Замість паперових сторінок – тканина, для їх оформлення - обрізки фетру, стрічки, ґудзики, шнурівки, липучки, дзвіночки… Броварчанка Інна Коновальчук разом зі своїми трьома дітьми робить для малечі розвиваючі м’які книжки із того, що є під рукою. Сімейний бізнес має навіть свою торгову марку - Ліперуся. Майстриня стверджує, що спільна справа об’єднала родину і дуже допомагає у вихованні дітей. З нашим журналістом Інна поділилася таємницями у створенні незвичних книжок та секретом злагоди у великому сімействі.

Інна відразу вибачається, що не запросила нас у свою однокімнатну квартиру, де окрім неї, чоловіка та 3 дітей живе ще кішка, хом’як та 12 равликів. Пояснює просто: кімната слугує для їхньої багатодітної родини і спальнею, і залою, і творчою майстернею, тож там складно буде не помітити промислові таємниці, які вона, як і кожен виробник, не хотіла б розсекречувати.

М'яка книжка

[caption id=”attachment_59040” align=”aligncenter” width=”600”]М'яка книжка Інна Коновальчук[/caption]

[caption id=”attachment_59043” align=”aligncenter” width=”600”]М'яка книжка Петрик, Ліза і Ярослава[/caption]

Тож зустрілися ми в парку «Перемога», де у тіні на травичці Інна і розклала крам торгової марки «Ліперуся» та познайомила зі своєю творчою командою – дітьми: 13-річною Лізою, 10-річним Петриком та 4-річною Ярославою (Русею-Ясею). «Оце і є моя «Ліперуся»: з кожного імені по дві-три літери – і  вийшла назва нашого пізнавально-розважального клубу, - сміється Інна.  -  А чому його емблемою вибрала поросятко, -  так наша  Ліперуся  - ніби уособлення моїх трьох діток, які такі ж милі й трішки шкідливі».

М'яка книжка

М'які книжки

Про книжки паперові

Усе почалося з віршів, каже Інна. У шкільні роки вона пробувала римувати, потім хотіла стати журналісткою, але з цим не склалося. Натомість навчилася грати на бандурі та здобула «серйознішу», на думку її батьків, професію: закрійника чоловічого та жіночого одягу, пізніше – менеджера та керуючого із готельно-ресторанного бізнесу. З останньої навіть стала бізнес-тренером. Та творча натура брала своє. Їдучи на роботу та назад, у автобусах римувала: складала вірші про своїх «ЛіПеРусь», за якими сумувала, адже за роботою не встигала приділяти їм стільки уваги, скільки хотілося б. Особливо річній Ясі, яку доглядати доводилося старшим дітям. Та події на Майдані в 2014 році кардинально змінили Іннине життя: тривога за дітей змусила роботу покинути. Час був буремний: Революція, блок-пости, війна з Росією - Інна хвилювалася, коли їхала на роботу і залишала дітей вдома.

От тоді й з’явилася ідея об’єднати своїх таких різних за характером і віком сина та доньок навколо спільної ідеї. Нею і стала «Ліперуся». Щоб «оживити» літературного персонажа, який народився ще в 2013 році, кожен із сімейства доклав рук. Ліза робила ескізи та викройки поросятка, Інна - іграшку шила. Молодші ж діти паралельно працювали над створенням авторської розмальовки. Правда, ця ідея з’явилася дещо пізніше. Спочатку Петрик і Яся, які дуже люблять малювати, спробували зобразити те, про що мама писала у віршах. У дитячих ілюстраціях Інна побачила можливий напрямок розвитку своїх «ЛіПеРусь» – робити розмальовки.

[caption id=”attachment_59039” align=”aligncenter” width=”600”]М'яка книжка Набір: 5 розмальовок і олівці коштують 30 грн.[/caption]

М'які книжки

Тепер сімейство свої роботи продає, адже ці простенькі книжечки користуються попитом серед батьків, котрі виховують малечу. А заодно подумує і про створення інтерактивних додатків до мобільних телефонів – дитячі ігри на основі віршів. Зараз Інна з дітьми пише сценарій першої гри та шукає спонсора для  розвитку «Ліперусі», яка активно розвивається одночасно у трьох напрямках: видавництво друкованих книжок-розмальовок, інтерактивна книжка та м’які розвиваючі  книжки із тканини та фетру.

Про перші книжки з тканини

Перша м’яка книжка з’явилася в Коновальчуків півтора років тому. Її прототип Інна побачила в інтернеті і як професійний закрійник довго не розмірковувала: спробувати/не спробувати, адже в сім’ї підростала 2-річна Яся. Завдяки розвивайці Ярослава навчилася швидко застібати ґудзики,  зав’язувати шнурочки, управлятися із застібками, заплітати косичку. «Це була пробна книжка з набором лише розвиваючих вправ без сюжетної лінії, - розповідає Інна. -  Але  дуже важливо, щоб книга розвивала у дитини  фантазію і вчила застосувати набуті знання в житті».

[caption id=”attachment_59032” align=”aligncenter” width=”600”]М'яка книжка Перша книжка [/caption]

М'яка книжка

Тож після кількох подарункових книжок-дубляжів: маленької першої та великої другої з’явилася книжка оптимального розміру -  24 на 24 см для дітей 3 років