• Сьогодні: Четвер, 4 Березня, 2021

Як приймають дітей до спеціалізованих шкіл Броварів

Лютий07/ 2017
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Прийом заяв у перший клас у Броварах у самому розпалі. Кожен батько прагне дати своїй дитині найкращі знання, тож  намагається влаштувати  у найкращу школу. Обирають  її кожен за своїми критеріями: «порадили друзі», «тут навчалася старша дитина», «подобається директор і вчителі», «найбільше хвалять»… У Броварах є три спеціалізовані навчальні заклади: школа №5, №7 та гімназія ім. С.Олійника. У цих школах, починаючи вже з 1 класу, учні поглиблено вивчають іноземну мову та кілька окремих предметів, а також працюють за новітньою програмою – науково-педагогічним проектом «Інтелект-України». За якими ж критеріями відбирають майбутніх першокласників у спеціалізовані школи, як проходитиме в кожній із них тестування та які завдання доведеться виконувати майбутнім школярикам – дізнавалися наші журналісти.

Хто ж із батьків не вважає свою дитину допитливою і розумною! Однак перед співбесідою свого першокласника мами і татусі переживають: чи впорається їхня розумниця/розумник із завданнями, які зададуть учителі, чи відповість на всі запитання? Ми побували в СШ №5, №7 та гімназії ім. С. Олійника, де тестування першокласників – звичні речі, і де з року в рік вчителі «екзаменують» шести-семиліток.

СШ №5 – школа з поглибленим вивченням іноземних мов

Як розповів директор школи Павло Федоренко, вчителі їхньої школи розуміють, наскільки від першого «екзамену» першокласника залежатиме його бажання взагалі сісти за шкільну парту, тож ніяких тестів із предметів не проводять: не перевіряють ні читання, ні письмо, ні математику, ні англійську. «В доброзичливій формі проводимо звичайні співбесіди і визначаємо рівень підготовки дитини до школи тільки на знання навколишнього світу, логічне мислення і пам’ять», – каже директор. Саме це і пояснили батькам на  зборах у перший день прийому заяв – 24 січня. Ці навички і є найважливішими для вивчення англійської мови, уроки якої будуть у першокласників тричі на тиждень. А з роками їх кількість тільки збільшиться.

5 школа. Крило, де розташована початкова ланка

Так як школа спеціалізована, набирають лише перших класи по 34-36 дітей – більше не передбачено статутом школи, пояснює директор.

Співбесіду, яка зазвичай відбувається 15-20 хв за присутності батьків, проводитимуть 3-4 фахівці: заступник директора з початкової освіти, вчителі початкової ланки, психолог. «Питання для співбесіди щороку особливо не змінюємо, тож дати їх перелік не можемо, щоб не підготувалися наперед, –  інформує Павло Федоренко. – На сьогодні ще триває підготовка цих запитань, а потім їх затвердимо в управлінні освіти». Директор обіцяє: дитині ставитимуть не більше 4-5 запитань. Серед обов’язкових завдань – розповідь про себе, свою сім’ю, друзів, захоплення, а також будуть завдання на перевірку пам’яті, уваги і мислення. Наприклад: порівняти два малюнки та знайти відмінності. Знання дитини визначатимуть за рівнями «низький», «середній», «високий». Наприклад, якщо серед 7 назв тварин дитина запам’ятає тільки 2-3, це буде «низький» рівень, якщо повторить 4-5 – «середній», якщо 6-7 – «високий». Після проходження співбесіди в присутності батьків комісія складе протокол, де і підсумує рівень знань майбутнього першокласника. Відберуть тільки тих, хто покаже результати найвищі.

Альона віддала доньку Лізу в СШ№5  за порадою подруг: «На співбесіді  доньку питали про батьків: хто вони і ким працюють. Також потрібно було розмістити намистинки за кольором і величиною. І хоча у 6 років Ліза  була вже готова до школи, та найважче їй – висидіти цілий урок»

Практично за тиждень в СШ №5 надійшло понад 700 заяв і 3 лютого їх прийом завершився. Тестування майбутніх першокласників розпочнеться 18 лютого і відбуватиметься щосуботи з 9 до 15 год. Кожному з батьків уже визначено день і час, тож під час співбесіди черг під дверима не буде, обіцяє директор.

СШ №7 – школа з поглибленим вивченням окремих предметів

Прийом заяв у 1 клас СШ №7 розпочався 2 лютого. З 9 ранку під кабінетом заступника директора з навчально-виховної роботи початкової ланки черга не зникала. Тільки за три години було зареєстровано близько 60 заяв.

У школі  набирають 7 перших класів по 30-32 дітей. Із них спеціалізованих – із поглибленим вивченням англійської мови – 2 та за програмою «Інтелект-Україна» – 1 (можливі й варіації – 1:2). Співбесіда призначається тільки тим дітям, які бажають навчатися у спеціалізованих класах.

