• Сьогодні: Субота, 4 Лютого, 2023

Бізнес-структури Віктора Поліщука фіктивно погасили свої кредитні зобов’язання, – «Мінфін»

Липень27/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

«Альянс новобуд», «Інтер-Профіт», «Алекса Групп» та інші компанії, пов’язані із бізнесом олігарха Віктора Поліщука, задіяні в схемах з кредитними зобов’язаннями перед «Банком Михайлівським». Про це йдеться на порталі «Мінфін». Операції здійснювали безпосередньо перед введенням тимчасової адміністрації у фінансовій установі. Погашення кредитів відбулось без реальної сплати коштів, лише шляхом запису в бухгалтерських документах. В цілому таким чином із-під застави вивели забезпечення за раніше виданими реальними кредитами на 2,6 млрд. грн. Про це розповіли у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

Як зазначають у фонді, 19 травня цього року «Банк Михайлівський» нібито видав незабезпечені кредити семи фіктивним фірмам на суму 899 млн. грн. Гроші, яких у достатній кількості в банку просто немає на рахунках, «переводять» лише на папері. Таким чином фінансова установа порушила як внутрішні документи, так і нормативи Національного банку України.

Сюжет «Bihus.info» про оборудки в «Банку Михайлівському»

Після цього фіктивні компанії переводять ці кошти до двох товариств із обмеженою відповідальністю – «Ініціатива груп» і «Профіт Юніон». Як з’ясували в «Мінфіні», обидві фірми заснували кримчани. Першу – Антон Лавренко, другу – Максим Куклін. Ці компанії, – вказують у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, – перерахували кошти на погашення заборгованості реальних позичальників «Банку Михайлівського». Таким чином з-під застави було виведено забезпечення за раніше виданими реальними кредитами на 2,6 млрд. грн.

Видання «Мінфін» наводить перелік із 14 позичальників, які завдяки вказаній схемі погасили свої кредитні зобов’язання. Серед них, – ідеться в повідомленні, – не всі, але багато хто, прямо пов’язані із Віктором Поліщуком або менеджментом «Банку Михайлівського».

Серед них є фірми, прямо пов’язані із Броварами. Компанія «Інтер-Профіт» була задіяна в схемі із відчуження 95 гектарів земель державного підприємства «Броварський радіопередавальний центр». У свою чергу «Альянс новобуд» є одним із найбільших забудовників нашого міста, а «Алекса Групп»підрядник «Альянс Новобуду», саме ці компанії будують ЖК “Лісовий квартал” та “Зелений квартал” у Броварах. Ці фірми належать або пов’язані із бізнесом Віктора Поліщука.

Компанії-позичальники (за даними Мінфіну):

Компанія Засновник Зв’язок із «Михайлівським»
Эст-Ком Александр Юречко Прославился на форумах как продавец кондиционеров. Основал ООО «Империал», продающее кондиционеры
Альянс новобуд Анна Богуш, КУА «Сити Кэпитал» Компания зарегистрирована в МФЦ «Гулливер» Виктора Полищука. В состав собственников КУА входила Анна Шевченко. Она была одним из учредителей ООО «Экосипан», которому принадлежит банк «Михайловский»
Микрокредитный центр БМ Лига Компани Один из собственников «Лига компани» Сергей Бреснев был основателем «Экосипана»
Технополис 15 Диеса Директор «Диесы» Сергей Цыбульский руководит сетью «Эльдорадо» Виктора Полищука
Александрия Ирина Шевченко зарегистрировано в многофункциональном центре «Гулливер», директор Бакуменко Владимир Анатольевич, соучредитель ООО «Экосипан»
Альянс транссервис Анастасия Тимченко
Арма факторинг Евгений Кабаков
Фаэтон Групп Евгений Кабаков
Интер-Профит Анатолий Гунько, Александр Мазур Собственник земли в Броварах. На этом участке фирма Виктора Полищука «Техэнерготрейд» собиралась строить склад и фармацевтический завод
Лизинговая компания «Эльдорадо» Диеса, кипрский офшор Potneff Enterprises Директор «Диесы» Сергей Цыбульский руководит сетью «Эльдорадо» Виктора Полищука
Транс-Логистик Виктор Полищук, его жена Лилия Резвая, Юрий Гриб (младший бизнес-партнер брата Виктора Медведчука)
Алекса-Групп Юрий Мавродиев подрядчик «Альянс –новобуд»
3Д Транс Александр Сюравчик

Водночас, олігарх був співвласником і визнаного неплатоспроможним «Банку Михайлівського». Однак, за інформацією ЗМІ, вийшов із власників за день до фінальних оборудок у фінансовій установі. Варто зазначити, що у ЗМІ відповідальність за оборудки в «Банку Михайлівському» покладають не лише на власників фінансової установи, а й на керівництво Національного банку України. Зокрема, журналісти вказують: роки нечесної та ризикової діяльності «Банку Михайлівського» відбувались просто під наглядом Нацбанку. А останні півроку в неплатоспроможному тепер банку особисто сидів куратор НБУ.