• Сьогодні: П’ятниця, 2 Грудня, 2022

У парку “Перемога” відкрився майданчик для особливої малечі

Червень22/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

У парку «Перемога», на галявині між фонтаном і танком, 20 червня розпочав свою роботу майданчик для дітей із ментальними порушеннями. Протягом літа, просто неба, з особливими дітьми проводитимуть безкоштовні заняття вчитель-психолог, тренер-реабілітолог та аніматор. Ініціювали створення такого літнього майданчика, що є ноу-хау не тільки в Броварах, а і в Україні, батьки дітей хворих на аутизм, а реалізував  ідею –  міськрайонний Благодійний фонд “Дитяча мрія”.

Олег та Юлія Трачуки виховують 9-літніх доньок-близнючок – Віку та Вероніку. По дівчатках відразу і не скажеш, що вони – «діти дощу»: чарівні, фізично розвинені. Батьки хваляться, що діти навіть краще за них управляються з комп’ютером. Проте у близнючок складнощі з комунікацією – спілкуванням із іншими людьми. Із самого народження доньок батьки прикладають максимум зусиль для їхньої соціалізації. У Луганську, де жила сім’я до початку війни, дівчатка відвідували реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. Зараз у Броварах у Центрі реабілітації із сестрами також займаються спеціалісти-реабілітологи.

14 фДитячий майданчик у парку
Олег та Юлія Трачуки
11Дитячий майданчик у парку
Віка та Вероніка

Зазвичай усі школярі та їхні батьки з нетерпінням очікують літа, з яким завжди приходить відпочинок від навчань – канікули. Та батьки дітей із особливими потребами їм не раді, адже коли здорові діти можуть поїхати в оздоровчі табори, діти із ментальними порушеннями залишаються практично в чотирьох стінах. «Постало питання: як протягом канікул не втратити в доньок напрацьовані  елементи соціалізації?» –  каже Олег Трачук, ініціатор створення літнього табору для особливих дітей. Реалізувати ідею вдалося завдяки  міськрайонному Благодійному фонду «Дитяча мрія».

4Дитячий майданчик у парку
Майданчик розташувався на галявині між фонтаном і танком

21Дитячий майданчик у парку

9Дитячий майданчик у парку
Оксана Кулєшова: “Футболки на спеціалістах-реабілітологах – також як елемент навчання дітей із ментальними порушеннями”

«Наш фонд існує 8 років і відгукується на будь-яку потребу, – розповідає співзасновник фонду Оксана Кулєшова.  Увесь цей час ми опікувалися близько 70 соціальними дітьми-сиротами як із Броварів, так і району». А коли в країні розпочалася війна, Оксану було призначено координатором по переселенцях у Броварах та районі. Тоді ж при фонді вона організувала жіночий клуб. Як виявилося, практично всі жінки-переселенки, що зібралися у клубі, мають дітей із особливим потребами. «Вони поділилися зі мною своїми проблемами і пропозиціями по їхньому вирішенню, а я звернулася до меценатів. І вони відгукнулися», – каже Оксана.

2Дитячий майданчик у парку
Подивитися «що» та «як» на перше заняття записалося 11 дітей

7Дитячий майданчик у парку

Меценати, які побажали залишитися невідомими, виділили кошти відразу на 3 місяці. На ці гроші волонтери придбали спортивне обладнання, розвиваючі іграшки, спеціальні тренажери та запросили спеціалістів, котрі б працювали з особливими дітьми. Кажуть, сприяла і міськрада: погодила проведення занять на території парку та розпорядилася про виділення кімнати в адмінбудівлі, що на території парку, під зберігання обладнання.

Як каже Олег, під час розробки ідеї відштовхувався, в першу чергу, від потреб своїх доньок. Тому заняття розраховані переважно на дітей із ментальними порушеннями. Таких  у Броварах та районі близько 500.

6Дитячий майданчик у парку
Тренер-реабілітолог  Юрій

5Дитячий майданчик у парку

16Дитячий майданчик у парку
Учитель-психолог Маргарита
13Дитячий майданчик у парку
Аніматор Настя

Організатори планують набрати 30 діток – як броварчан, так і мешканців району. Заняття, які розраховані на 6-13-річних дітей із затримкою розвитку та рівнем дошкільного розумового розвитку, проходитимуть щодня (окрім неділі) із 10 до 12 год. Учитель-психолог, тренер-реабілітолог та аніматор мають спільне завдання: за допомогою оздоровчо-розвивальних занять допомогти батькам зрозуміти, що у їхніх особливих дітей виходить найкраще, та підказати, у  якому напрямку розвивати  малечу  надалі. Щоб досягти цієї мети, тренер допомагатиме дітям працювати з предметами для розвитку відповідних груп м’язів, психолог – із предметами, що мають змістове та ментальне навантаження. Функція аніматора – допомагати психологу та тренеру: не залишати жодної дитини без уваги і «переключати» малечу на педагога. У оздоровчо-розвивальних заняттях задіяні  і батьки.

12Дитячий майданчик у парку
Ірина: “Мій 4-річний Владик хворий на ДЦП. Я хочу, щоб дитина  більше спілкувалася та розвивалася, тому і прийшла на цей майданчик»

8Дитячий майданчик у парку

Організатори передбачають, що бажаючих буде набагато більше, ніж розраховували, тож планують запровадити позмінне відвідування та абонемент. У випадку негоди, обіцяють батьків попереджати та переносити заняття на інший час.

1 Дитячий майданчик у парку

Такий майданчик в Україні ноу-хау, тож засновники планують за літо напрацювати досвід та передати його в інші міста. Батьки задоволені: регулярні заняття без “літніх канікул” допоможуть їхнім дітям швидше соціалізуватися, стати повноправними членами суспільства та реалізувати свій потенціал.

Заняття проводяться за попереднім записом: (068) 660-18-24, (093) 740-38-78, (099) 439-46-16. Оксана.

Фото – автора