• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

У повітрі Броварів перевищено вміст діоксиду азоту у 1.5-2 рази

Серпень04/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Броварська міська рада на своєму офіційному сайті оприлюднила інформацію від Державної служби України з надзвичайних ситуацій з посиланням на Центральну геофізичну обсерваторію про стан атмосферного повітря у м.Бровари в першому півріччі 2016 року. Як свідчать викладені дані, у повітрі міста спостерігається підвищений вміст діоксиду азоту, який надходить в атмосферу від промислових підприємств, котелень та автотранспорту. Також на сайті обсерваторії йдеться про двократне перевищення норм діоксиду азоту у броварському повітрі у червні.

На сайті міськради з’явилася інформація від ДСНС про результати моніторингу атмосферного повітря, яким дихали мешканці міста у першому півріччі 2016 року. Спостереження здійснювали служби Держкомітету гідрометеорології, які надавали дані про концентрацію шкідливих речовин. У Броварах за І півріччя 2016 р. було відібрано і проаналізовано 1776 проб атмосферного повітря.

Зокрема, середні показники концентрації основних забруднювачів атмосфери були на рівні:

  • діоксид азоту – 1,5 ГДК с.д.
  • діоксид сірки – 0,7 ГДК с.д.
  • завислі речовини і оксид вуглецю – 0,3 ГДК с.д.

Максимальні з pазових концентpацій доpівнювали:

  • діоксид азоту – 0,7 ГДКм.р
  • оксид вуглецю – 0,4 ГДКм.р.
  • завислі речовини і діоксид сіpки – 0,2 ГДКм.р.

Що стосується рівня забрудненості важкими металами, то ці показники у місті були значно нижче відповідних ГДК с.д. Середні показники за півріччя зі свинцю були зафіксовані на рівні 0,1 ГДКс.д., в той же час середньомісячні показники зі свинцю і мангану (марганцю) були максимальні.

Для інформаціїСередньодобова гранична допустима концентрація (ГДК с.д.) – це така концентрація хімічної речовини у повітрі, яка при вдиханні протягом невизначено тривалого періоду (все життя) не викликає прямого або опосередкованого шкідливого впливу на організм людини. Середньодобова ГДК застосовується у тому разі, коли люди мають постійно жити у забрудненому середовищі, покидаючи його лише зрідка, максимальна разова ГДК передбачає перебування людини у забрудненій зоні впродовж 20 (30) хв без подальшої суттєвої шкоди для свого здоров’я.

ГДК – це допустимі норми вмісту однієї конкретної речовини.  Однак якщо в атмосфері є в наявності кілька небезпечних сполук, то шкода, що наноситься ними, буде підсумовуватися. Відповідно до норм, навіть спільний рівень шкідливих речовин не повинен перевищувати 1. Слід також враховувати, що ГДК – це показник, що розраховується для фізично здорової людини. А якщо організм людини ослаблений, то вона, а особливо її дихальна система, більше страждає від негативного впливу шкідливих речовин.

Як ідеться у повідомленні на сайті міськради, протягом першого півріччя у повітрі міста відмічався підвищений вміст діоксиду азоту і діоксиду сірки, з найвищими значеннями у червні. Вміст інших домішок був стабільним. Відмічається, що за деякими показниками, зокрема оксиду вуглецю і діоксиду сірки, є невелике підвищення їх у повітрі міста у порівнянні з відповідним періодом 2015 року. Вміст діоксиду азоту і завислих речовин не змінився.

Вважається, що оксиди азоту надходять в атмосферу від спалювання палива, від промислових підприємств, електростанцій, печей і котелень, а також від автотранспорту. ГДК діоксиду азоту у повітрі складає 0,2 мг/куб.м.

Також, як свідчать дані Центральної геофізичної обсерваторії, спостереження за станом забруднення атмосферного повітря у червні 2016 року в Броварах проводились на одному посту. Визначався вміст чотирьох основних домішок (завислі речовини, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту) і вміст важких металів. У місті Бровари у червні було відібрано і проаналізовано 288 проб. Висновок: загалом рівень забруднення повітря оцінюється як низький, концентрації майже всіх основних шкідливих речовин не перевищували відповідні ГДКс.д., за винятком забруднення діоксидом азоту, вміст якого підвищився в 2 рази у порівнянні з нормою.