• Сьогодні: Четвер, 9 Липня, 2020

Волонтери фонду «Чотири лапи» простерилізували 230 безпритульних тварин у Броварах. Що далі?

Травень28/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

11 ВолонтериОстаннім часом у Броварах помітно все більше бездомних собак з блакитними кліпсами на вусі. Це означає, що чотирилапих безхатьків стерилізовано, прищеплено, ідентифіковано та зареєстровано. За цю роботу броварчани мають дякувати, у першу чергу,  місцевим волонтерам з фонду захисту тварин «Право на життя», завдяки яким уже втретє у наше місто приїжджають фахівці  міжнародної  організації VIER PFOTEN International (фонд «Чотири лапи») проводити заходи зі стерилізації та вакцинації безпритульних собак.

Однак  волонтери кажуть: такі візити не вирішують повністю проблему безпритульних тварин у  Броварах. Головне  завдання  фахівців фонду – поділитися досвідом: навчити місцевих ветеринарів-волонтерів методиці проведення операцій, бажаючих – відлову собак. Броварські активісти охоче переймають досвід колег і мріють відкрити  в нашому місті свій центр стерилізації для безпритульних тварин.

Катя – із Києва,  Олександр  – із Вінницької області. Вони – ветеринарні лікарі команди «Чотири лапи-Україна», які разом із іншими чотирма колегами втретє приїхали в Бровари на запрошення місцевих волонтерів броварського фонду по захисту тварин «Право на життя»  відповідно до підписаного з виконавчим комітетом Броварської міської ради Меморандуму про співпрацю. З 29 квітня по 26 травня щоденно з 9 до 18 години у мобільній ветлікарні, яка розташувалася на території дільниці «Зелене господарство»  КП  «Бровари-Благоустрій»  (вул. Черняховського, 28), кипіла робота.

5 Волонтери

1Волонтери

3 Волонтери

4 Волонтери

Третій «раунд» завершено

Перш, ніж приїхати з візитом у будь-яке місто, волонтери фонду «Чотири лапи» враховують цілу низку факторів. Те, що Бровари опинилися цьогоріч у черзі чи не першими, не випадково, адже наше місто розташоване впритул до столиці, і дуже важливо зменшити до Києва приток чотирилапих безхатьків. До того ж волонтери, які вже двічі побували в Броварах, знають, що в нашому місті є належні умови для їх роботи.

7 Волонтери

8 Волонтери

У першу чергу – база для проведення операцій, де навіть є післяопераційне відділення, яке облаштоване з дотриманням необхідних вимог: у клітках чисто (за простирадло служить картон), відділення обнесене огорожею. У післяопераційному відділенні тварина перебуває 24 години. Лише після того, як волонтери переконаються, що з собакою все гаразд, її повертають до попереднього місця проживання.

12 Волонтери

Ветеринари фонду працювали згідно з планом місцевих волонтерів, які вказували на місця масового скупчення собак. На “камеру” про ці місця волонтери не говорять: кажуть, почастішали випадки отруєння тваринок, навіть стерилізованих. Дзвонили і місцеві мешканці – давали «наводку», де забрати хвостатого безхатька. Взагалі, люди по-різному реагували на відлов тварин: одні просили більше ніколи не повертати собак назад, інші –  намагалися чотирилапих захистити, адже не знали, куди і навіщо їх забирали.

«Під час відбору для стерилізації надавали перевагу тваринкам жіночої статі, – розповідає Катя. – У день проводили від 7 до 15 операцій. Після стерилізації кожній тваринці зробили ін’єкції з антибіотика, вітаміну, ввели протигельмінтний препарат, провели вакцинацію від сказу. Таких  чотирилапих можна впізнати по  блакитній кліпсі, де є персональний номер та позначка FOUR PAWS (чотири лапи)».

6 Волонтери

За майже місяць невтомної праці  фахівці фонду прооперували понад  200 собак  та 30 котів. Завдяки міжнародним волонтерам у 2013 році вдалося провести стерилізацію 320 тваринок (влітку 10 днів працювали дві клініки та одна – тиждень восени), а в 2014 році – близько 100 (відловлювали та стерилізували протягом тижня).

Якщо все, що зробили для чотирилапих безхатьків волонтери, перевести на гроші, то буде значна сума з кількома нулями, адже лише стерилізація та вакцинація однієї дорослої особини обійшлася б місту близько в 2500 грн. Скільки взагалі по Броварах безпритульних хвостатих, не знають навіть броварські волонтери. Для них ця робота на перспективу. І не лише ця.

Ми відповідаємо за тих, кого приручили

Те, що собаки – розумні тварини, які легко адаптуються в умовах міста, переконувати зайве. Для кращого виживання вони об’єднаються в зграї й «приватизують» певні території, які досконало вивчають. Вони знають, коли жителі виносять сміття, коли на ринках виставляють «смачні» прилавки, коли жалісливі бабусі несуть до контейнерів об’їдки.

11 Волонтери

Любов до тварин – це, звісно, чудово, тільки через тих, хто свого часу безжально викинув собак на вулицю, вони все одно залишаються холодними й голодними, розлюченими й агресивними.  Постраждалі від укусів бездомних собак громадяни в своїх судженнях радикальні – бродячих псів потрібно знищувати. Інша точка зору – створювати для бездомних тварин притулки. Влітку минулого року пройшло кілька зустрічей активістів та волонтерів, які опікуються у нашому місті бездомними собаками та котами, з експертами інших міст, які мають досвід облаштування притулків та успішного вирішення проблеми з чотирилапими безхатченками.

9 Волонтери

Про притулки в Броварах поки що мова не йде, каже президент правління благодійного Броварського фонду по захисту тварин «Право на життя» Ольга Кійко. «Найперше, що має бути в  Броварах  – це соціальний центр стерилізації, який співпрацюватиме як із містом, так і районом. Нині пишемо програму під створення такого центру, а Броварська мерія допомагає нам підібрати приміщення під пункт стерилізації. Уже запропонували кілька варіантів, але за технічними характеристиками приміщення нам не підходять. Наразі проводимо пропагандистську роботу в школах, адже  найголовніша проблема появи бездомних тварин на будь-якій території – безвідповідальність людей. Собака – не іграшка, і гратися з нею не можна».

10 Волонтери