• Сьогодні: Субота, 22 Січня, 2022

«Здам басейн в оренду. Недорого»

Листопад06/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Майже рік тому історія з «експропріацією» басейну школи № 9 на користь особистого масажиста Азарова прогриміла на всю країну. Спочатку серію журналістських розслідувань на цю тему зробила відома українська журналістка Тетяна Чорновіл для газети «Лівий берег», потім підключився телеканал «ТВі». Команада «Маєш право знати» також неодноразово намагалась з’ясувати подробиці історії про те, як місце для уроків плавання міських школярів перетворилось на місце для оздоровлення та реабілітацію заможних броварчан, при цьому чомусь усе одно залишаючись збитковим. 

За цей час нам вдалось зібрати чимало цікавих документів, з яких стає цілком зрозумілим: КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» на базі шкільного басейну «Схід» у Броварах було створене з однією метою – для забезпечення процвітання ПП «Феско» та його власника.

«Рога і копита»

Ще у далекому 2004 році перший віце-прем’єр Микола Азаров пролобіював виділення з державного бюджету траншу у розмірі 5 млн грн на реконструкцію басейну «Схід», який в той момент перебував на балансі Управління освіти Броварської міської ради. Останню субвенцію у розмірі 2 млн грн було виділено рішенням Кабінету Міністрів України від 24.12.2004 №1744. В той же день на сесії Броварської міської ради депутати ухвалили рішення №609-29-24 про створення комунального підприємства «Оздоровчо-реабілітаційний центр» зі статутним фондом у розмірі 945 тис грн, наповненим за рахунок майна басейну «Схід». Як вказано у рішенні, це було зроблено з метою «забезпечення раціонального використання басейну «Схід»

Задум сам по собі нібито й непоганий. Більше того, у статуті новоствореного підприємства враховано інтереси громади:

  • Власником підприємства є Броварська міська рада (п.1.2);
  • Підприємство надає послуги юридичним та фізичним особам згідно з прейскурантами, калькуляціями, затвердженими у встановленому порядку (п.3.1);
  • Уроки плавання для учнів шкіл, які передбачені шкільною програмою, проводяться безкоштовно (п.3.1.1);

Отже, власником басейну залишається територіальна громада м. Бровари, підприємство надає послуги за затвердженими згідно ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування» тарифами. Але найголовніше – школярі продовжують користуватися басейном на уроках безкоштовно! Але все це, як-то кажуть, де-юре…

«ФЕдоренко Сергій та КОмпанія»

Кількома роками раніше, у лютому 1999 року, у Броварах було зареєстровано приватне підприємство, яке вже через 10 років стане свого роду «кузнею кадрів» для органів місцевого самоврядування нашого міста.  Приватне підприємство отримало горду назву «Феско».

Вочевидь, підприємство було названо на честь власника: «ФЕдоренко Сергій та КОмпанія». Прикметно також, що ПП зареєстровано у броварському гуртожитку за адресою м. Бровари, вул. Оболонська, 47, де досі прописаний сам власник ПП «Феско», очільник броварського осередку «Партії Регіонів» та голова земельної комісії Броварської міської ради Сергій Миколайович Федоренко.

З квітня 2003 року (ще до створення КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр») ПП «Феско» орендувало частину приміщень басейну «Схід» для надання медичних послуг. Точні умови першого договору наразі невідомі, але відомо, що з березня 2010 року, коли на політичній арені України після 5-річної перерви знову замайоріла постать Миколи Яновича Азарова, відносини ПП «Феско» та КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» вийшли на якісно новий рівень…

Офіс за ціною халупи

30 березня 2010 року між КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» в особі директора Кіяшко Олени Валеріївни (нині – секретар Броварської міської ради) та ПП «Феско» в особі директора Федоренка Сергія Миколайовича було укладено договір №01-01 про оренду комунального майна терміном до 31.12.2023 р.

Згідно цього договору ПП «Феско» орендує приміщення площею 172,9 кв.м.

Загальна вартість приміщень відповідно до проведеної експертизи станом на 28 лютого 2010 року складає 486 тис грн. Вартість оренди мала бути визначена на підставі чинної на момент укладання договору методики розрахунку плати за користування майном територіальної громади м. Бровари, затвердженої рішенням БМР (згідно з методикою, чинною на момент написання статті, вартість оренди для розміщення об’єктів з надання послуг складала 25% від ринкової вартості орендованого майна).

