• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022

Марина Порошенко: японці назбирали грошей для броварських дітей із особливими потребами

Червень02/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Понад 10 місяців японці, у рамках грандового проекту «Кусаноне», збирали гроші для Броварського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, а 1 червня разом із першою леді України – Мариною Порошенко, яка стала ініціатором участі Центру в проекті, приїхали в наше місто, щоб побачити, на що ж броварчани витратили виділених 100 тисяч доларів.

Із величезним бантом мікроавтобус, ліфт –  у «вінку» із повітряних кульок, діти – у вишиванках, схвильовані вихователі, пряме включення 5-го каналу… так 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, Броварський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів  зустрічав першу леді України Марину Порошенко та Посла Японії в Україні Шігекі Сумі з дружиною Томоко Сумі.

Центр реабілітації, Порошенко

Центр реабілітації, Порошенко
Марина Порошенко

Центр реабілітації, Порошенко

8 квітня 2015 року, за ініціативи Марини Порошенко, броварський Центр подав заявку на отримання грантової допомоги в рамках проекту «Кусаноне». 10 місяців  японці збирали кошти для броварських дітей із особливими потребами, а 12 лютого 2016 р. в Києві відбулася урочиста церемонія підписання грандових угод. У рамках проекту «Кусаноне», Центру було виділено 100 тисяч доларів на придбання мікроавтобуса та ліфта. «Це те, що давно мало бути в дітей із особливими потребами, – каже директор Центру Валерій Іваненко. – Та далеко не все, що необхідно нашому закладу».

У вітальному слові з нагоди Міжнародного дня захисту дітей Марина Порошенко подякувала працівникам Центру, які вкладають у дітей із особливими потребами максимум зусиль для їх соціалізації. Особливі слова вдячності прозвучали на адресу Посольства Японії в Україні за те, що відгукнулися на прохання і надали грантову допомогу.

Центр реабілітації, Порошенко
Діти з особливими потребами демонстрували свої таланти
Центр реабілітації, Порошенко
Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі та його дружина Томоко  Сумі.
Центр реабілітації, Порошенко
Валерій Іваненко подарував гостям подяки із фотографіями вихованців Центру
Центр реабілітації, Порошенко
Марина Порошенко вручила 17 випускникам грамоти  за старанне навчання, оптимістичне ставлення до життя та прагнення до успіху.

Уперше Марина Порошенко відвідала Броварський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів ще у жовтні 2014 року. Тоді вона приїхала перевірити, чи тепло в закладі  його вихованцям.

«Я підійшла до Марини Порошенко  і попросила, щоб у нашому Центрі зробити так, як у вінницькому, щоби батьки мали можливість залишати дитину не лише з дев’ятої години до другої, а на увесь день, самі ж могли йти працювати, – розповідає Олена Галузинська, мама 13-річної Маші Селюк, хворої на ДЦП. – Я виховую доньку одна, змушена постійно бути біля неї, а на її реабілітацію потрібні великі кошти. Тільки на ніжках Маша перенесла 12 операцій. Я ж отримую на дитину 1 400 грн пенсії та 600 грн по догляду за нею».

Центр реабілітації, Порошенко
Олена Галузинська з донькою Машею.
Центр реабілітації, Порошенко
Випускники Центру

Центр реабілітації, Порошенко

Два роки тому перша леді країни пообіцяла батькам посприяти у вирішенні цього питання. «Окрім того, що діти з особливими потребами мають змогу перебувати в Центрі реабілітації у дві зміни, з 1 вересня відкриється і група денного перебування, – ділиться приємними новинами директор Центру Валерій Іваненко. – Батьки зможуть залишати дітей на реабілітацію на весь день, а самі йти спокійно працювати».

Окрім цього, каже директор, обговорювали з пані Мариною і можливість вирішення питання стосовно збереження  працюючим батькам грошової допомоги. За нинішніми ж законами, якщо батьки працюють, то допомоги на дитину-інваліда не отримують. Два роки тому Валерій Іваненко озвучив першій леді і найнагальнішу проблему Центру – розширення приміщення. Однак обіцяне тоді Марині Порошенко владою міста розширення Центру так і не відбулося. Не виділено коштів і для збільшення штату працівників. А кількість потребуючих допомоги зростає із кожним днем: до найпотужнішого в Україні реабілітаційного Центру привозять хворих дітей не тільки з Броварів, а і  району, Баришівки та Києва.

Центр реабілітації, Порошенко

Центр реабілітації, Порошенко

«Нинішнє приміщення обслуговує 170 дітей, а потреба –  у 500 місцях, –  каже Валерій Іваненко. – У 2014 році Марині Порошенко влада міста пообіцяла звільнити під Центр усе приміщення дитсадочка, однак на сьогодні звільнилися тільки 3 кімнати, що займав Червоний Хрест. Управління соцзахисту Броварського району, Територіальний центр обслуговування пенсіонерів продовжують працювати».

Однак Валерій Іваненко переконаний: другий візит Марини Порошенко в їхній Центр все ж допоможе зрушити з місця дворічну «тяганину»  із розширенням приміщення та вирішити  ще низку інших питань. Два із них уже вдалося втілити в життя: придбати нового мікроавтобуса та встановити сучасного ліфта.

Центр реабілітації, Порошенко
Валерій Іваненко
Центр реабілітації, Порошенко
Подарований мікроавтобус

«Ми розробили міський маршрут і стареньким мікроавтобусом звозили до Центру дітей, яким складно самостійно пересуватися, – розповів  Валерій Іваненко нашим журналістам. – Якщо менших дітей батьки ще можуть підняти і понести, то старших – це зробити дуже тяжко». З придбанням нового автобуса пересування дітей по місту стало комфортнішим і надійнішим (старий транспорт часто ламався). На допомогу дітям  із особливими потребами та їхнім батькам було придбано ще один подарунок на грантові гроші –   сучасний ліфт. Коштує  такий підйомник  близько 20 тисяч євро.

Центр реабілітації, Порошенко
Урочиста мить перерізання стрічки
Центр реабілітації, Порошенко
Олександр Хомутецький демонструє  можливості ліфта

«Ліфт спеціально призначений для дітей із особливими потребами: має широкі двері, гідравлічний – м’який в ходу, і практично не може застрягти між поверхами, – характеризує  підйомник технічний директор фірми «Будліфтмонтажгруп», яка встановлювала ліфт,  Олександр Хомутецький. –  Оснащений він системою  безперебійного живлення, тож якщо щось і трапиться, то ліфт плавно спуститься на перший поверх і двері відкриються. Також є фотобар’єр, який не дозволяє дверям закритися, допоки дитина не зайде».

Центр реабілітації, Порошенко
Софійка і її перший останній дзвінок

«Ми відвідуємо Центр тільки півроку, та навіть і за цей час із моєю донькою відбулися значні позитивні зміни, – радіє Надія, мама випускниці Софійки Мєдвєдєвої, хворої на олігофренію. – Спочатку  Софійка була  агресивною до дітей, замкнутою. Та за  півроку  вона адаптувалася і розкрилася: співає, танцює, розрізняє кольори, рахує, знає майже всі букви. Із 1 вересня, паралельно зі звичайною школою, ми продовжимо відвідувати в Центрі  групу «Школярик» та індивідуальні заняття логопеда, дефектолога, психолога. Вірю, що завдяки спільним зусиллям моя дитина повністю соціалізується».

Центр реабілітації, Порошенко
Гостям провели коротку екскурсію Центром, а потім усі бажаючі мали змогу із ними сфотографуватися. До дружини президента вистроїлася черга.
Центр реабілітації, Порошенко
Фото на згадку

Фото – автора