Під кабінетом  завуча. Писати заяви в 1 клас прийшли сім’ями
Олена : «Єгора хочу віддати в 7 школу, бо моя племінниця, яка вчиться тут у 4 класі, дуже задоволена. Спробуємо  потрапити в спеціалізований клас. Готуємося»

Напередодні на батьківських зборах батькам повідомили всі умови відбору: «Діти мають володіти знаннями загального розвитку – навколишнього світу, – розповідає директор школи  Ольга Жигулова.Це вміння порівнювати, аналізувати – те, що доступно для дитини 6-річного віку».

Перелік запитань наперед не озвучують: щоб дитину спеціально не готували. Директорка переконує: запитання і завдання не виходитимуть за межі «дитсадівської» програми. Наприклад, щоб дитина потрапила в клас «Інтелект-Україна», у неї має бути  розвинене логічне мислення, фонематичний слух та пам’ять, так як уже з 1 класу поглиблено вивчатиме  англійську мову. Тому серед завдань буде і повторення напам’ять 4 рядків  вірша, озвученого вчителем. Обіцяють: для запам’ятовування прочитають вірш кілька разів.

Оцінюватимуть дітей – заступник директора, вчителі початкової ланки та психолог – загалом 4-5 чоловік. Співбесіда розрахована на 15-20 хв. Відбуватиметься вона за присутності батьків. Спочатку із дитиною спілкуватимуться вчителі початкової ланки, а потім – психолог. «Завдання складені таким чином, що є оцінка виконання кожного завдання. Минулоріч максимальна  кількість балів, що могла набрати дитина, була 48. У цьому році – поки що секрет. Загалом відбір відбуватиметься по рейтингу», – пояснює директорка. Якщо дитина вміє читати, то це в підрахунок балів не піде. А навики англійської мови взагалі не потрібні, каже Ольга Жигулова: ці знання даватимуть у школі.

Після написання батьками заяви, їм повідомляють день і годину, на яку вони мають прийти на співбесіду. Прийом заяв триватиме до 28 лютого щовівторка і щочетверга. На співбесіду батьків із дітьми запрошуватимуть індивідуально щосуботи протягом березня –  кожного на визначений час.

Гімназія ім. С. Олійника

На столі в директорки гімназії Ольги Козленко уже посортировано по алфавіту заяви та анкети претендентів у гімназисти. У цьому спеціалізованому навчальному закладі  приймали  документи  лише один день – 1 лютого. Та і за один день уже мають перебір: на 60 місць (2 класи) – понад 200 претендентів. «Більше набирати першокласників не дозволяє приміщення», – каже директорка.

Ольга Козленко

Обидва класи навчатимуться за програмою «Інтелект-України». За 10 днів до тестування, яке має відбутися під час весняних канікул – із 27 лютого, кожен із батьків, які подали заяви, отримає смс-повідомлення: коли саме має прийти з дитиною на співбесіду. Хоча назвати це «співбесідою» складно: тестування, яке щороку оновлюється, передбачає як теоретичні, так і практичні завдання – справжній екзамен. Аби дати зрозуміти, на що орієнтуватися батькам під час підготовки дітей, обіцяють вивісити у вестибюлі подібні завдання.

Світлана Панова

Світлана  Панова – класовод 1 класу, яка працює за програмою «Інтелект-Україна», минулого року була однією із 5 членів комісії. «Спочатку ми тестували дітей групами. Пропонували їм зафарбувати рибок, які пливуть вправо – синім олівцем, які вліво – червоним, які вгору – жовтим», – згадує вчителька. Потім працювали з дітьми індивідуально. Так як умовою прийому в гімназію є обов’язкове вміння читати, тож і перевірятимуть його найпершим. Не менш важливою умовою зарахування дитини в гімназисти є її уміння слухати і чути, дивитися і бачити, розуміти і запам’ятовувати. Тож дітей попросять переказати невеличке прочитане оповідання та відповісти  на запитання по змісту тексту. Тестуватиме комісія і уміння майбутніх школяриків рахувати – додавати та віднімати. Минулоріч діти відтворювали друкований та рукописний текст – це так перевіряли у них моторику – навички володіти рукою: тримати ручку і відтворювати.

Остаточну «крапку» в тестуванні має поставити психолог Марина Майорко, головним завданням якої є розкрити дитину: перевірити її словесно-логічне мислення, зрозуміти її мотиваційну готовність до школи. Так під час довірливої бесіди  хлопчики та дівчатка  розповідатимуть про себе, а також читатимуть напам’ять відразу вивчений віршик (4 рядки).

Усі результати  тестування комісія  занесе  у спеціальні протоколи.

