• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Броварська влада відтепер може повернути в місто 77 гектарів землі, – депутат

Січень22/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Державне підприємство «Броварський радіопередавальний центр» може підтвердити право власності лише щодо 38 гектарів землі зі 115-ти, котрі знаходяться на території підприємства. З огляду на це інші 77 гектарів землі де-юре перебувають у комунальній власності броварської територіальної громади. Так вважає народний депутат України Павло Різаненко, про що він заявив під час прес-конференції  21 січня у Броварах.

Як запевняє народний депутат, право власності на землю дають лише відповідні земельні акти, а ДП «РПЦ» може підтвердити своє право власності лише щодо 38-ми гектарів землі, в той час як інші 77 гектарів юридично не є землею державного підприємства. Водночас інші 77 гектарів територіально знаходяться в межах міста Бровари, а відтак мають бути визнані комунальною власністю територіальної громади міста. У зв’язку з цим Різаненко зазначив, що вказана земля може бути розподілена поміж громадянами, зокрема надана броварським ветеранам АТО, котрих у броварській мерії досі переконують про «відсутність вільних земельних ділянок у Броварах».

Повний відеозапис прес-конференції від проекту “Відеопрозорість”

Після виголошення даної заяви, присутній на прес-конференції міський депутат та член земельної комісії Володимир Опалько зазначив, що у зв’язку з оприлюдненою інформацією броварські обранці звертатимуться у відповідні державні органи та до мера Ігоря Сапожка з метою юридично оформити право територіальної громади на даний земельний масив. З такою думкою погодився і голова земельної комісії броварської міської ради Василь Кочубей, котрий також був присутній на прес-конференції.

Нагадаємо, що йдеться про резонансну справу відчудження майже сотні гектарів землі броварського Радіопередавального центру, котра триває з 2013-го року за позовами народного депутата України Павла Різаненка проти структур, пов’язаних з найбільшим забудовником Броварів та родичем прем’єр-міністра Росії Дмитра МєдвєдєваВіктором Поліщуком. Під час згаданої прес-конференції народним депутатом були оприлюднені факти можливої диверсії, спрямованої на підрив обороноздатності України шляхом знищення стратегічних військових та інформаційних потужностей України.