

Наразі активістами “Маєш Право Знати” надіслано інформаційний запит до ДП “УкрДержБудЕкспертиза”, які згідно договору здійснювали експертне обстеження ліфтів і мали скласти кошторис робіт по їх ремонту.

Також дане рішення виконавчого комітету про виділення бюджетних коштів на ремонт нових ліфтів буде обговорюватися на наступному засіданні громадської ради і ми будемо ініціювати процедуру проведення антикорупційної експертизи даного рішення.

 • avatar
  Pavlo V
  10 років тому

  Які успіхи? :) Так, зі смайлом

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Ми надіслали заяву до прокуратури (вже зараз розумію, що краще було писати заяву про злочин – було б швидше). А мешканці повідомляють: лінолеум у ліфтах поміняли :)

   • avatar
    Alice
    10 років тому

     Навряд щоб було швидше.

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     10 років тому

     Як мені пояснили, у разі подання повідомлення про злочин рішення
     про порушення кримінальної справи або відмову в порушенні справи
     приймається за загальним правилом протягом 3 днів, але не пізніше 10
     днів. Через 10 календарних днів потрібно вимагати у виконавця постанову
     про порушення кримінальної срави або постанову про відмову в порушенні
     кримінальної справи.

     • avatar
      Alice
      10 років тому

       Якщо Ваше повідомлення про злочин не буде розглянуто в порядку ЗУ “Про звернення громадян”.

 • avatar
  Pavlo V
  10 років тому

  Які успіхи? :) Так, зі смайлом

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Броварська прокуратура після 6 місяців на моє питання відповіла, що перевірка ще триває.
   Тиждень тому надіслав скаргу до обласної прокуратури на дії броварської прокуратури (порушення терміну розгляду звернення)

 • avatar
  Іван
  9 років тому

  Які успіхи? Без смайлу.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Остання відповідь з прокуратури – від 27.02.2013, кримінальному провадженню присвоєно реєстраційний номер, досудове розслідування доручено СВ Броварського МВ ГУ МВС.
   Останнє моє звернення – від 18.03.2013 на адресу ГУ МВС у Київській області з проханням надати результати. Тиша.
   Якщо будуть пропозиції – висловлюйте