Бажання зробити з Броварів Троєщину щоразу натикається на нерозуміння місцевих мешканців: якщо влада міста бачить в будівництві нових районів позитив, то містяни його вбачають не завжди. Типова зрадоперемога: місто росте, з’являються нові красиві будинки та сучасна інфраструктура – у той же час інфраструктури замало для нових мешканців, а місто позбувається зелених зон: там під будинок, тут під дорогу, майданчик чи МАФ. Так, незважаючи на протест громадськості, в цьому році було знищено зелену зону вздовж вулиці Київської навпроти Терміналу: мовляв, земля там вже давно роздана і власники можуть робити, що схочуть. Схожа складається ситуація і з ліском на вулиці Симоненка. Влада то обіцяє, що ліс не чіпатимуть, потім каже, що там буде сквер, потім – що земля надана в оренду, зрештою з’ясовується, що на місці лісу зростуть нові будинки.
Проти нового будівництва і за те, аби залишити зелену зону на Симоненка в її нинішньому обсязі, і виступають місцеві мешканці, зокрема ті, які мешкають на прилеглих вулицях Симоненка та Росяна в приватному секторі. Люди збиралися вчора, 12 грудня, аби вирішити, як змусити владу прислухатися до них. На зустрічі були присутні броварські депутати та їхні помічники: Андрій Саук, Ірина Нікітчина (“ДемАльянс”) та Василь Кочубей, Вадим Губенко (“Свобода”).
“Ще в серпні сюди приїзждали комунальні служби та вирубували дерева – ми їх тоді заскочили на гарячому. Спочатку обіцяли прибрати лише погані та кволі дерева, а замість цього вирубали здоровенні сосни, знищили більше 90 дерев, а ті маленькі та гнилі – так і стоять відмічені”, – розповідає організатор протесту Микола Васильович Ткач та показує фотодокази.
“Я мешкаю тут поряд, спостерігаю за долею цього ліска вже давно, його тут і палили, і намагалися вирубати. Я спілкувався з мером з цього приводу: він каже, що земля тут роздана ще в 2006 році за часів його попередника – Антоненка. Показував документи, за якими тут мав би бути сквер, обіцяв, що зрубають лише старі чи негодящі дерева”, – продовжує Микола Васильович.

“А на цьому тижні знову активізувалися: приїхали машини і стали тут бурити скважини. Бурять на 30 метрів – такі дослідження проводяться перед початком будівництва, ми вже таке бачили, коли будували, скажімо, паркінг біля будинків по Чорновола. І тепер, значить, з’ясовується, що тут замість лісу будуть нові будинки. Як же так: перед виборами мер обіцяв: буде сквер, а тепер – будинки!” – обурюється пан Ткач.

“Вчора я був у Рибакової (головний архітектор Броварів – прим.авт.), – розповідає ще один місцевий мешканець Сергій, – її саму не застав, але бачив документи, там намальовано 4 “свічки” на цьому місці, а під сквер залишається з гулькін ніс!”
“Не треба нам лапшу на вуха вішать”, – каже один з протестуючих та тримає в руці останній випуск провладної газети “Громадський ревізор” та вирізки з минулих номерів. – “Ось вони тут пишуть, який “Альянс Новобуд” (забудовник цього мікрорайону – прим.авт.) білий і пухнастий, піклується про нас, сквер нам тут побудує, а натомість що виходить? Дві третини ліску вирубають під будівництво, натикають будинків, а на сквер залишать дві сосни? Ганьба!”
Обурені мешканці вважають, що нормативи забудови не дотримані і публічно заявляють, що не згодні з будівництвом і бажають залишити ліс там, де він росте.
Перевищення нормативів підтверджує Ірина Нікітчина, помічник депутата (пані Ірина кандидувалася у нещодавньому неформальному конкурсі на першого заступника міського голови, також вона має шанси зайняти крісло головного архітектора міста): “Щільність населення повинна бути максимум 450 людини на 1 гектар, а тут 1300! Місто вже завинило мешканцям ЖК “Зелений квартал” декілька га недоотриманого благоустрою, там могли б бути дитячі майданчики абощо”.

“Треба перевірити, хто має право на цю землю”, – каже пані Ірина та додає: “Зміни в план внесено в 2012 році”. Припускають, що будуватиме нові будинки “Альянс-Новобуд”, але стовідсоткової впевненості у присутніх не було, хтось говорив, що землю віддали в 2006 році, хтось – що в 2013-му, дехто стверджував, що її роздали депутатам міської ради під індивідуальну забудову.
“Як віддали, так і заберемо, це ж наша земля, земля громади”, – рішуче заявляють люди. – З понеділка тут нам обіцяють вже паркан поставити – не дамо. Треба зорганізуватися, зокрема з мешканцями ЖК “Зелений квартал”, адже замість “зеленого” квартал перетворюється на асфальтований. Покупали квартири тут люди з видом на ліс, так їм обяцяли, а невдовзі будуть дивитися у вікна черговій висотці”.
“Я, можна сказати, вже майже голова земельної комісії, – каже депутат міськради Василь Кочубей. – Напишіть на моє ім’я заяву, а я зроблю депутатський запит, розберуся з головним архітектором міста, ми почнемо зрушувати це питання з місця”.
У підсумку зустрічі було зібрано контакти ініціативної групи, вирішено написати лист-заяву до депутатів та продовжувати вимагати у міської влади залишити людям ліс. Депутати зі свого боку обіцяли зробити все, що від них залежить. Активісти та мешканці були налаштовані рішуче, тож чекайте на продовження подій вже найближчим часом…
Фото – Світлани Яцив, автора та з архіву Миколи Ткача