• Сьогодні: Неділя, 17 Жовтня, 2021

Котельню біля «Купави» планує будувати людина Курченка?

Червень19/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

d67725c6-916e-44df-b909-90b147c4c97a_mw1024_n_sКомпанія «Фелікс Енерджи» та ТОВ «Фелікс Трейд», що заявили про наміри збудувати на території броварського басейну «Купава» нову котельню, має прямий зв’язок з учасниками бізнес-групи одіозного Сергія Курченка – мільярдера-вундеркінда, який став одним з найбагатших людей України за час правління режиму Януковича.  Про це «Маєш право знати» повідомили власні джерела на умовах анонімності.

Не зважаючи на те, що ТОВ «Фелікс Трейд» зареєстрована в м. Бровари та належить Володимиру Петровичу Гнатюку (він є єдиним засновником підприємства), переговори від імені фірми  з броварською міською владою проводить інша особа – Андрій Петрович Кошель. Джерела «МПЗ» повідомляють, що останнім часом Андрій Кошель неодноразово здійснював візит до Броварів та контактував з відповідальними чиновниками на предмет спорудження котельні.

За даними «Української правди», Андрій Кошель є одним з головних бізнес партнерів Сергія Курченка – нещодавнього власника бізнес-імперії «ВЕТЕК». Андрій Кошель був одним з головних наповнювачів статутного капіталу «ВЕТЕК»: ним було внесено суму в розмірі 100 мільйонів гривень. Окрім того Кошель пов’язаний зі ще одним партнером Курченка – Анатолієм Мигалем: обидва працювали на керівних посадах в компанії «Експогаз», що входила до UBC Group. Там же працював і Сергій Курченко.

9d2d1c6-com.-foto-sajta-beer-co.andrej-koshel-
Андрій Кошель

В одному з інтерв’ю виданню «Форбс» Сергій Курченко називає Кошеля ледь не людиною, яка дала йому поштовх у великий бізнес.  «Тоді Кошель (Андрій Кошель – керівник з продажів- ред.) став запрошувати мене на наради директорів, тому що я вже був у статусі заступника директора, і мій підрозділ істотно впливав на результати роботи компанії. Але це було значно пізніше – на етапі працівника-підлеглого у мене з ним ніякого особливого контакту не було», – сказав в інтерв’ю Сергій Курченко. Пізніше в бесіді з журналістами Кошель називав себе заступником Курченка і запевняв, що останній доручив йому спілкуватися з пресою.

Нагадаємо, що Сергій Курченко наразі оголошений в міжнародний розшук за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. За версією Генеральної прокуратури України, збитки державі, завдані в результаті діяльності бізнес-структур Курченка оцінюються в розмірі 1 мільярда доларів. Окрім того в прокуратурі запевняють, що Курченком була створена організована злочинна група, яка займалась в т.ч. координацією та фінансуванням «тітушок» під час Революції Гідності. Зараз окремі експерти вважають, що Курченко може продовжувати фінансувати терористів в східних регіонах України.