• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

“Веломісто”: перша публічна презентація напрацювань броварських демальянсівців

Вересень15/ 2015
avatar
Вікторія Оникієнко

Журналістка "Маєш право знати", броварчанка

Бровари можуть стати велосипедним містом. Окрім простих любителів велосипедів, у місті є активісти, які зробили вже перші ґрунтовні кроки для створення цільової програми з розвитку велоінфраструктури. 9 вересня активісти Демократичного Альянсу поділилися результатами напрацювань з розвитку міської велоінфраструктури з громадськістю, зокрема з ініціативою “Велопокатушки”.

ДемАльянсівці та місцеві активісти вже провели три веловоркшопи в рамках масштабного проекту “Веломісто” разом з експертами з “Асоціації Велосипедистів Києва”. Наразі напрацювання зайшли трохи далі самої концепції: активісти створили цільову програму з розвитку велоіфраструктури на найближчі 5 років.

“Ми хочемо зробити Бровари містом велосипедистів, тому що дістатися в різні куточки міста за допомогою велосипеда дуже легко, однак на першому місці стоять дороги для автомобілів, і аж ніяк для велосипедистів та перехожих”, – каже активіст Андрій Саук.

PH_S9475

Олег Берестовий – один з кураторів проекту “Веломісто” – одразу перейшов до предметного обговорення напрацьованого матеріалу. На карті, яка була представлена громадськості, були позначені умовні лінії, якими мають проходити потенційні веломаршрути.

“Ми розробляли ці маршрути за спеціальною ситемою на воркшопах. Для цього ми визначали найбільш відвідуваніші місця в Броварах і з’єднували ці точки прямими лініями. Потім ці повітряні лінії перекладалися на  потенційні велосмуги: на тих дорогах, де ці лінії перетиналися,  – з’явилися пріорітетні маршрути”, – пояснює Олег Берестовий.

PH_S9486

Червоними лініями на карті позначаються найпріорітетніші маршрути, які мали би робитися в першу чергу. Такими найголовнішими напрямками активісти називають велодоріжку в міському парку та “Велобульвар”.

PH_S9529

Перша велодоріжка, за словами активістів, повинна пройти через парк “Перемога”. Активісти вважають, що найбільш зручним типом велоінфраструктури в парку буде велопішохідна доріжка протяжністю 0,8 км, вартість якої складатиме 880 тис. грн.

10519187826_f349b7a8dd_o

Окремим проектом, не менш важливим за пріорітетністю, демальянсівці називають “Велобульвар” протяжністю 2,5 км, який є одним з найдорожчих веломаршрутів, вартістю 6 млн грн.

У рамках цього проекту планується  велодоріжка, яка з’єднуватиме дорогу від парку до лісу. Згідно з концепцією, на бульварі Незалежності смуги будуть звужені до кількості двох в кожному напрямку. Спочатку буде розміщатися місце для паркування авто і захисна смуга, а потім велодоріжка. При такому розташуванні смуг можна зменшити швидкість автомобілів й бульвар стане безпечною зоною, до того ж за рахунок цього можна прибрати лежачі поліцейські.  Така реконструкція бульвару, відповідно до концепції активістів, запланована на 2016 рік.

Velodorizhka

Наступними за пріорітетністю є велосмуги від Розвилки до Гагаріна та вулиці Кірова і Красовського. Наразі, за словами активістів, важливо ухвалити цільову програму, яка розроблялася разом з експертами, враховуючи думку громадськості, для того, щоб закласти фінансування з міського бюджету, принаймні на наступний рік. 

PH_S9493

Свого часу до веловоркшопів долучалися представники влади, зокрема начальниця житлово-комунального управління Галина Плотнікова, але невдовзі чиновники виклали на сайті міської ради свою коцепцію розвитку велоінфраструктури, не врахувавши жодного напрацювання активістів. Їхня концепція фактично копія львівської програми, а карта зроблема в довільній формі.

“Наступний етап проекту – оприлюднення коцепції цільової програми та громадське обговорення. Найголовнішим критерієм успішності цієї програми буде збільшення велосипедистів в місті”, – зазначає Олег Берестовий. Активісти вже проводили моніторинг велосипедистів на основних перехрестях Броварів весною, наступний такий підрахунок слід проводити у вересні.

PH_S9477

Окрім того, активісти мають ще одну ідею, як створити візуальну присутність велосипедистів у місті. Наприклад, звертатися до власників супермаркетів, для того, щоб вони встановили велопарковки й водночас зарекомендували себе як соціально відповідальних підприємців.

У рамках проекту “Веломісто” активісти ДемАльянсу запросили усіх охочих на Велопробіг до Дня міста, щоб у такий спосіб максимально залучити людей для співпраці й показати, що Бровари таки велосипедне місто.

  • avatar
    Ярослав Морозович
    7 років тому

    Цікаво, а які вєліки у цих поважних пациків в окулярах? Сітібайки, чи може які чоппери…