У Броварах триває процес громадського обговорення щодо перейменування трьох вулиць: Декабристів, Тургенєва та Степана Разіна, також планується винести на обговорення вулиці Лермонтова та Щолківську. Чи треба перейменовувати вулиці і які їм обрати назви, громада має вирішити протягом двох місяців.
30 червня на сайті Броварської міської ради з’явились інформаційні повідомлення про початок громадського обговорення щодо перейменування трьох міських вулиць. Отримати нові імена можуть вулиці Декабристів, Тургенєва та Степана Разіна. До 31 серпня мешканці міста можуть подавати свої пропозиції, зауваги, звернення у письмовому, електронному та телефонному форматах. Про це розповів голова комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків Дмитро Карпій.
Як зазначає очільник колегіального органу, рішення про винесення на громадське обговорення було ухвалене ще 25 травня, під час першого засідання новообраної комісії. До цього часу готували інформаційні матеріали – довідки, в яких містяться: історичні відомості про стару та нову назви, географія розташування вулиці та інша визначена законом інформація.
Винесені на громадське обговорення пропозиції щодо перейменування вулиць:
- вул. Декабристів – на вул. Героїв Чорнобиля;
- вул. Степана Разіна – на вул. Миколи Сома;
- вул. Тургенєва – на вул. Івана Сокура.
Протягом двох місяців громадяни можуть висловлювати свою згоду чи незгоду із перейменуванням, надавати альтернативні пропозиції, – зазначає Дмитро Карпій, – Броварська міськрада прийматиме письмові, електронні та телефонні звернення.
Способи подати пропозиції, зауваги, описані головою комісії:
- надіслати/подати письмово у вигляді звернення до Броварської міської ради (відповідно до закону “Про звернення громадян”); занести його можна у відділ звернень громадян по бульв. Незалежності, 2 у робочі години робочих днів;
- надіслати на електронну скриньку міськради [email protected], бажано такі листи оформлювати також із дотриманням вимог закону “Про звернення громадян”; окрім того, голова комісії просить дублювати електронні листи на його скриньку задля ліпшого контролю влади [email protected]; а також, звертає увагу, що анонімні звернення не розглядаються;
- також мала би бути забезпечена можливість подання звернень телефоном; окремо визначеного телефону для цього на сайті міськради Дмитро Карпій не бачить, тож радить телефонувати за номерами контакт-центру Броварської міської ради: 6-62-01 та 6-62-02.
Голова комісіії вказує, що саме у такому форматі триватиме громадське обговорення. Під час засідання члени комісії визначили, як саме проводитимуть обговорення.
Слід зазначити, що 24 червня відбулось вже друге засідання комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків. Члени колегіального органу вирішили винести на громадське обговорення перейменування іще двох вулиць – Лермонтова та Щолківської.
Перша може отримати назву на честь броварського спортсмена Олега Великого, другій запропонували декілька варіантів можливих назв – Отамана Ромашки, Січових Стрільців та Кіборгів (захисників Донецького аеропорту). Громадське обговорення щодо перейменування цих вулиць має розпочатись не пізніше липня та триватиме до кінця вересня.
Варто зазначити, що 24 червня комісія також вирішила створити за парком Слави провулок на честь Січових Стрільців і дала дозвіл на встановлення за небюджетні кошти пам’ятника на місці єврейського кладовища у парку «Перемога». Ці рішення ще мають пройти розгляд депутатських комісій та сесії міськради.
Дмитрий
7 років томуЯке вiдношення до Украiни мають “декабристи” i Степан Разiн? Декабристiв-в Мазепи або Холоднояровцiв, Разiна-в Довбуша або Гайдамакiв
Дмитро Карпій
7 років томуМазепи, Холодноярська та Гайдамацька вже є
Дмитрий
7 років томуок..
Женя Щербак
7 років томуА чим не подобається назва вулиці декабристів? Так може й до України вони прямого значення не мають, але їхні ціності, встановлення в Російській імперії європейського порядку, та звільнення від кріпацтва(хіба не за такіж ціності стояв наприклад Шевченко). Причому це було одне з не багатьох дворянсікіх повстаннь( а це значить що люди, які на тий час сиділи з царем, за одним столом, пішли проти нього. Чому ми не дивимось на історію? Чомусь наша інтелігенція( Кирило-Мифодіївське брациво) тих часів, навіть трішки пізніше, не пішло. Вони обирали на чолі з Костомаровим та його прибічниками, зокоема Кулішем, обрали еволюційний шлях розвитку. І де б ми зараз були? Так Декабристи не українці, хоча в цьоиу повстанні був задіяний Чернігівський піхотний полк., але чи не були їхні ціності схожі, з нашими теперішніми. Чи можемо ми сказати що нам немає чого в них вчитись? Адже я щось не бачив щоб наша інтелігенція (в часності наші політики) таке вчиняла, бнз користі собі. Тому “І чужого навчайтесь, й свого не цурайтесь”. І будь ласка, шановна громада, підучіть історію, та навчіться думати, що добре, а що погано. Грішне з праведним змішати може кожен.
Дмитро Карпій
7 років тому1.
Південні осередки декабристів сповідували панслав’янські ідеї та
відкидали будь-яку можливість незалежності України. 2. Декабристи є
явищем російської історії, а не української. 3. Ненормально, коли в
місті є 30-40 російських назв і жодних інших іноземних
назв. І це в умовах, коли та сама держава здійснює неприховану зовнішню
агресію і прагне знищити Україну та зробити знову її своєю колонією. 4.
Існують висновки НАНУ де є прямі рекомендації, яких назв потрібно
позбуватися і чому, зокрема експерти описали, що до проблеми назв вулиць
треба підходити комплексно. І це нормально, коли вони відображають
українську та місцеву історії, і зовсім ненормально, коли іноземну. 5.
Надалі прошу не змушувати мене повторювати те, що написано навіть у
топіку, не кажучи вже про те, що відповідні висновки я особисто
публікував протягом останнього року десятки, якщо не сотні, разів.