• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

Приватні садочки у Броварах тепер можуть отримати ліцензії

Січень30/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

На останньому засіданні Громадської ради при броварському управлінні освіти заступник голови ГР Надія Лещик наголосила на законодавчих новововеденнях в сфері освіти, зокрема щодо ліцензування приватних дошкільних закладів.

“Ліцензування навчальних закладів відтепер здійснюється згідно Постанови Кабінету міністрів «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти» № 1187 від 30.12.2015, – повідомила пані Лещик. – Закликаємо батьків, чиї діти відвідують приватні навчальні заклади м. Бровари, звертати увагу на наявність ліцензії щодо провадження освітньої діяльності. В разі її відсутності, відповідальність за життя і здоров’я дітей, які перебувають в такому закладі, повністю покладається на батьків! Ніхто офіційно не здійснює контроль за медичним оглядом працівників, харчуванням, безпекою дітей. Неодноразово після отруєнь чи нещасних випадків приватні дитячі заклади закривались, а діти відправлялись по домівках. Знайти відповідальних не було можливим».

До цього приватні заклади працювали здебільшого без ліцензій, тому що в нормативно-правовій базі не було врегульовано це питання. Відтепер же вони мають можливість оформити ліцензію і працювати в правовому полі.

Також Надія Лещик зазначила, що на сайті Міністерства охорони здоров’я в розділі “Громадське обговорення” знаходиться проект рішення щодо санітарного регламенту у ДНЗ. Колишні санітарні норми вважаються наразі неактуальними, а новий санрегламент передбачає зменшення зарегульованості, скорочення цих норм і приведення їх до сучасних европейских вимог. У разі якщо документ приймуть, це полегшить відкриття приватних дошкільних закладів.