• Сьогодні: Понеділок, 29 Травня, 2023

«Свобода» разом з Партією регіонів обмежили права броварських журналістів – ВІДЕО

Серпень29/ 2013
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Ганна Брусенська
Ганна Брусенська

Депутати від ВО «Свобода» разом з фракцією ПР та іншою провладною більшістю у Броварській міській раді проголосували за скандальне рішення про заборону пересування журналістам сесійною залою під час пленарних засідань.

Свої голоси за ініціативу Сапожка-Федоренка-Семенюк фракція «Свободи» віддала у повному складі, що був присутній на сесії. Третій і останній депутат від партії Тягнибока в броварській міськраді – Петро Кузик – традиційно проігнорував пленарне засідання, відтак до голосів «регіоналівської» більшості додались лише дві «свободівські» руки – депутата Петра Базишина та голови фракції ВО «Свобода» Ганни Брусенської. Прикметно, що на профільному засіданні депутатської комісії, що відбулось за день до сесії, Брусенська не підтримала протизаконне рішення. Відтак позиція головної міської «свободівки» кардинально змінилась на користь Партії регіонів менше ніж за добу.

Окрім того, під час обговорення питання порядку денного, яке стосувалось заборони журналістам пересуватись сесійною залою, трапилося кілька інцидентів. Тон обговоренню задав депутат від фракції «Фронт Змін» Борис Кузьменко (колишній директор ЗОШ №10), який всіляко вітав ініціативу обмежити журналістів у правах, після чого перейшов на особисті образи в бік присутніх на сесії працівників ЗМІ. Емоційний виступ Кузьменка фракція Партії регіонів привітали схвальними оплесками. Після цього окремі журналісти почали покидати сесійну залу на знак протесту.

Наступним слово взяв міський голова, який, так само не стримуючи емоцій, почав звинувачувати пресу в надмірному контролі за владою, водночас підкресливши, що жодному журналістові жодного разу не перешкоджали в допуску на сесію міськради.

“Скажіть будь ласка, кого не допустили на засідання сесії з представників засобів масової інформації?! Кого не допустили? По прізвищам!”, – міський голова Ігор Сапожко, 22 серпня 2013 року.

За тим міський голова запевнив присутнього депутата Романа Сімутіна, що той «постійно буде ходити в прокуратуру» начебто у зв’язку з фізичним тиском на працівників виконавчого комітету. У відповідь Сімутін повідомив, що здійснив відеозапис неправдивої, за його словами,  заяви міського голови, і саме він тепер має намір звертатись до правоохоронців у зв’язку з публічним наклепом мера. Зрештою Ігор Сапожко був змушений ставити проект рішення про заборону пресі пересуватись по сесійній залі під загрозою видалення з неї, на голосування. Рішення підтримала переважна більшість міських депутатів: проти голосували депутати з фракції УДАРу – Роман Сімутін та Юрій Чередник. Позафракційний Олег Іваненко утримався.

Що у зв’язку з ухваленим рішенням робитимуть журналісти видання “Маєш право знати”, читайте у подальших публікаціях у нашому Інернет-виданні.

 • avatar
  Тарас Мельничук
  10 років тому

  Андрію, невже тобі невідома ситуація, що склалася в ВО “Свобода” на Броварщині? Захотілося солі на рану насипать? Вийшло. Балів набрать у ситуації що склалася? Черчіль казав: “Гіршим за союзників може бути тільки їх відсутність”. Сумно…

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Ситуація відома. Не хотілося ні першого, ні другого. Якраз зараз я намагаюсь взяти коментарі у кількох сторін, аби розкрити ситуацію в усіх її аспектах, тому що вона дійсно непроста, але ігнорувати її не можна. Питання по обмженню прав журналістів стала надто показовою, люди повинні знати, в чому причина. Як на мене, це необхідно для всіх.

 • avatar
  Valera Horosh
  10 років тому

  Война войной, а обед по расписанию ) думаю это только начало… а красиво Сапожко на место Симутина поставил, ну а про вонючие носки думаю понятно на кого намекали “друзья” с фронту змин )