З 21 січня зросла ціна на проїзд міжміським маршрутом Бровари-Київ: з 9 до 12 гривень. Подорожчання відбувалося загалом по Київщині: в деяких містах проїзд наразі становить 20 грн і більше, а десь підняття цін викликало протести - громада намагається таким чином не допустити зростання тарифів. У Броварській міській раді прогнозують також здорожчання проїзду містом з 3.50 до 5 гривень, а може і більше.

Минулого тижня в маршрутках міста почали з’являтися оголошення, в яких перевізники попереджували броварчан про майбутне здорожчання проїзду.

Останнє подорожчання ціни проїзду у маршрутках до 9 гривень відбувалося в жовтні минулого року, і вже через три місяці перевізники підняли ціну на 30% - до 12 гривень. Пояснюють здорожчання підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини та інші витрати, що впливають на собівартість тарифу.

На сьогоднішній нараді в Броварській міській раді заступник міського голови Григорій Голубовський зазначив, що питання тарифів для перевізників вирішує колегія КОДА, і за її даними економічно обгрунтована ціна проїзду до Києва становить 15 грн. Проте з перевізниками вдалося досгянути домовленності і зафіксуватися на рівні 12 грн. Щодо цін на проїзд у місті, він додав, що економічно обгрунтований тариф - більше 5 грн. Яку ціну встановлять на міські маршрутки - наразі достеменно не відомо, але підвищення можна очікувати вже найближчим часом.

[caption id=”attachment_65525” align=”aligncenter” width=”338”] З 21 січня проїзд до Києва коштує 12 гривень[/caption]

Зі свого боку Київська облдержадміністрація заявляє, що відповідно до чинного законодавства органи державної влади позбавлені повноважень прямо впливати на ціноутворення тарифів на перевезення пасажирів, проте обіцяє, що осторонь ситуації не залишиться.

У той же час Антимонопольний комітет України надав роз’яснення, що питання тарифів на перевезення відносяться до компетенції відповідних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування (у випадку Броварів - це КОДА та БМР), і що саме ці органи опосередковано впливають на тарифи, тому що проводять конкурси і укладають договори з переможцями, а згодом - здійснюють контроль за виконанням умов цих договорів. У такий спосіб вони повністю відповідають за організацію належного перевезення пасажирів, визначення на конкурсних умовах перевізників, укладення договорів з такими перевізниками та контролю за дотриманням вказаними перевізниками відповідних умов перевезень і державних соціальних стандартів, вважають у АМКУ.

Фото - користувачів FB