Після тестування в фойє гімназії вивісять списки дітей, яких рекомендують до зарахування, а яких – ні. Всі претензії  від батьків  прийматиме апеляційна комісія на чолі з Ольгою Козленко, яка працюватиме 3 дні.

Тож, якщо ви вирішили віддати своє чадо «гризти граніт науки»  у спеціалізований клас, однак за ваганнями «в яку ж школу віддати?»  гімназію та СШ №5 проґавили, то маєте ще час подати заяву в СШ №7. Та навіть якщо після тестувань у спеціалізованих школах з’ясується, що ваша дитина не справилася із поставленими завданнями і у прийомі в спецклас вам відмовили, – не переймайтеся, ваша дитина від цього не гірша. Дітям потрібно лише мати бажання отримувати знання, а батькам – допомагати своєму чаду в навчанні  і не ставити свої амбіції (хочу, щоб дитина навчалася тільки в спецкласі!) вище за дитяче здоров’я і щастя.

Тим, у кого ще підростає малеча, члени комісії, які проводять тестування, радять не «напихати» дитину знаннями – уміння мають відповідати її віку. І не поспішати віддавати  її в школу, адже тільки у 7 років у дитини формується мотивація до навчання та вона готова психологічно та фізично до уроків та шкільного життя, тож саме з  цього віку хлопчикам та дівчаткам  навчатися легше та простіше.

 Фото – автора

 • avatar
  Наталия Занотти
  4 роки тому

  а чому видалили мій коментар про те, що тестування дітей до школи заборонено?

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  Лист Мін.Освіти Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу
  Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу

  Лист МОН № 1/9-71 від 14.02.15 року

  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

  № 1/9-71 від 14 лютого 2015 року

  Департаментам (управлінням) освіти і науки
  обласних, Київської міської державних адміністрацій,
  керівникам загальноосвітніх навчальних закладів

  Щодо роз’яснення порядку
  приймання дітей до першого класу

  Міністерство
  освіти і науки надсилає інструктивно-методичний лист щодо роз’яснення
  порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних
  закладів.

  Доручаємо довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних.

  Додаток: на 2 арк.

  Заступник Міністра Павло Полянський

  Додаток до листа
  від 14.02.2015 № 1/9-71
  Інструктивно-методичний лист
  щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів

  Відповідно
  до статті 18 Закону України “Про загальну середню освіту” зарахування
  дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних
  закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв,
  гімназій, колегіумів, коледжів, що містять у своїй структурі школу І
  ступеня) здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення
  тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на
  меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не
  допускається.

  Відповідно до Інструкції про порядок
  конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв,
  колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом
  Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 № 389 та
  зареєстрованої у Міністерстві юстиції України від 4 липня 2003 р. за №
  547/7868, на конкурсній основі (співбесіда) організовується прийом до
  першого класу виключно у спеціалізованих школах (школах-інтернатах).

  Під
  час проведення співбесіди у спеціалізованих школах (школах –
  інтернатах) забороняється перевірка знань з математики, вмінь з читання і
  письма та іноземної мови. Співбесіда може мати на меті винятково
  пересвідчення достатності рівня загального розвитку дитини, її
  функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до
  вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу, наприклад,
  фонематичний слух.

  Результати співбесіди оголошуються не
  пізніше 5 днів після її проведення. Діти зараховуються до навчального
  закладу за наказом директора до початку навчального року.

  Прийом
  дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів (у тому
  числі ліцею, гімназії, колегіуму, колежу, що містить у своїй структурі
  школу І ступеня), які працюють, (планується організація навчання) за
  науково-педагогічними проектами, також відбувається на безконкурсній
  основі. Можливість успішно навчатись за обраною програмою має
  забезпечуватись не селекцією дітей, а створенням відповідних
  навчально-виховних умов для всіх дітей, які є учнями даного навчального
  закладу.

  Дітям, які вступають до першого класу школи
  І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути
  відмовлено у зарахуванні.

  У випадках, коли кількість заяв
  щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального
  закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць,
  перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

  Інформація
  про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім
  навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування)
  обов’язково має розміщуватись на сайтах школи та інформаційному стенді
  для батьків майбутніх першокласників.

  Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

  заява на ім’я директора школи;
  копія свідоцтва про народження дитини;
  медична картка встановленого зразка.

  Інших
  документів для зарахування дитини до 1 класу не передбачено. Також не
  можуть вимагатися відомості про місце роботи, посади батьків або осіб,
  що їх замінюють та інша інформація, не передбачена чинним
  законодавством.

  Згідно зі статтею 12 Закону України “Про
  охорону дитинства” батьки несуть відповідальність за стан здоров´я
  дитини, її фізичний розвиток.

