
У Броварах перевірили напругу електромагнітного поля базових станцій стільникового зв'язку
Про перевірку сьогодні під час оперативної наради у міськраді заявив завідуючий райвідділом лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»Віталій Прокопенко.
Разом із фахівцями обласного лабораторного центру служба провела заміри напруги електромагнітного поля, що створюється базовими станціями стільникового зв’язку. Вимірювання проводилося в таких житлових зонах і біля об’єктів, що найближче розташовані до антен, а саме: поблизу будівлі Броварського виконкому та на територіях Броварського професійного ліцею №4, стадіону “Спартак” і окремих житлових будинків. На жодному з об’єктів норму в 2,5 мкВт/см² не порушено, натомість найвищий показник, 1,8 мкВт/см², було зафіксовано саме біля будівлі міськвиконкому.
[caption id=”attachment_68862” align=”aligncenter” width=”600”] Віталій Прокопенко[/caption]
Зазначимо, що в результаті стрімкого науково-технічного прогресу кількість і різноманітність джерел електромагнітного випромінювання швидко зростає. Щодня будуються та реконструюються базові станції стільникового зв’язку, дообладнуються та реконструюються телерадіопередавальні центри, об’єкти радіонавігації, станції супутникового зв’язку, активно використовуються бездротові способи передачі даних у мережі Інтернет тощо. Однак найбільшу стурбованість викликають базові станції стільникового зв’язку, адже вони будуються в безпосередній близькості до місць перебування людини: житлові та громадські будівлі, відкриті території і т.д..
Контролюють вплив цих об’єктів в Україні «Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань», у яких затверджено умови розміщення та експлуатації базових станцій мобільного стільникового зв’язку, що дозволяє забезпечити захист здоров’я населення від впливу електромагнітних полів, що виникають у навколишньому середовищі. До речі, вітчизняна норма показників випромінювання (2,5 мкВт/см²) набагато жорсткіша, ніж в інших країнах. Наприклад, у Скандинавії вона взагалі складає 100 мкВт/см².
Цікаво й те, що чим ближче мобільний телефон знаходиться до базової станції, тим менше випромінювання він здійснює на абонента. Відповідно, чим більше базових станцій знаходиться в районі, тим меншим є навантаження на телефон.