• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022

Скільки Броварам чекати конкурсного відбору директорів шкіл та садочків?

Липень01/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Броварський міськвиконком збирається приймати “Порядок призначення на посаду керівників навчальних закладів”. Які положення буде містити документ, наразі невідомо, адже проект рішення виконкому не оприлюднено на сайті, проте повідомляється, що цей проект є допрацьованим варіантом подання від Громадської ради при управлінні освіти.

Нагадаємо, у травні Громадська рада при управлінні освіти розробила проект рішення міськради про порядок призначення на посаду керівників навчальних закладів і подала його на розгляд місцевим депутатам та міському голові.

Чиновники відповіли, що прийняття таких рішень не входить до повноважень депутатів міської ради, і зазначили, що виносять допрацьований управлінням освіти Порядок на розгляд міськвиконкому. Про це повідомила заступниця голови Громадської ради Надія Лещик.

ГР відповідь (4)

У свою чергу Громадська рада заявила, що такі дії місцевих чиновників йдуть у розріз із законодавством України та наполягають на розгляді документу саме на засіданні Броварської міської ради. На додаток активісти звернулися до міського голови з проханням надати проект документу, який допрацювали чиновники, для ознайомлення, а також повідомити час та місце проведення засідання виконкому, у якому вони збираються взяти участь.

ГР звернення

Відео дискусії “Директор за конкурсом: справжній агент змін в освітіт чи фальстарт реформи?” 29 червня в УКМЦ (виступ Надії Лещик на 1:18:00)

Також Надія Лещик оприлюднила відповідь броварської влади щодо призначення директором ЗОШ№2 Кащєєва В.М. поза конкурсним відбором. В документі зазначено, що процедуру призначення керівників навчальних закладів наразі законодавчо не врегульовано, процедура конкурсного відбору не визначена, тому чиновники керуються нормами закону, який має вищу юридичну силу, а не підзаконними актами. Нагадаємо, постанова Кабінету Міністрів України про порядок призначення директорів шкіл за конкурсом діє з 13 жовтня 2015 року, що вже дало змогу низці державних шкіл переобрати собі директора.

ГР відповідь (1)

ГР відповідь (2)

ГР відповідь (3)

Фото – Надія Лещик