• Сьогодні: Четвер, 2 Грудня, 2021

Від ЦВК вимагають розігнати броварську виборчу комісію

Березень15/ 2013
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Голова ЦВК
Голова ЦВК Володимир Шаповал

Бездіяльність броварської виборчої комісії, котра ще восени мала призначити проміжні вибори в міськраду в зв’язку з обранням місцевого депутата Різаненка народним депутатом України призвела до фактичного зриву обов’язкових виборів на Торгмаші. За словами експертів та фахівців в питанні виборчого законодавства, сьогодні лишилося дуже мало юридичних підстав, аби організувати проміжні вибори в 20-му броварському окрузі.

Броварська ТВК, котра не змогла вчасно оголосити проміжні вибори по причині регулярної відсутності кворуму на своїх засіданнях, таким чином “передала естафету” Центральній виборчій комісії. Згідно із законом, ЦВК протягом п’яти днів з моменту виявлення бездіяльності місцевої комісії мусила оголосити про старт перегонів власною постановою. Утім навіть не зважаючи на скарги з цього приводу на ім’я голови ЦВК Володимира Шаповала, вибори в Броварах досі не призначені.

Відтак журналіст “Маєш право знати” Андрій Качор направив скаргу на адресу Центральної виборчої комісії, в якій вимагає розпустити наявний склад Броварської виборчої комісії.

іап[Scanned]001

У резолютивній частині скарги, зокрема, зазначається: “В контексті найближчих чергових місцевих виборів подібна бездіяльність Броварської міської виборчої комісії в наявному складі ставить під загрозу підготовку до вчасного початку виборчого процесу та проведення будь-яких виборів взагалі. Тому прошу Центральну виборчу комісії вивчити ситуацію, що склалась з Броварською виборчою комісією, та прийняти рішення щодо розформування її наявного складу, принагідно вживши заходів для входження до нового складу комісії відповідальних громадян, котрі б забезпечили організацію законного, справедливого та рівноправного виборчого процесу в Броварах”.