  Відповідно до статтей 12,
  15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” медичні
  працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов´язані надавати
  об´єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним
  представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі
  післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п´ятнадцятирічного
  віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об´єктивно
  інформованих батьків або інших законних представників, які мають право
  відмовитися від щеплень за відсутності повної об´єктивної інформації про
  вплив щеплень на стан здоров´я і подальші наслідки. Якщо особа та (або)
  її законні представники відмовляються від обов´язкових профілактичних
  щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а
  в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у
  присутності свідків.

  Питання про відвідування навчального
  закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується
  лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров´я
  України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного
  “Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування
  дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу”).

  Директор департаменту Ю. Г. Кононенко
  http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/45970/print/

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  Інструкція про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназ

  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  № 389 від 19 червня 2003 року

  Зареєстровано в Міністерстві
  юстиції України
  4 липня 2003 р.
  за № 547/7868

  Про затвердження Інструкції про порядок
  конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців)
  до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих
  шкіл (шкіл-інтернатів)

  З
  метою забезпечення належної організації та проведення конкурсного
  приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів,
  спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів) відповідно до п. 3 ст. 18 Закону
  України “Про загальну середню освіту” НАКАЗУЮ:

  1.
  Затвердити Інструкцію про порядок конкурсного приймання дітей (учнів,
  вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл
  (шкіл-інтернатів) (додається).

  2. Визнати такою, що
  втратила чинність, Інструкцію про порядок прийому учнів до
  загальноосвітніх навчально-виховних закладів на конкурсній основі,
  затверджену наказом Міністерства освіти України від 20.07.94 №236 та
  зареєстровану в Міністерстві юстиції України 08.08.94 за № 184/393.

  3.
  Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і
  науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних
  адміністрацій довести Інструкцію до відома місцевих органів управління
  освітою, керівників загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і
  форм власності та забезпечити виконання її вимог.

  4. Цей
  наказ та Інструкцію про порядок конкурсного приймання дітей (учнів,
  вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл
  (шкіл-інтернатів) опублікувати в інформаційному збірнику Міністерства
  освіти і науки України.

  5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника державного секретаря Огнев´юка В.О.

  Міністр В.Г. Кремень

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  Наказ Міністерства освіти
  і науки України
  19.06.2003 № 389

  Зареєстровано в Міністерстві
  юстиції України
  4 липня 2003 р.
  за № 547/7868

  ІНСТРУКЦІЯ
  про порядок конкурсного приймання дітей
  (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв,
  колегіумів, спеціалізованих шкіл
  (шкіл-інтернатів)*

  * Крім військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою.

  1. Загальні положення

  1.1.
  Приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів,
  спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів) державної та комунальної форми
  власності здійснюється на конкурсній основі. Приймання до
  загальноосвітніх класів більш ранніх ступенів навчання, що залежно від
  потреб населення та місцевих умов можуть входити до складу гімназій,
  ліцеїв, колегіумів, відбувається без конкурсу.

  1.2.
  Порядок приймання дітей (учнів, вихованців) до загальноосвітніх
  навчальних закладів (далі – навчальні заклади) приватної форми власності
  визначається директором навчального закладу та затверджується його
  засновником (власником).

  1.3. Відповідно до цієї
  Інструкції, Положення про загальноосвітній навчальний заклад та на
  підставі Статуту навчального закладу робочі групи з числа педагогічних
  працівників розробляють Правила конкурсного приймання, що обговорюються
  на спільному засіданні педагогічної ради і ради навчального закладу,
  схвалюються ними та затверджуються директором навчального закладу за
  погодженням з відповідним органом управління освітою**.

  —————
  **
  Для загальноосвітніх навчальних закладів, підпорядкованих іншим
  центральним органам виконавчої влади, функції органу управління освітою
  виконує відповідний центральний орган виконавчої влади.

  1.4. У конкурсному відборі (конкурсі) можуть брати участь діти (учні, вихованці) незалежно від місця проживання.

  1.5. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

  2. Організація конкурсу

  2.1.
  Правила конкурсного приймання оголошуються не пізніше ніж за два місяці
  до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу
  розміщується у приміщенні навчального закладу, що здійснює приймання.
  Зміст оголошення доводиться до відома населення через місцеві засоби
  масової інформації.

  2.2. Не пізніше ніж за місяць до
  початку конкурсу в приміщенні навчального закладу вивішується перелік
  питань з навчальних предметів, за якими проводитимуться випробування, а
  також теми творчих робіт із зазначенням вимог до їх змісту, порядку
  оформлення та подання.

  2.3. Випробування в рамках
  основного конкурсного приймання проводяться лише після закінчення
  навчального року (червень-липень). За наявності вільних місць
  допускається додаткове конкурсне приймання (серпень), яке має бути
  організоване таким чином, щоб зарахування дітей (учнів, вихованців)
  відбулося не пізніше ніж за тиждень до початку нового навчального року.