Але депутати Броварської міської ради 26.11.2009 р. ухвалили рішення №1294-75-05 про те, що для ПП «Феско» варто встановити пільгові умови оренди комунального майна у розмірі 8% від ринкової вартості орендованого майна.

Тобто річна вартість оренди складає 486000 грн * 0,08 = 38880 грн, що складає 3240 грн на місяць за нежитлове приміщення площею 172,9 кв.м.

Для порівняння: середня вартість офісних приміщень у Броварах коливається від 50 (у підвалі) до 100 грн/кв.м. на місяць, а ПП «Феско» орендує приміщення за пільговою ціною 18,7 грн / кв.м.

Варто зазначити, що окремим договором КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» також віддав у користування ПП «Феско» медичне обладнання, яке було закуплене в ході реконструкції басейну (перелік неповний):

Навіщо для басейну «Схід» було закуплене подібне дороге обладнання та чому замість того, щоб отримати ліцензію на надання відповідних послуг, керівництво КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» вирішило просто здавати його в оренду, здогадатись не важко.

Безконтрольна «кузня кадрів»

Напевно, жодне з підприємств міста Бровари не виховало у своїх лавах стільки керівних кадрів, як тандем КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» + ПП «Феско»:

  • Федоренко Сергій Миколайович – директор ПП «Феско», він же депутат Броварської міської ради, голова земельної комісії, очільник місцевого осередку правлячої партії, головний кандидат від влади на виборах 2012 року до Верховної Ради України;
  • Семенюк (Кіяшко) Олена Валеріївна – колишній директор КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», нині секретар Броварської міської ради;
  • Жеребцова Людмила Вікторівна – директор КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», вона ж депутат Броварської міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської етики…;

А скільки нових кадрів підростає! Наприклад, Крупа Олена Анатоліївна – адміністратор ПП «Феско», кандидат у Народні депутати на виборах 2012 року, яка чудово себе зарекомендувала у боротьбі з опозиційними журналістами. Бухгалтерка КП ОРЦ Колесник Людмила Францівна була членом Окружної виборчої комісії по квоті Народної екологічної партії.

Але що найцікавіше: не зважаючи на те, що відповідно до статуту власником КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» є Броварська міська рада (територіальна громада міста), це підприємство є абсолютно незалежним і непідконтрольним громаді.

КП “ОРЦ” надає платні оздоровчі послуги на комерційній основі. Згідно зі статутом підприємства, тарифи на такі послуги мають затверджуватись у встановленому порядку, тобто органом місцевого самоврядування.
Однак, як визнала у своєму листі Броварська міська рада, у неї відсутні жодні відомості щодо ухвалення рішення, яким би затверджувались тарифи КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр».

А що ще важливіше – у статуті чітко прописано, що уроки плавання для учнів шкіл, які передбачені шкільною програмою, проводяться безкоштовно. Проте, як з’ясувала у своєму журналістському розслідуванні Тетяна Чорновіл, учні шкіл, навіть школи №9, на території якої розташований басейн, не можуть відвідувати басейн безкоштовно.

Це означає, що або Управління освіти Броварської міської ради соромиться зайвий раз потурбувати спокій пана Федоренка і тому не включає до шкільної програми таку «дрібничку», як уроки плавання, або КП ОРЦ не дозволяє учням безкоштовно відвідувати басейн.

З приводу згаданих порушень статуту автором даного матеріалу буде надіслано заяву про злочин до прокуратури.

«Купава» наступна?

Після ознайомлення з усіма документами щодо створення та діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» у автора склалось стійке враження, що єдина мета, з якою воно створювалось – це реалізація схеми по встановленню контролю ПП «Феско» над ресурсами відремонтованого за бюджетні кошти басейну «Схід».

Басейн нібито й залишився у власності громади, але чомусь розпоряджається цією власністю за безцінь впливовий броварський масажист – протеже пана Азарова.

Сергій Федоренко

Подібна схема, схоже, зараз реалізується і стосовно іншого броварського басейну «Купава»: знову з бюджету виділено кошти на реконструкцію, знову директором басейну призначено людину з оточення Сергія Федоренка – дружину Тетяну.