• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

У Броварах затримано оголошену в розшук чиновницю Пенсійного фонду за розтрату 2 млн грн

Квітень21/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Правоохоронними органами затримано колишню чиновницю управління Пенсійного фонду України в м.Бровари за розтрату бюджетних коштів на суму понад 2 мільйони гривень. Протягом 2,5 років вона незаконно нарахувала завищені суми пенсій 41 особі. Наразі вона затримана строком на 60 днів із альтернативою внесення застави у розмірі 0,5 млн грн.

Як повідомила прес-служба прокуратури Київської області, Броварська місцева прокуратура встановила факт зловживання службовим становищем головним спеціалістом відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в м.Бровари та Броварського району Київської області.

Громадянка Р. у період з жовтня 2012 р. по березень 2015 р. незаконно нарахувала завищені пенсії 41 особі. Вона вносила фальшиві дані до індивідуальних відомостей про застрахованих осіб (форму ОК-5, яка підтверджує факт про працевлаштування особи, стаж роботи, розміри зарплати), а потім в цих документах підробляла підписи інших службових осіб. За допомогою кольорового струменевого принтеру наносила зображення відбитку печатки «Для довідок» Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області і таким чином надавала цій підробці статус офіційного документу. Ці її оборудки нанесли збиток державному бюджету у сумі понад 2 млн грн.

Чиновниця переховувалася від правоохоронних органів, її було оголошено в розшук та затримано у Броварах за місцем проживання родичів.

Їй повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, що передбачає обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років) та ст. 366 (службове підроблення, передбачає штраф до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років ) Кримінального кодексу України.

Наразі зловмисниця за клопотанням Броварської місцевої прокуратури знаходиться під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 0,5 млн грн.

Склад Броварського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області можна подивитися за цим посиланням.