  2.4. Додаткове конкурсне приймання може, як виняток,
  відбуватися протягом навчального року за наявності вільних місць за
  таких самих умов, що й основний. При цьому наповнюваність класів не
  повинна перевищувати 30 учнів.

  2.5. Для проведення
  конкурсних випробувань у навчальному закладі створюється конкурсна
  комісія (у гімназіях, ліцеях, колегіумах – приймальна, у спеціалізованих
  школах (школах-інтернатах) – педагогічна), склад якої затверджується
  наказом директора навчального закладу за погодженням з радою навчального
  закладу. До складу конкурсної комісії залучається практичний психолог.
  Головою конкурсної комісії є директор навчального закладу або його
  заступник.

  2.6. Якщо умовами конкурсу передбачено
  проведення випробувань із загальноосвітніх предметів, то з кожного
  предмета створюється предметна комісія зі складу членів конкурсної
  комісії; її склад затверджується наказом директора навчального закладу.

  2.7. До участі в конкурсі допускаються діти (учні,
  вихованці) на підставі особистої заяви (для неповнолітніх – заяви
  батьків або осіб, які їх замінюють), що подається на ім´я директора
  навчального закладу, табеля успішності учня (крім дітей, які вступають
  до 1-го класу) або свідоцтва про базову загальну середню освіту, якщо
  учень вступає на I курс ліцею, колегіуму (що відповідає 10-му класу
  старшої школи).

  Для участі в конкурсі дітей, які
  вступають до 1-го класу спеціалізованої школи (школи-інтернату), крім
  заяви, подаються копія свідоцтва про народження та медична картка дитини
  встановленого зразка.

  2.8. До конкурсної комісії можна
  подавати копії дипломів, грамот, інших документів, які підтверджують
  здібності учнів з обраної спеціалізації та відображають їх навчальні
  та/або творчі досягнення.

  2.9. Не дозволяється вимагати від учнів характеристик з попереднього місця навчання, довідок з місця роботи батьків тощо.

  2.10.
  Адміністрація навчального закладу може встановлювати особливі
  (пільгові) умови конкурсу для дітей-сиріт, дітей, позбавлених
  батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали від
  аварії на Чорнобильській АЕС, інших категорій дітей, що має бути
  відображено в Правилах конкурсного приймання до навчального закладу.

  3. Проведення конкурсу

  3.1.
  Конкурсне приймання дітей, які вступають до 1-го класу спеціалізованої
  школи (школи-інтернату), проводиться у терміни, визначені навчальним
  закладом, у формі співбесіди (додаток 1) з дитиною в присутності її
  батьків або осіб, які їх замінюють.

  3.2. Співбесіда з
  дитиною, яка вступає до 1-го класу спеціалізованої школи
  (школи-інтернату), повинна включати виконання спеціальних діагностичних
  завдань для перевірки рівня загального розвитку дитини, її
  функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до
  вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу.

  Такі
  завдання розробляє педагогічна комісія на основі матеріалів,
  запропонованих центрами практичної психології і соціальної роботи
  (психологічними службами), та затверджує директор навчального закладу за
  погодженням з відповідним органом управління освітою.

  Не
  допускається перевірка знань та умінь дитини понад обсяги державних
  вимог навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу.

  3.3.
  Чисельність педагогічної комісії для співбесіди з дитиною, яка вступає
  до 1-го класу спеціалізованої школи (школи-інтернату), не може
  перевищувати трьох осіб, включаючи практичного психолога. Чисельність
  педагогічної комісії, що здійснює конкурсне приймання до спеціалізованих
  шкіл (шкіл-інтернатів), підпорядкованих іншим центральним органам
  виконавчої влади, установлюється засновником (власником).

  Співбесіда не повинна тривати більше ніж 30 хвилин.

  3.4.
  Конкурсні випробування для учнів (вихованців), які вступають до 1-го
  класу гімназії (що відповідає 5-му класу основної школи), проводяться з
  навчальних предметів, що відповідають спеціалізації закладу, в усній або
  письмовій формах (співбесіда, диктант, тестування, письмова робота,
  усне опитування за білетами тощо).

  Адміністрація гімназії
  самостійно визначає чисельність приймальної та предметної комісій, а
  також види, форми проведення та кількість конкурсних випробувань, але не
  більше двох з урахуванням співбесіди (додаток 1).

  3.5.
  Конкурсні випробування для учнів (вихованців), які вступають до I курсу
  ліцею, колегіуму (що відповідає 10-му класу старшої школи), проводяться з
  навчальних предметів, що відповідають спеціалізації закладу, в усній
  або письмовій формах (співбесіда, диктант, тестування – у тому числі
  комп´ютерне, письмова робота, усне опитування за білетами, захист
  творчих робіт тощо).

