• Сьогодні: Понеділок, 29 Травня, 2023

Проти «реконструкторів» басейну «Купава» відкрили кримінальні провадження

Лютий19/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Kupava-AlinaВідразу два кримінальних провадження – за службове підроблення та розтрату бюджетних коштів – відкрито слідчим відділом Броварського МВ по факту неякісної реконструкції броварського басейну «Купава».

Про відкриття даних кримінальних проваджень редакцію «Маєш право знати» повідомив депутат Броварської міськради Роман Сімутін. За його інформацією, кримінальні провадження були відкриті ще у середині вересня минулого року, однак жодних відчутних зрушень по справі досі немає. Відтак депутат направив з цього приводу звернення до начальника ГУ МВС у Київські області Вадима Трояна. У зверненні вказується, що розслідування проходить дуже повільно, і пов’язане це може бути не лише зі складністю даної категорії справ та відсутністю досвіду правоохоронців, але й з можливим тиском на слідчі органи з боку фігурантів розслідування: броварських міських посадовців та родини екс-очільника броварських регіоналів Сергія Федоренка, позаяк саме дружина Федоренка – Тетяна Федоренко – була директором “Купави” під час реконструкції басейну.

Нагадаємо, що ситуація з реконструкцією басейну «Купава» неодноразово потрапляла в центр скандалів. Масштабний ремонт басейну у 2012-му році доручили ТОВ «Фірма ГФ», з якою відділ капітального будівництва Броварської міської ради уклав угоду на суму близько 23 мільйонів гривень, виділених з державного бюджету. Прикметно, що ще в 2007-му ТОВ «Фірма ГФ» вже намагалась реконструювати басейн, однак станом на 2010 рік споруда ще більш зруйнувалась. Не зважаючи на це, відділ капітального будівництва уклав з ТОВ «Фірма ГФ» повторну угоду, вже на значно більшу суму за неконкурентною процедурою «закупівлі в одного учасника». Джерела в правоохоронних органів повідомляють, що така «любов» відділу капітального будівництва до ТОВ «Фірма ГФ» може бути пов’язана з наявністю родичів місцевих високопосадовців у складі керівництва «Фірма ГФ».

Неякісну реконструкцію «Купави» «Фірмою ГФ» було здійснено і з другої спроби: басейн не змогли відкрити у квітні 2013-го, як це передбачалось угодою. Не запрацював басейн і на початку 2014-го, коли на його «відкриття» приїжджав Микола Азарова: споруду закрили наступного дня після бутафорського «відкриття». Зрештою, і станом на сьогодні «Купава», в ремонт якої вклали понад два десятка мільйонів державних коштів, потерпає від численних недоліків, а часто – відвертого розкрадання коштів та майна – допущених під час останньої реконструкції.