• Сьогодні: Четвер, 7 Липня, 2022

Суд відкрив громаді доступ до генплану та іншої містобудівної документації Броварів

Червень13/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

ПроектиВищий адміністративний суд України скасував пункт розпорядження мера Броварів Ігоря Сапожка про обмеження доступу мешканців до містобудівної документації, включаючи генеральний та детальні плани міста. Таке рішення ВАСУ виніс у відповідь на касаційну скаргу народного депутата України Павла Різаненка.

Різаненко ще у вересні минулого року оскаржив розпорядження мера Броварів, яким вся містобудівна документація, включаючи генеральний та детальні плани, стала інформацією з обмеженим доступом. Проте суд першої інстанції, а після нього й апеляційний відмовили у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що “позивач не надав доказів, які б засвідчили, що інформація, яка необхідна йому для означомлення, є предметом громадського інтересу“. Також, за словами представника Різаненка у суді, два суди, виносячи рішення не на користь позивача, керувались правовими нормами, які втратили чинність задовго до ухвалення розпорядження Сапожка.

Натомість Вищий адмінсуд задовольнив позовні вимоги Павла Різаненка та скасував рішення попередніх судів та п. 5.3 Переліку відомостей, що становлять службову інформацію у виконкомі Броварської міськради,  затвердженого розпорядженням міського голови від 14.03.2012 №41-ОД. Колегія суддів ВАСУ дійшла висновку, що “інформація з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства є предметом громадського інтересу“, а відповідно доступ до неї не може бути обмеженим.

Постанова ВАСУ по генплану 1Постанова ВАСУ по генплану 2Постанова ВАСУ по генплану 3

«Це розпорядження було оскаржено, як таке, що суперечить нормативно-правовим актам вищої юридичної сили, та обмежує право мешканців міста Бровари на доступ до публічної інформації, гарантоване законом. Сама невідповідність актам вищої юридичної сили полягає в тому, що закон України про інформацію не передбачає можливості обмеження доступу до генеральних та детальних планів міста, а закон про регулювання містобудівної діяльності зобов’язує оприлюднювати ці документи», – переконаний нардеп, якому вдалось довести свою позицію у суді.

 • avatar
  A_ukr
  9 років тому

  Чудова звістка.
  Павло Різаненко молодець!!!
  Надіюсь це важлива подія.
  Чи могли б Ви пролити світло, яким чином можна скористатися ген. планом та містобудівною документаціє?
  Як і для чого її можна використати мешканцю Броварів?

 • avatar
  Дмитро Карпій
  9 років тому

  Перепостив на Сітіплан: http://www.cityplan.in.ua/blogs/view/260