  Адміністрація ліцею, колегіуму
  самостійно визначає чисельність приймальної та предметних комісій, а
  також види, форми проведення та кількість конкурсних випробувань, але не
  більше трьох з урахуванням співбесіди (додаток 1).

  3.6.
  Конкурсні випробування для учнів (вихованців), які вступають до інших
  класів гімназій, ліцеїв, колегіумів (крім загальноосвітніх класів більш
  ранніх ступенів навчання), спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів),
  проводяться за умови наявності вільних місць, як правило, під час
  основного конкурсного приймання.

  Адміністрація навчального закладу самостійно визначає умови і порядок проведення конкурсного приймання таких учнів.

  Приймання
  учнів (вихованців) до навчального закладу того самого типу та/або за
  спеціалізацією, за якою дитина навчалася раніше, може відбуватися за
  співбесідою.

  3.7. Співбесіда як один з видів конкурсних
  випробувань з учнями, які вступають до гімназії, ліцею, колегіуму,
  передбачає виконання спеціальних діагностичних завдань для виявлення
  здібностей і нахилів дитини, рівня її інтелекту та наявності творчого
  потенціалу.

  Такі завдання з урахуванням спеціалізації
  навчального закладу розробляє конкурсна комісія на основі матеріалів,
  запропонованих центрами практичної психології і соціальної роботи
  (психологічними службами), та затверджує директор навчального закладу за
  погодженням з відповідним органом управління освітою.

  3.8.
  Білети, тексти диктантів, варіанти письмових завдань (тестів), теми
  творчих робіт для конкурсних випробувань, зміст яких має відповідати
  навчальним програмам середньої загальноосвітньої школи відповідного
  класу, розробляються методичними об´єднаннями вчителів (методичними
  комісіями, кафедрами) та затверджуються директором навчального закладу
  за погодженням з відповідним органом управління освітою.

  Можливе часткове використання творчих завдань.

  3.9. Не допускається застосовувати ті самі варіанти завдань для випробувань, що відбуваються у різні дні.

  3.10.
  Конкурсні завдання зберігаються у директора навчального закладу в
  запечатаному конверті, що його відкриває в день випробування голова
  предметної комісії у присутності її членів та вступників.

  3.11.
  Для проведення конкурсного випробування у письмовій формі вступникам
  видається папір зі штампом навчального закладу; передбачається, що першу
  сторінку буде відділено від самої письмової роботи.

  Після
  закінчення випробування письмові роботи шифруються головою предметної
  комісії та передаються для перевірки членам цієї комісії без титульної
  сторінки. Дешифрування робіт здійснюється головою предметної комісії
  після виставлення балів.

  3.12. Для проведення усного
  випробування вступникам видається папір зі штампом навчального закладу
  для підготовки до відповіді (складання тез або плану відповіді, запису
  основних визначень, законів, формул, малюнків, схем, розв´язання задач
  тощо).

  3.13. Обсяг і тривалість написання вступниками
  письмових робіт, підготовки до усного опитування за білетами, інших
  видів випробувань визначає голова конкурсної комісії для кожної вікової
  групи окремо.

  3.14. Письмові роботи учасників конкурсу та
  аркуші із записами, зробленими вступниками під час підготовки до усної
  відповіді, зберігаються у навчальному закладі протягом року. Місце їх
  зберігання визначає директор навчального закладу.

  3.15.
  Результати конкурсних випробувань (у тому числі співбесіди) оформляються
  у вигляді протоколів (додаток 2) відповідної комісії, які зберігаються в
  тому самому порядку, що й протоколи державної підсумкової атестації
  учнів (вихованців).

  3.16. Результати усного випробування
  оголошуються в той самий день, письмового – не пізніше ніж через три дні
  після його проведення. Списки вступників з виставленими балами
  вивішуються у приміщенні навчального закладу для загального
  ознайомлення.

  3.17. Учасники міжнародних олімпіад,
  конкурсів, спортивних змагань, призери та учасники III-IV етапів
  Всеукраїнських учнівських олімпіад, а також учасники II та III етапів
  конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук
  поточного року звільняються від конкурсного випробування з відповідного
  предмета. У такому разі учневі виставляється до протоколу максимальна
  кількість балів.

  3.18. Учні-випускники 9-х класів, які за
  результатами навчання отримали свідоцтво про базову загальну середню
  освіту з відзнакою, звільняються від одного випробування (на вибір
  вступника) з виставленням до протоколу максимальної кількості балів.

  3.19.
  З категоріями учнів, зазначеними в пунктах 3.17-3.18, допускається
  проведення тільки одного випробування – співбесіди. Якщо за результатами
  співбесіди учень не підтверджує своїх попередніх досягнень, він бере
  участь у конкурсних випробуваннях на загальних умовах.

