• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

У Броварах розроблено редактор електронної форми “2-пільга”

Квітень05/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Нещодавно до мене звернулась бухгалтер нашого ОСББ “Шевченко 4-А”, вона перебувала у відчаї: з квітня Управління праці та соціального захисту населення Броварської міської ради відмовляється приймати форму для розрахунку пільг у паперовому вигляді – натомість вимагають подавати звітність у цифровому вигляді, затвердженому наказом Міністерства.

Після ознайомлення із законодавчою базою виявилось, що дійсно, вже давно підприємства та організації зобов’язані подавати форму “2-пільга” у паперовому та електронному вигляді. Формат файлів Міністерством затверджено, але жодного програмного забезпечення, яке могло б бути використано для редагування таких файлів, не розроблено. 

Ця проблема виникла не лише в нашому місті. Фактично підприємства та організації поставлені перед вибором: або розробляйте власне програмне забезпечення, або купуйте готові програми сторонніх виробників.
В Броварах мені відомо принаймні про 2 розробників, які вже пропонують своє програмне забезпечення для таких потреб: один “править” близько 400грн, інший – 100грн. Можливо, для великого підприємства це дрібниці, але для ОСББ-шників навіть 100грн – це вже проблема!

З технічної точки зору створення такого файлу є дуже нескладним завданням. Міністерство затвердило 2 формати файлів: dbf та txt. При чому на відміну від dbf-файлу, txt-файл може бути без проблем відредаговано у будь-якому текстовому редакторі, але потрібно бути дуже обережним, щоб не зробити помилку.

Оскільки для рідного ОСББ все-рівно необхідно було розробляти програмне забезпечення, я вирішив одразу зробити його загальнодоступним для всіх бажаючих, хто стикнувся з тією самою проблемою по редагуванню електронної версії форми “2-пільга”.

Редактор доступний за адресою: http://zvit.pravo-znaty.org.ua/

Якщо Вас переконуватимуть, що звіти можна подавати виключно у dbf-форматі, не вірте!
Ми перевірили: текстові файли чудово завантажуються у систему Міністерства праці та соціальної політики. Просто зазвичай всі це роблять у застарілому dbf-форматі.

Важливо! Інформація, яку Ви вводите на сторінці, жодним чином не зберігається на сервері. Я приділив безпеці даних особливу увагу: дані використовуються для генерації файлу і одразу видаляються.

P.S. Це лише перша версія, найближчим часом планується зробити інтерфейс більш зручним та зрозумілим. Прошу використовувати, а найбільшою подякою для команди “Маєш Право Знати” буде Ваш [Like] або [Share] в соціальних мережах :)