  3.20.
  Діти (учні, вихованці), які хворіли під час проведення конкурсу,
  зобов´язані подати медичну довідку, на підставі чого їм надається право
  участі в повторних конкурсних випробуваннях, терміни проведення яких
  визначає директор навчального закладу.

  3.21. Діти (учні,
  вихованці), які не з´явились на конкурсне випробування без поважних
  причин, до наступних випробувань не допускаються.

  4. Порядок зарахування

  4.1.
  Діти (учні, вихованці), які згідно з рейтингом пройшли конкурс,
  зараховуються до навчального закладу наказом директора на підставі
  рішення конкурсної комісії. Зарахування дітей (учнів, вихованців)
  проводиться протягом 5 днів після оголошення результатів конкурсу.

  4.2.
  До навчального закладу подаються такі документи: копія свідоцтва про
  народження (паспорта), особова справа, медична картка (довідка)
  встановленого зразка.

  4.3. Якщо учні, їх батьки або
  особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони
  можуть звернутися до голови цієї комісії з апеляцією. Апеляція подається
  протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається
  протягом трьох днів з дня її подання. Для розгляду апеляцій створюється
  апеляційна комісія, чисельність та склад якої визначаються навчальним
  закладом за погодженням з відповідним органом управління освітою.
  Проведення додаткових випробувань під час розгляду апеляції
  забороняється.

  4.4. У разі, якщо висновки апеляційної
  комісії не задовольняють осіб, які подали апеляцію, останні можуть
  звернутися до відповідного органу управління освітою, який створює свою
  апеляційну комісію, рішення якої є остаточним.

  4.5. Учні
  (вихованці), які за підсумками конкурсу не зараховані до гімназії,
  ліцею, колегіуму, спеціалізованої школи (школи-інтернату), продовжують
  навчання у закладі, де вони навчалися до участі в конкурсі. Діти, які не
  пройшли конкурсу для зарахування до 1-го класу спеціалізованої школи
  (школи-інтернату), вступають до іншого загальноосвітнього навчального
  закладу.

  4.6. Діти (учні, вихованці), які зараховані до
  гімназії, ліцею, колегіуму, спеціалізованої школи (школи-інтернату), але
  не приступили до занять без поважних причин протягом 10 днів від їх
  початку, відраховуються з навчального закладу. На звільнені місця може
  проводитися додаткове конкурсне приймання.

  4.7. Учень має
  право брати участь у конкурсних випробуваннях, що їх проводять декілька
  загальноосвітніх навчальних закладів, але для зарахування до
  визначеного ним навчального закладу вступник повинен надати оригінал
  документа про освіту (та інші відповідні документи) не пізніше ніж
  протягом 5 днів після закінчення конкурсу в цьому закладі.

  5. Контроль за проведенням конкурсу

  5.1. Директор навчального закладу несе персональну відповідальність за дотримання вимог даної Інструкції.

  5.2.
  Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком зарахування
  дітей (учнів, вихованців) до гімназії, ліцею, колегіуму, спеціалізованої
  школи (школи-інтернату) за його результатами покладається на
  відповідний орган управління освітою.

  5.3. При порушенні
  навчальним закладом вимог даної Інструкції та Правил конкурсного
  приймання, розроблених навчальним закладом, рішенням відповідного органу
  управління освітою результати конкурсу визнаються недійсними. У такому
  разі орган управління освітою, що приймав це рішення, організовує і
  проводить повторний конкурс, результати якого є остаточними.

  Директор департаменту
  загальної середньої та
  дошкільної освіти П.Б.Полянський

  http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/220/

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  Батьки уважно вивчайте свої права! В 7 школі не вивісили питання для батьків та дітей?! Пані Ірина, спитайте у директорки чому вона порушує вимоги інструкції та не надає питання батькам та влаштовує буквально допити по профільним предметам, не створюючи комісію. з 3 чоловік, як цього вимагає інструкція??? Чому взагалі для дітей проводиться тестування?

  Цитата: Під час проведення співбесіди у спеціалізованих школах (школах –
  інтернатах) забороняється перевірка знань з математики, вмінь з читання і
  письма та іноземної мови. Співбесіда може мати на меті винятково
  пересвідчення достатності рівня загального розвитку дитини, її
  функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до
  вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу, наприклад,
  фонематичний слух. В 7 школі проводять тестування з математики по повній програмі! Дітям задають дуже складні питання!

  Цитата: Прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів (у
  тому числі ліцею, гімназії, колегіуму, колежу, що містить у своїй
  структурі школу І ступеня), які працюють, (планується організація
  навчання) за науково-педагогічними проектами, також відбувається на
  безконкурсній основі. Можливість успішно навчатись за обраною програмою
  має забезпечуватись не селекцією дітей, а створенням відповідних
  навчально-виховних умов для всіх дітей, які є учнями даного навчального
  закладу.

  Дітям, які вступають до першого класу школи
  І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути
  відмовлено у зарахуванні. Інформація про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним
  загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території
  обслуговування) обов’язково має розміщуватись на сайтах школи та
  інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.

  Чи розміщена така інофрмація в 7 школі? Ні!!!

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  Циата: Інших документів для зарахування дитини до 1 класу не передбачено. Також
  не можуть вимагатися відомості про місце роботи, посади батьків або
  осіб, що їх замінюють та інша інформація, не передбачена чинним
  законодавством.

  Пані ІРино, перевірти заяви до 7 школи, там є графа місце роботи батьків!!!

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  2.2. Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу в приміщенні
  навчального закладу вивішується перелік питань з навчальних предметів,
  за якими проводитимуться випробування, а також теми творчих робіт із
  зазначенням вимог до їх змісту, порядку оформлення та подання.

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  2.3. Випробування в рамках основного конкурсного приймання проводяться
  лише після закінчення навчального року (червень-липень). За наявності
  вільних місць допускається додаткове конкурсне приймання (серпень), яке
  має бути організоване таким чином, щоб зарахування дітей (учнів,
  вихованців) відбулося не пізніше ніж за тиждень до початку нового
  навчального року.

  Як бачимо конкурс проводиться в січні-початку лютого, минулого року в січня закінчили набор до 7 школи, саме в цей час 5-6 річні діти лише тільки здобувають протягом 4 місяців починаючи з вересня в садочках певні знання та навчальний дошкільний рік ще не закінчився, а отже всю програму діти ще не пройшли, а співбесіда вже проводиться! Питань для дітей не має, тому що цитата: “Перелік запитань наперед не озвучують: щоб дитину спеціально не готували” .?????????? Пані Ірино, як це спеціально не готували??? Ви приходили на іспити до школи чи інституту, невже ви не готувались? А тут маленькі дітки приходять. Просять прочитати на швидкість, порахувати в умі скільки пташок залишилось на гілці, або порахувати в зощиті по малюнкам, Це математика та читання 1 классу. Кричуще порушення вимог законів та знущання над дітками. У дітей нервові зриви після от таких допитів. Треба бачити як вони бояться відповідати. Звісно, бо вони маленькі та ще не готові до таких допитів. Яким чином визначають знає дитина чи не знає? Яким чином та за якою методикою виставляють бали та оцінюють знання??? Де відповіді на ці питання? Чому не повіжомляють, що рішення можна оскаржити протягом 10 днів двічі? 1 раз до керівництва школи, а потім до Районо?

  Спитайте у директоруи 7 школи та інших , чому вони проти готування дітей до співбесіди за визначеними питаннями, адже зараз всіх дітей так чи інкаше готують до вступу у школу та всіляко розвивають???

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  Пані Ірино, запитайте по кожному пункту інструкції та листа та поставьте питання – чому інструкція не виконується та зухвало порушується? Для чого в заявах питання про місце роботи батьків? Чому батькам не дають питань, щоб не підготувались діти? Чим керується керівництво встановлюючи такі правила конкурсу? Вимагайте посилання на норми законодавчих актів, адже це не приватний заклад? Крім того не заважало б почути думку Броварського районо та Міністерства освіти про такє свавілля?

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  Цитат: Співбесіда призначається тільки тим дітям, які бажають навчатися у спеціалізованих класах.

  Минулого року всі діти незалежно від бажання, про яке ніхто не питав, проходили співбесіду.

 • avatar
  Pravda
  4 роки тому

  “Минулоріч максимальна кількість балів, що могла набрати дитина, була 48. У цьому році – поки що секрет” Чому секрет? Яким законом визначають кількість балів та їх масимум, мінімум? Які питання – секрет! Кількість баллів також секрет!

 • avatar
  Наталия Занотти
  4 роки тому

  Мене теж дуже цікавить позиція Броварського районного управління освіти. І роз’яснення ситуації.
  Вибачте, як ми боремося з тим, щоб не завдавати дитині зайвих стресів ( про що ми всі читаємо і чуємо про систему навчання в інших країнах) якщо в тексті йдеться про те, що на співбесіді присутні 4 -5 педагогів – ” Оцінюватимуть дітей – заступник директора, вчителі початкової ланки та психолог – загалом 4-5 чоловік. Співбесіда розрахована на 15-20 хв” – дитина може просто засоромитись і не показати всіх своїх знань і здібностей”. Та вибачте, я б і класі в 9-му “трішки” хвилювалась при такій кількості людей.

 • avatar
  Джереми Сантос
  4 роки тому

  Щось забагато питаннь, щодо 7-ї школи… Шановні батьки, поцікавтесь з якого по який клас Ваша дитина буде навчатись у другу зміну. Чого до школи, всупереч нормам, приймають дітей з інших районів або навіть з області…